Jump to content
Dogomania

Wystawowy pies kryje osiedlowe suczki?


Teba

Recommended Posts

Doszła do mnie informacja że w Częstochowie jest sobie pies rasy owczarek niemiecki który jest wystawiany a na boku kryje suczki które nie mają uprawnień suk hodowlanycj. Z tego co wiem właściciel psa powinien ponieść za to jakieś konsekwencje...

Czy moge coś zrobić? Znam tylko nazwisko właściciela psa...

P.s jeśli źle umieściłam ten wątek to przepraszam ale nie wiedziałam gdzie to wrzucić

ew. jeśli podobny wątek już gdzieś istnieje to poproszę o link :oops:

Link to comment
Share on other sites

Takie przypadki krycia rasowymi psami suk niehodowlanych (często tez niewiele przypominających daną rasę) sa bardzo częste, szczególnie w bardziej popólarnych rasach, chociaz rasy żadziej spotykane też są rozmnażane pozarodowodowo.
Ostatnio spotkałam się z miotem po już dawno wysterylizowanej suce, a ojciec szczeniąt (jej syn) wcześniej krył "dla sprawdzenia płodnosci" nierasową suke.
Jak można coś takiego udowodnic, bo raczej nikt na podstawie "donosu" nie będzie robił badań genetycznych, właściciele tez się do niżego nie przyznają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asta']Czy możesz zacytowac dokładniej tamta "dziewczyne:?[/quote]

Tak moge, ale jutro bo w tej chwili nie moge wejść na grono bo jest tam za dużo osób :angryy: prześle Ci pw ze skopiowaną jej wypowiedzią...

a myślisz że wogóle da się coś zrobić? bo niby przepis taki jest ale jak tu udowodnić u psa? który nawet nie wiem czy jest reproduktorem... wiem tylko że jest wystawiany...

Link to comment
Share on other sites

moja sasiadka miala do niedawna suke ONko podobna,kupiona na gieldzie zoologicznej. Kiedys mieszkala w Warszawie. Opowiadala mi, ze pokryla dwa razy ta suke rasowym ONkiem, ktory byl wystawiany, i byly piekne szczeniaki... no w sumie to nic nie powiedzialam, bo sasiadka w starszym wieku, i suki juz od 3 lat nie ma. Ale jak widac to zdarza sie od dawiem dawna.
Obecnie ma suke mieszanca ow.kaukaskiego, ale na szczescie nie chciala jej rozmnazac i wysterylizowala(suka jest w podpisie moim-ta ruda).

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

:angryy: Ostatnio w mojej dzilnicy było ogłoszenie: "Sprzedam westie (przykro mi jeśli źle napisałam nazwe rasy. ) Po nierodowodowej matce, zato po ojcu championie":angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam, piszę w tym temacie, bo znalazłam aukcję na allegro... Suka z rodowodem (na aukcji podany przydomek i nr rodowodu(?)) i pies bez rodowodu, sprzedają po nich szczeniaki. Czy można to gdzieś zgłosić? "Właściciele' suki pewnie nie mają hodowli, ale czy coś takiego jest karane przez Związek?

Link to comment
Share on other sites

Szkoda :( Ale to jest tragiczne, jedni piszą że szczeniaki po suce z rodowodem, ale one nie mają bo suka ma 14 miesięcy a minimalnie może mieć 18... Następna podaje jeszcze przydomek hodowlany (interesuję się ta rasą i nigdy nie słyszałam o tej hodowli) i nr rodowodu, a rodowód tatusia 'nie został wyprowadzony'.... Ciśnienie skacze..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...