Jump to content
Dogomania

Badanie oczy - choroby genetyczne

sylrwia
 Share

Recommended Posts

[COLOR=black]U nas w gorzówku maja byc przeprowadzone badanie oczu mające na celu wykluczenie bądź potwierdzienie wystepowania u psa choroby oczu o podłożu genetycznym. Badanie ma byc przeprowadzane przez lek. wet. J. Garncarza specjaliste chorób oczu. [/COLOR]
Czy ktos przeprowadzał takie badanie u swojego psa. Na czym polega? W jakim wieku musi byc pies aby badanie było wiarygodne? Czy wszystkie psy powinny przejsc takie badanie czy tylko niektore rasy?

[SIZE=1]Nie krzyczcie na mnie jeśli taki temat juz był, bo mi ostatnio coś wyszukiwarka wysiada i wyskakuje jakis komunikat i nic znaleźć nie moge.:oops:[/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=#a86500][/COLOR][/SIZE]

Ja trafiłam na ogłosznie na stronie internetowej gorzowskiego oddziału kynologicznego. Musisz zerknac na strone zwiazku oddzialu gorzowskiego.
Co do badania to, to co napisałam jest zamieszczone na stronie zwiazku, chodzi mi o te badanie oczu pod wzgledem podloza genetycznego. A ja sie po prostu nie znam czy ten wet robi takie czy inne badania.

• 2 years later...

[quote name='efra-husky']jedna tylko mała uwaga. Pan doktor to jeden z niewielu specjalistów okulistyki u zwierząt, ale badania jakie wykonuje nie mają zbyt wiele wspólnego z badaniem genetycznym.

Jedyne genetyczne badania chorób oczu u psów wykonywane są w USA ;)[/quote]

Z tego co sie orientuje to jeszcze [B]w Berlinie[/B] można takie badania wykonać. Koszt ok [B]200 zł[/B].
Czy w Warszawie tez jest taka możliwość?

• 1 month later...

Ja się podłączam pod temat i chce sie dowiedzieć czy ktoś z Was robił badanie na PRA u dr. Kiełbowicza we Wrocławiu ja sie go kiedyś pytałam i powiedział mi że podaje "głupiego Jasia" przed badaniem czy to prawda, a może źle zrozumiałam :/? I jaka cena teraz u niego obowiązuje ?