Jump to content
Dogomania

Bezpieczne lądowanie


Merenwen

Recommended Posts

Zaczęłam z Chapsią ćwiczyć frisbee (na razie lecimy na gumowym) i nie chciałabym, żeby było z tego więcej szkód niż pożytku. W trosce o chapsiowe stawy zapytuję - jak nauczyć psinę bezpiecznie lądować? Gdzieś czytałam, żeby kazać psu złapać dość wysoko trzymany dysk (over), a w odpowiednim momencie obniżyć frisbee tak, by pies musiał wylądować na przednich łapach. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

My też zaczeliśmy naukę i powiem ci jak to u nas wygląda. Najpierw nauka obiegania i rolery.Potem bliziutkie rzuty i łapanie z ręki dysku bez floterów (takie przeskakiwanie przez nogę. U nas te początki dały doświadczenie psu co do wyskoku i lądowania.Oprócz tego uczyłam go świadomości tylnich i przednich łap.OCZYWIŚCIE zaczym wykonałam pierwszy rzut chodziłam bez psa do parku i uczyłam się rzucać bo to nie takie proste .Teraz wykonujemy dosyć dobre rzuty a psiak się wycwanił i łapie jak dysk spadnie na odpowiednią wysokośc . To wszystko trwało kilka miesięcy bo nie ma się co śpieszyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ładnie opisane...my zaczynamy i trenerka która mnie zaraziła frisbee( i mojego psa) radzi zebym narazie ćwiczyła tylko rolery... moja sunia jest młodziutka więc mamy dużo czasu jeszcze do skakania... zaciekawiła mnie ta świadomość przednich i tylnich łap- o co w tym chodzi? napisz coś wiecej proszę:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja też czekam na dalsze informacje. Moja sunia jest bardzo wyskoczna - ale lądowanie ma kiepskie: pionowo w górę i tak samo w dół. Chcę ją oduczyć tego złego nawyku bo jak czytałam o kontuzje w takim przypadku najłatwiej.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie polega to na tym, że pies przeskakuje przez obręcz (np. hula hop) żeby dostać zabawkę (np. szarpak). Początkowo zabawka może leżeć na ziemi, obręcz też opieramy na ziemi, ważne jest, żeby pies zakumał, że ma przeskoczyć przez środek kółka i wtedy będzie fajnie :) Ja uczę sukę (która do tej pory podczas przeskakiwania przez moje nogi próbowała mi je złamać, jak taran :roll:) w ten sposób, że ją zostawiam, odchodzę z kółkiem, kładę szarpak na trawie i zwalniam psa, jak ładnie przeskoczy i złapie szarpak to chwalę i się szarpię z nią, bo bardzo to lubi. Jak ominie kółko, przeczołga się pod nim - nie ma szarpania, nie ma chwalenia. Zaczyna łapać ;) Później kółko podnosimy stopniowo, szarpak możemy trzymać w ręku, zastępujemy go talerzykiem itd. Ponoć pomaga to nauczyć psa świadomości ciała przy przeskakiwaniu różnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...