Jump to content
Dogomania

Jak gończe radzą sobie w agility?


JinnyAl

Recommended Posts

Te, co znam, radzą sobie świetnie :)
W agility biega Saga (czyli BETA Ruś nad Łyną) - ona chyba najbardziej "zawodowo", mają trochę sukcesów na koncie (np. pokonanie bordera czasem - zdaje się w Poznaniu :p ). Biega PHARA Kłusująca Sfora. Bardziej rekreacyjnie biega Zula, czyli AKCJA Goniec Pomorski, BYSTRA Olfactus...
Una nie biega, bo w Poznaniu nie ma toru :angryy: ale miałyśmy okazję popróbować w Gdańsku i BARDZO jej się podobało :lol:

Problemy, których należy się spodziewać, to problemy ze "sterownością" (Una najpierw biegnie, potem myśli ;)) oraz tendencje do zawąchiwania (w końcu gończy "myśli" nosem). Myślę, że jedno i drugie do wypracowania :)

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Właśnie zaczęłam pierwsze ćwiczenia agility z moją 10-miesięczną gończuszką i początki są bardzo zadowalające. Fakt, że czasami nos bierze górę, czy też piłeczka przestaje być interesującym aportem po kilku rzutach, ale nie jest źle. Wiem, że gp wymaga więcej czasu i pracy, a sesje muszą być krótkie, bo psisko się dość szybko nudzi, ale widzę postępy, które pozytywnie mnie motywują. Poza tym powoli gp zaczynają być psami wszechstronnymi, a ruch jest dla nich konieczny, wieć czemu nie na torze agility. Pozdrawiamy - Anna i Salma

Link to comment
Share on other sites

Uprzejmie donoszę co następuje: (tu trąbki grające fanfary!)

Na dzisiejszym pierwszym IALu we Wrocławiu Saga (BETA Ruś nad Łyną) w trzech konkurecjach zajęła[B] pierwsze miejsce![/B]
Na dzisiejmym pierwszym IALu we Wrocławiu PHARA Kłusująca Sfora w debiutanckim starcie zajęła [B]trzecie miejsce[/B] w jumpingu[B]![/B]

Brawa dla naszych dzielnych zawodniczek!
:klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:

Pozdrawia Wasz korespondent - donosiciel :evil_lol:
Marysia (z Uną)

PS [I]Gończe górą!!!!!!!! :evil_lol: [/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynkao']Maine bajgel ;) tysz biega ;] puki co mamy klase A2 ...psiak ma prawie 3 lata..wiec jest ok:]

Ale oczywiscie my najwiekszy problem mamy z "niuchaniem" ::mad:[/quote]


Tak? czyli jednak... hm, bo właśnie w innym wątku ciekawiłam się czy często się zdarza myśliwskiemu psu zawąchać... :)

Super stronka, fajne zdjęcia :D Ten Twój beagle to ma taki refleksyjny wyraz pycha... myśliciel?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...