Jump to content
Dogomania

wystawy na bialorusi


madika

Recommended Posts

Czy ktos byl na Bialorusi i robil ichniejsze championaty (zwykly i grand)?
Jakie sa warunki do championatu - ile cacow, z jakich wystaw, czy sa jakies ulgi dla championow z polski?

Bylabym rowniez wdzieczna, za przetlumaczenie info wystaw na Bialorusi, niestety ich strona jest zdaje sie tylko po ichniejszemu :diabloti: jak narazie udalo mi sie odcyfrowac, ze chyba w czerwcu, sierpniu i listopadzie w Minsku maja podwojne CACIBy - sa juz na stronie podane jakies konkrety? dlaczego akurat te wystawy sa wytluszczone na czerwono?

chetnie bym sie tam wybrala, ale raczej z kims do spolki, bo sama to sie troche boje tam zapuszczac ;)

podaje link do ich strony: [url]http://bcu-upo.org/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']Czy ktos byl na Bialorusi i robil ichniejsze championaty (zwykly i grand)?
Jakie sa warunki do championatu - ile cacow, z jakich wystaw, czy sa jakies ulgi dla championow z polski?
[/QUOTE]
tak w skrócie:
mają jak to na wschodzie kilka championatów ;)
championatów rasy nie będę tłumaczyć, bo raczej chodzi o championat białorusi - czyli "ten ważniejszy"

młch - jak ma się championat młodziezowy jakiegoś kraju fci - 1 j cac z krajówki "republikańskiej" lub międzynarodówki

dorosły championat - 1 cac jak pies jest championem jakiegokolwiek kraju fci i z wystaw j.w.

dla "łysego " psiaka: albo 2 x cac z międzynarodówek od 2 róznych sędziów, albo 6 x cac od 4 różnych sędziów (ranga wystawy może być nawet "regionalna"), albo 4 x cac w tym jeden z międzynarodówki od 3 róznych sędziów, albo 4 x cac jak się ma championat rasy

z grandem też mają "naplątane"
czyli jak masz ch to 2 x cac z międzynarodówki, albo 3 x cac z krajówki (obojętna ranga)
jak ma się jakiegoś granda - 1 cac z międzynarodówki, albo 2 x cac z krajówek
link do wystaw:

[URL]http://bcu-upo.org/vyistavki/vyistavki-2010.html[/URL]

dla nieznających cyrylicy

[COLOR=#ff0000][B]Международная[/B][/COLOR]- na czerwono są międzynarodówki

Региональная - regionalna czyli najniższa rangą wystawa
Республиканская - republikańska - trochę wyższa ranga - jak nasza krajówka ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Narisowa[/B] - slicznie dziekuje za objasnienie! ja zaczelam tlumaczyc przez translator googla, ale przy dojsciu do tych roznych rang wystaw i roznych tytulow z nich mi sie wszystko poplatalo ;)

w takim razie jezeli uda nam sie zrobic 'granda' w rumunii to sie bede upierac przy tej bialorusi, bo wychodzi, ze wtedy przy 2xcacib mozna zrobic w jeden dzien championat, a w drugi granda bialorusi :cool3:

a jeszcze podaja tam gdzies cene za wystawy ichniejsze? bo widzialam, ze np. na ukrainie to tylko 40euro sobie licza za podwojny cacib, co w porownaniu z zachodem jest poldarmo :crazyeye:

[B]panbazyl [/B]- jakbyscie sie zdecydowali jakims busikiem, albo autkiem jechac (z miejscem dla osoby jednej i malego psa) w drugiej polowie roku, to ja bym sie chetnie zabrala. niekoniecznie do Minska, za to koniecznie na jakas podwojna, zeby jednym wyjazdem sie dalo przy odrobinie szczescia zrobic wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]madika[/B] napisz mi na maila co mam w podpisie swojego i jak zbiore trochę funduszy to mam zamiar ruszyć gdzieś w świat! Na razie mam typowy przednówek na polskiej wsi.....
A po Białorusi to rowerem z Lublina przez Wlodawę, Brześć do Pińska dojechałam a powrót po ukraińskiej stronie, też rowerem. Tylko 2 tygodnie mi to zajęło!
jak gdzieś zajdęzdjęcia to kiedyś tu wkleję, zupełnie inny świat. Jak zobaczylam izbę porodową na jednej z poleskich wsi to powiedzialam, że jakbym miala tam rodzić to wolę w stogu siana!
Ale to jedyny kraj gdzie piliśmy wodę prosto z jezior.... Bez żadnych sensacji żoładkowych. Lubię tam jeździć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika'][
a jeszcze podaja tam gdzies cene za wystawy ichniejsze? bo widzialam, ze np. na ukrainie to tylko 40euro sobie licza za podwojny cacib, co w porownaniu z zachodem jest poldarmo :crazyeye:[/QUOTE]

