Jump to content
Dogomania

BULDOŻEK trudności z oddychaniem


Angelina

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam śliczną buldożkę francuską 1.5-roczną.Jest wesoła,ma apetyt ale bardzo niepokoi mnie,że coraz częściej zdaża się jej takie silne wciąganie powietrza przez nos.Trudno mi to opisać ale jest to takie wręcz spazmatyczne wciąganie powietrza,mówimy że nasza Zulcia znów się "zapowietrzyła".Ona wtedy siada lub się nawet kładzie tak jakby nie miała siły stać.Trwa to parę sekund ale nie jest to przyjemny widok.Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje co to może być.

Link to comment
Share on other sites

Angelino, moja buldożka ma podobne do opisywanych przez ciebie objawy.
Badanie weterynaryjne wykazało u niej bardzo długie podniebienie miękkie, i to "zapowietrzanie" jest spowodowane jego zapadaniem się.
W przypadku mojej suczki pomaga złapanie jej od tyłu pod pachy i podniesienie - sama odrzuca wtedy głowę do tyłu i się "odtyka".

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wiadomość i radę.Martwię się tym ,gdyż zdaża się to dość często i nie tylko w nocy.Spraktykuję twoją metode i chyba jeszcze się wstrzymam z weterynarzem.To mój pierwszy buldożek (10 lat miałam bokserkę) poznaję te pieski i te oddychanie mnie przestraszyło.Cudowne psiaki,a przebywanie z nia to czysta przyjemnośc i sposób na dobry humor.Pozdrawiam ciepło.Angelina.

Link to comment
Share on other sites

Pandusia również jest moim pierwszym buldożkiem i początkowo wpadałam w panikę przy każdym jej podduszaniu - teraz, po ponad czterech latach podchodzę spokojnie , ale nadal widok usiłującego złapać oddech psiaka nie należy do przyjemności ;)
Taka specyfika rasy, niestety i dowód jak można selekcją w kierunku eksterieru zniszczyć zdrowie rasy ...
Uściski dla małej bulwki :)

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Witam , mam 6 mięs. buldozka i drugi już raz zdarzyło mu się właśnie takie łapanie powietrza . Byłam u weterynarza zajrzał na podniebienie jest troszkę przerosniete lecz podobno nie na tyle by brakowało mu tchu .Zadał mi pytanie jak łapie to powietrze czy otwartym pyszczkiem czy przez nos . Mój łapie przez nos . Weterynarz stwierdził że może to być katar wsteczny. Prosił o nagranie psa w takim momencie jeżeli dam radę, to pomoże nam upewnić się w diagnozie. Pisze bo może komuś przyda się ta wiedza. Ja natomiast proszę o informacje na temat kataru wstecznego ktoś miał z tym do czynienia? Jakiekolwiek wskazówki, informacje bardzo proszę. Pozdrawiam.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...