Jump to content
Dogomania

zostajemy rodzina zastepcza


Recommended Posts

Dżina ma około pół roku, rodzice Ani znaleźli ją w krzakach, była wielkości kuleczki. Ania cierpi na zanik mięśni, niestety w Suwałkach, gdzie mieszka nie znalazła możliwości wyszkolenia psa. Zgłosiła się do Klubu Sportów Psich Alpi w Białymstoku, trenerzy za pośrednictwem TVP Białystok szukaliodziny zastępczej dla Dżiny na czas szkolenia-około roku. My zgłosiliśmy się do Apli, i tak jutro jedziemy po pieska! :p

Nie wiemy, czy Dżina ma predyspozycje do zostania psem pracującym, z całą pewnością nie potrafi zostawać sama w domu, nie wiemy jak jest z chodzeniem na smyczy czy akceptacją innych psów (piesek całe dnie przebywa z Anią w domu-wychodzi na krótkie spacery)

Na początek więc: socjalizacja, socjalizacja, socjalizacja!!!

Trzymajcie kciuki, bo nie wiem, co jest większe moja radość czy przerażenie ;)

Link to comment
Share on other sites

jest super, tylko sił mi trochę brak ;)
Dżina okazała się bardzo mądrą suczką, która szybko się uczy i jest bardzo ciekawa wszystkiego
niestety większość nowości ją przeraża, co okazuje głooooośnym szczekaniem
boi się psów, ludzi, samochodów, odkurzacza....

zaczynamy więc od SOCJALIZACJI
no i już są postepy, trzeciego dnia na placu szkoleniowym znalazła sobie partnera do zabawy (wcześniej uciekała z podkulonym ogonem skowycząc od kazego psa, który się do niej zbliżył)

pozdrawiamy
Kasia I Dżina

Link to comment
Share on other sites

Cuciola ,co się stało z Simbą ? Śledziłam wszystkie wasze przeżycia od początku ,zanim trafił do ciebie do domu .Nie mogę uwierzyć ,że go już nie ma .Właśnie przeczytałam ,że czekasz na następnego pieska i pomyślałam ,że Simba będzie miał kolegę ,a tu czytam ,że coś strasznego się stało . Biedny Simba ,świeczka dla niego :-( .

Link to comment
Share on other sites

jest super, czasami ciężko też bywa
codziennie chodzimy na szkolenia, są bardzo duże postępy
wychodzi prawie wszystko: socjalizacja, szkolenia, wyciszanie w domu...super

pozdrawiam
kasia



tu opisuje jak nam idzie:
dzina.blox.pl
albo [URL="http://www.blox.pl"]www.blox.pl[/URL] (wyszukaj: dzina)

Link to comment
Share on other sites

[B]Brawo Kasia i PePe[/B] Przeczytałam blog, jestem pod wrażeniem.
Dżina jest bardzo ładna. Już pisałam, że podziwiam Was chociażby za to, że przez okres szkolenia przywiążecie się do Dżiny jakby waszą była,a ona musi do Suwałk, do Ani jechać.
Będę napewno śledzić wasz blog.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy bardzo:)
też obawiałam się przywiązania, ale oboje z mężem bardzo chcemy mieć swojego pieska, w czasie kiedy Dżina jest u nas, nie tylko uczymy się jak wychować psa ;) ale poznajemy mase psów na szkoleniu, dzięki czemu łatwiej będzie nam wybrać tą idealną rasę, już np zrozumiałam, że wygląd psa nie powinien być kryterium wyboru, ale to jakie predyspozycje ma określona rasa, co będziemy z pieskiem robić, ile czasu na to poświęcać

zobaczymy
może już zawsze będziemy rodziną zastępczą,
bo przecież, kto nie kocha szczeniaczków ?:lol:

a rozstanie już sie boję, mam super kontakt z Anią i wiem, że Dżina będzie jej potrzebna i będzie jej tam dobrze

pozdrawiamy i życzymy wesołych świąt
kasia i Dżina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...