Jump to content
Dogomania

STARUSZKA SONIA. Znalazła, znalazła znalazła swój DOM!!!!!


anielica

Recommended Posts

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images25.fotosik.pl/33/8f6f5e1d034f6cfb.jpg[/IMG][/URL]
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/33/4976225c39e7868f.jpg[/IMG][/URL]
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/33/e9924fdd77247389.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ulaa']Cudnie :loveu::loveu::loveu: Jak jej ślicznie na trawce... Napiszcie szybciutko jak ona się czuje, jak zachowuje, jaki ma charakter?

Jejku jakie ona ma te oczka litościwe... :placz::loveu:[/quote]

Jest spokojna, siedzi sobie teraz w cieniu. Widać, że jest zmęczona i osłabiona. I zdezorientowana. Widać, że to mądry pies.

To straszne, jak schronisko niszczy psa, teraz będzie potrzebowała czasu (i miłości), żeby wrócić do formy fizycznej i psychicznej.

Link to comment
Share on other sites

Czasem szczęściem jest to, że psy nie potrafią mówić ludzkim głosem. Chyba nie chcielibyśmy słyszeć tego, co opowiedziałaby nam Sonia...

Boże jak dobrze, że ona jest już bezpieczna... Tak się o nią martwiłam...

Link to comment
Share on other sites

No to jesteśmy w domu. Sonia exploruje wszystko -łącznie z łazienką. W podróży była bardzo grzeczna tylko nieco gwałtownie przelazła z tylnego siedzenia na przód i od czasu do czasu podkładała głowę do głaskania tak, że miałam problem ze zmienianiem biegów. No cóż po prostu czasami dłużej "popiłowałam" silnik bez zmieniania biegu. W domu natychmiast zjadła miskę kurczaka z ryżem i trochę chrupek. Po kolacji wyszłyśmy na spacer - załatwiła wszystko co trzeba a teraz położyła się na przygotowanym spanku. Jest straszliwie chuda, ma jakiegoś wrzodziaka pod lewą powieką i to wszystko co na razie wypatrzyłam. Jutro ją obmacam i obejrzę dokładnie. Jutro zdjęcia bo dzisiaj obie padamy na nasze długie nosy.

Link to comment
Share on other sites

Byłyśmy u naszej doktorki. Potwierdziła, że Sonia jest po prostu zagłodzona. Po wydętym brzuchu nie ma śladu. Wystarczyło zdrowe jedzenie. Brzuszek jest wiszący jak to u starej, rodzącej suczki ale miękki, nie napięty. "Wrzodziak" nad okiem to jakaś narośl, która jest spora ale nie rysuje gałki więc doktor powiedziała żeby nie ruszać. Z pierwszej analizy kału wynika, że suka jadła śrutę albo otręby - czy to jest możliwe? W każdym razie takie jedzenie i bezruch spowodowały zator i bolesność w okolicy jelit - jemy teraz olej, siemię lniane i trochę parafiny. We wtorek analiza krwi i odrobaczanie (musimy bowiem najpierw usunąć zatwardzenie). Obciapaliśmy pazury, może za parę dni kąpiel.
Z psami Sonia raczej się nie zaprzyjaźniła ale funkcjonują sobie obok siebie bez jakichkolwiek spięć. Tylko moja suczka cierpi katusze bo musi się dzielić Pańcią. Tyle czasu pracowała nad tym żeby zdominować (nawiasem mówiąc ze dwa razy od niej większego) psa a tu nagle buch nowa rywalka.
Więcej jutro.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że ciągle brak zdjęć :oops: chciałam wrzucić dzisiaj ale mój mąż zabrał aparat z całą zawartością na budowę i wróci dopiero ok. 22.00 -może wtedy. Sonia wreszcie dzisiaj pozbyła się czopa z otrębów mogę przestać faszerować ją parafiną i dać tabletki od robali. Jest grzeczna tylko okropnie rzuca się na jedzenie. Karmimy ją 5 razy dziennie małymi porcjami i musimy dbać o to, żeby drzwi do kuchni były zamknięte. Wczoraj po raz pierwszy zostawiliśmy psy same. Nie znaleźliśmy plam krwi po powrocie więc chyba się dogadały. Za to znaleźliśmy strzępy papierka po mydle i rozgryzioną na drobne kawałęczki kostkę mydła. (Łazienki nie zamknęliśmy) Myślałam, że się rozpłaczę jak ją sobie wyobraziłam jedzącą mydło. Pierwszej nocy była bardzo czujna, ciągle wstawała i obchodziła wszystkie pokoje dookoła dzisiaj spała tak, że rano nie mogłam jej obudzić nawet głaskaniem. Gadanie i hałasy domowe nie skutkują, nasza babcia Sonia jest głucha jak pień. Jest mądra - ściągnęła mi kanapkę z talerzyka za co dostała burę, natychmiast uciekła na swoje posłanie i tak po psiemu strasznie się wstydziła chowając oczy i odwracając głowę, teraz tylko pokażę jej talerzyk od razu się wstydzi. Ciekawa jestem tylko czy powstrzyma się od kolejnej kradzieży:razz: .
Ulaa ja oczywiście ściągnę plakaty i powieszę gdzie się da ale ja tu ciągle wieszam różne psie plakaty nie bardzo wierząc w efekt, po prostu mieszkam na skraju Warszawy i lasu i to do nas cholerna warszawka przywozi zawadzające psy. Zawsze drżę na wiosnę kiedy wyrzuca się odrośnięte prezenty gwiazdkowe, później w maju i czerwcu kiedy wyrzuca się nietrafione prezenty komunijne i oczywiście przez całe wakacje kiedy wiadomo co. Dookoła nas mieszka mnóstwo dobrych ludzi ale oni są już zapsieni po uszy przybłędami z naszego lasu, cała nasza rodzina i wszyscy znajomi też. Może jednak...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...