Jump to content
Dogomania

Gps


O1us_89

Recommended Posts

Witam moze to troche dziwne pytanie, ale nurtuje mnie to juz jakis czas:)
Otoz, zastanawiam sie czy istnieje wszzepienie psu nadajnika GPS (cos w stylu nadajnikow jakie zakladane sa dzikiim zwierzetom)... Moj Bandzior jest zachipowany, ma blaszke z numerem, ale sami wiecie jak to jest w praktyce z chipem, obroze zawsze moze zgubic (jakby tfu, tfu sie zgubil), a jak sobie wyobraze, ze moglby sie blakac gdzies sam, samiusienki to mnie zawal bierze... Nie wyobrazam sobie takiej sytuacji i zabezpieczam przed tym jak sie da, ale wiadomo, zycie potrafi platac rozne figle... A taki nadajnik to swietny patent, wrazie zagubienia, mozna psa namierzyc!!!

Link to comment
Share on other sites

Ha:) Wlasnie mniej wiecej o cos takiego mi chodzilo, bo jesli jest mozliwosc monitorowania dzikich zwierzat, to na bank taki patent mozna by uzyc w stosunku do domowych pieszczochow:) Z tym, ze nie slyszalam, aby cos takiego mialo miejsce, ale na pewno nie jest nie mozliwe! Wyobrazcie sobie jakie to byloby cudowne! Gdyby tfu tfu, zginal nam pies (pomijam fakt, ze musimy robic wszystko, aby temu zapobiec, ale wiadomo zycie lubi platac figle), to latwo moglibysmy zlokalizowac miejsce, w ktorym przebywa... Postaram sie pogrzebac wiecej i dowiedziec sie o takiej opcji. Narazie czekam na wiecej wypowiedzi:) Moze ktos z Was zetknal sie z czyms takim:D?

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Wlasnie poszukalam troche w google i jest mozliwe cos takiego... Najtaniej bedzie chyba na e-bay, ale to i tak jest koszt ok. 700 zl, ale szczerze mysle, ze warto byloby w cos takiego zainwestowac... Musze sie nad tym bardziej zastanowic:)

Link to comment
Share on other sites

Gps w przypadku dzikich zwierzat sluzy do obserwacji tras migracji, ochrony osobnikow szczegolnie zagrozonych.
W tym przypadku niejeden sie pokusi, by zlapac psa dla zdobycia nadajnika - z odleglosci nie bedzie widzial do konca, co bierze, a co dalej sie stanie z psem?
Sensowniej jest wybiegac mysla do przodu, zainwestowac w linke treningowa, szkolenie psa.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.focus.pl/gadzety/zobacz/publikacje/gps-dla-psa/nc/1/[/URL]

popieram świetny pomysł,..., tylko faktycznie lepiej byłoby wszczepiać jakieś minimini nadajniki pod skóre, jak chipy,..., bo owszem jak pies sam zaginie to się przyda, gorzej będzie jak ktoś jego zawinie... wtedy na bank zdejmie takie cudo mu zszyji... Ale powiem szczerze jestem przekonana że i takie coś wymyśla ;-)

Link to comment
Share on other sites

Hmmm.... Co do linki masz racje, jesli chodzi konkretnie o mnie i mojego Psa to jest on wychowany, linke treningowa tez mamy, z tym, ze coraz rzadziej z niej korzystamy poniewaz Bandzior jest posluszny. W miejscach publicznych ZAWSZE jest na smyczy, ale w miejscach odludnych biega luzem. Druga sprawa to to, ze Bandyta jest Dogiem Kanaryjskim i raczej malo prawdopodobne, aby ktos chcial do niego podejsc... Poza tym wiem po co zaklada sie nadajniki dzikim zwierzom, podalam to jako przyklad:)
frania77 Wlasnie takie mikro nadajniki to byloby cos!
Ogladalam wczoraj takie mini nadajniki na allegro i na e-bay, fakt nie sa tanie, ale wydaje mi sie po cichu, ze fajne rozwiazanie... Taki mini nadajnik mozna, by przyczepic do obrozy, zakamuflowac w jakims etui i nikt nawet by sie nie domyslil, ze pies ma nadaj nadajnik! Wobrazcie sobie sytuacje: Jestesmy na spacerze z psem, nagle pod wplywem jakiegos impulsu (np. wystraszony strzalem), pies ucieka (np. zrywa sie ze smyczy), wtedy zamiast latac calymi dniami i go szukac, biegniemy do domu i go namierzamy, wiec pies biegal by sam z nadajnikiem ok. 30 min. Wydaje mi sie, ze w tak krotkim czasie istnieje male prawdopodobienstwo, ze ktos zwinie z niego nadajnik. Oczywiscie to wszystko na podstawie mojego konkretnego psa, bo jesli dajmy na to, inaczej rzecz wygladalaby jesli bez opieki biegalby np. york...

Wiem, ze sa chipy, itp. Bandzior jest zabezpieczony przed zaginieciem na prawie wszytskie dostepne sposoby, a jednak pewne obawy mam. Tyle slyszy sie o zaginionych zwierzetach, tak, tak wiem, ze takie sytuacje sa glownie niedopatrzeniem ze strony wlasciciela, ale taki nadajnik napewno ulatwilby zycie!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...