Jump to content
Dogomania

Jak nauczyć psa łapac frisbee??


funia19

Recommended Posts

jeśli mogę się wtrącić... wikikoniki słabo opisałaś sytuację i nie znam Twojego psa...
Jednak wydaje mi się, że on normalnie się z Wami chce bawić... Psy jeśli im nie wyznaczymy granicy nie znają umiaru. Warto szarpania itp. zacząć od nauczenia komendy "zostaw". I przede wszystkim - psa nie można się bać! Hierarchia w stadzie musi być odpowiednia ;)

Link to comment
Share on other sites

Bywa, że psy ostro wkręcają się przy zabawie i troszkę tracą kontrole nad zachowaniem. Ja bylam wielokrotnie dziabnięta przy frisbee-czasami był to efekt wkrętki a czasami stawało się to przypadkiem. Mocno podkręconego psa trudno jest wyłączyć, jeśli widzę, że dziabnął specjalnie to natychmiast kończę zabawę. Grunt to się nie bać, w moim przypadku te chapnięcia nie były zbyt dotkliwe-raz w przypadku collie skończyło się na siniaku ale wraz z upływem lat suka stała się delikatniejsza i zwraca większą uwagę na to aby nie zrobić mi krzywdy. Raz w trakcie odbijania się od mojej klatki piersiowej mnie wywaliła potem bardzo długo nie chciała powtórzyć sztuczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...