cen nie znalazłam, za to podają konto bankowe z adnotacją, że można na nie wpłacać tylko euro ;)
a gdzieś ty kobieto na ukrainie takie tanie 2 x cacib znalazła ?
dobrze doczytałaś ?
za 1 cacib to się zgadzam - 40 euro sobie liczą.

Link to comment
Share on other sites

ja po namyśle będę organizować jakiś wyjazd. W drugiej połowie roku.
Tylko wcześniej jak ktoś będzie chcial jechać to muszę wiedzieć, bo tam są WIZY! I trzeba wcześniej to organizować.
A tanie wystawy to rzadkość.... Choc raz w Serbii za cacówkę zaplaciliśmy tyle co miejscowi, czyli ok 15€

Link to comment
Share on other sites

[B]panbazyl[/B] - zaraz zabieram sie za pisanie maila :)

[B]kivik[/B] - sedziow podaja. tzn na ta wystawe w minsku w czerwcu podali - tyle tylko, ze bez podzialu nawet na grupy ;)

co do kosztow to pewnie macie racie, musialam cos nie doczytac, a rzucilo mi sie w oczy 40euro i sie happy zrobilam. mam nadzieje, ze bialorusini podadza jakies ceny wystaw. chyba, ze tam obowiazuja dobrowolne datki :lol:


co do wiz to rzeczywiscie zonk. takie ciekawsze ciekawostki:
[quote]Wizę białoruską można uzyskać w konsulatach bia*łoruskich w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku i Białej Podlaskiej (nie ma możliwości uzyskania wizy na granicy). Od 1 maja 2004 r. jednokrotna wiza kosztuje 6 USD, dwukrotna – 11 USD, trzykrotna – 16 USD, wielokrotna – 30 USD. Podstawowe dokumenty niezbędne do otrzymania wizy to: paszport, fotografia, wypełniony wniosek. Konsul może zażądać również potwierdzenia dokonania rezerwacji hotelu lub potwierdzenia wykupienia usługi turystycznej, np. wycieczki. (...) Za otrzymanie wizy w trybie przyspieszonym (w ciągu jednego dnia) pobierana jest dodatkowa opłata (decyzją konsula). (...) Z dniem 1 listopada 2005 r. władze białoruskie wprowadziły wobec obywateli RP wjeżdżających na terytorium Białorusi obowiązek posiadania polisy ubezpieczenia medycznego. Zgodnie z informacją Ambasady Republiki Białoruś od 1 grudnia 2005 r. obywatele polscy składający w urzędach konsularnych Republiki Białoruś w Polsce wniosek o wydanie wizy wjazdowej mają obowiązek przedstawić polisę ubezpieczenia medycznego, honorowaną na terytorium Białorusi:
• obywatele RP aplikujący o wizę jednokrotną powinni przedłożyć polisę ubezpieczeniową, której termin powinien być zgodny z terminem ważności wizy (można kupić polisę ubezpieczenia medycznego na polsko-białoruskim przejściu granicznym).
(...)Przepisy celne zezwalają na wwóz waluty w dowolnej kwocie. Należy ją zgłosić, wypełniając deklarację celną przy wjeździe.
(...) Na Białoruś można bezcłowo wwozić przedmioty osobistego użytku o wartości do 1000 EUR i o wadze do 50 kg, a także 1 karton pa*pierosów (200 szt.), 1 l alkoholu (wino lub wódka) oraz 1 l piwa. Osoby wjeżdżające samochodem osobowym powinny dopełnić na granicy procedury czasowego bezcłowego wwozu środka komunikacji. Na podstawie wydanego tam zezwolenia samochód może znajdować się na Białorusi do 90 dni.
(...)W ciągu 3 dni po przekroczeniu granicy należy zameldować się w urzędzie meldunkowym (OWIR) właściwym dla miejsca pobytu. Niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywną. W hotelu zameldowanie odbywa się na miejscu.[/quote]

jakby mi tylko ktos znalazl jakie maja przepisy odnosnie wwozenia (i wywozenia) psow (szczepienia, badanie na przeciwciala, odrobaczanie, ect.) to bym byla wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madika']

co do wiz to rzeczywiscie zonk. [/QUOTE]

madika ceny wiz cytowane przez ciebie już dawno nieaktualne.
teraz wiza jednokrotna 25 euro
a wielokrotna 150 euro
[URL]http://www.poland.belembassy.org/pl/belec/new_page_28/new_page_29/[/URL]
plus do tego trzeba obowiązkowo wykupić ubezpieczenie w firmie podanej przez konsulat. na granicy jeszcze masz opłatę za "obsługę weterynaryjną" - nie wiem dokładnie ile teraz kosztuje, w 2007 roku było 7 euro za psa, płatne u weta na granicy, i opłatę ekologiczną - też nie wiem ile obecnie, bo ja wjechałam bez, a wracając za brak świstka zapłaciłam u pogranicznika 5 zł ;)
jeśli wjeżdżasz nie swoim samochodem, trzeba mieć notarialne upoważnienie - koszt koło 25 zł.

co do wwozu psa - paszport, szczepienie p. wściekliżnie, odrobaczenie (drontal lub pratel), wbita legalizacja i badanie kliniczne, świadectwo zdrowia od powiatowego weta. wracając teoretycznie powinnaś mieć badania na przeciwciała do okazania dla polskich władz.
dobrze jest też dorwać weta na wystawie, niech podbije na świadectwie od naszego powiatowego swoją pieczątkę, że pies zdrowy i może wracać - to takie duperelki, ale im więcej pieczątek tym lepiej;)
ja jeszcze miałam "skierowanie" na wyjazd na wystawę na firmowym papierze naszego oddziału podbite przez prezesa i kierownika sekcji - taki pic na wodę, ale "papier z pieczątką" !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl'][B]narisowa[/B] też lubisz tam pieczątki wozić? Oni kochają najbardziej okrągłe.... sa podobno najważniejsze. Kiedyś mieliśmy trojkątną, też robila duże wrażenie.
Jak wyprawa to na całego! :)[/QUOTE]
ja to generalnie lubię kraje byłego zsrr, mam "słabość" do wschodu ;)
a pieczatki obowiązkowo okrągłe i czerwone! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']ja to generalnie lubię kraje byłego zsrr, mam "słabość" do wschodu ;)
a pieczatki obowiązkowo okrągłe i czerwone! :evil_lol:[/QUOTE]
ja też. tam się lepiej czują niż tu. Jutro właśnie jadę w okolice Lwowa na weekend. I mam pomysł, zeby odwiedzić poligon w Jaworowie, to blisko naszej granicy. Stoi tam na środku ruina cerkwi. Nie bylam tam jeszcze!
szkoda, ze teraz nie ma pieczątek AB. Ładnie w paszporcie wyglądały. Też czerwone. I też robiły duuuże wrazenie na wschodniej granicy!

Link to comment
Share on other sites

wszystko sie zgadza - ja bylam w Minsku w zeszlym roku na podwojnym cacibie, za weta na granicy nic nie placilismy - udalo nam sie i puscili bez oplaty, ale czasem jak sie trafi jakis upierdliwy pogranicznik to i nalatac sie trzeba i zaplacic (za pierwszym razem za 3 psy zaplacilam 10euro)
za ta oplate klimatyczna, ktora jest obowiazkowa przy wyjezdzie, zaplacilam 5 dolarow

wybieram sie busem na podwojny cacib w Minsku, 5-6 czerwca, wiec jesli ktos bylby chetny to zapraszam, oczywiscie sluze pomoca co do zgloszenia psow i organizacji noclegu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...