Jump to content
Dogomania

Kiedy i jaki drugi piesek?


Recommended Posts

Witam wszystkich :)
mam już jednego pieska, jest to pies w typie maltańczyka. Ma obecnie 7 miesięcy, uwielbia towarzystwo innych psów :) Myślimy obecnie o zakupie drugiego 'towarzysza' dla niego. Kiedy najlepiej zdecydować się na kupno drugiego pieska? Jaka rasa będzie najlepsza, żeby oba pieski nam się 'dogadały'? Myślimy o psie również niewielkich rozmiarów, ale żwawym, nie typowym kanapowcu. Drugi zwierzak powinien być również pieskiem, czy można wziąć pod uwagę kupno suczki i ewentualną jej sterylizację?

Jestem obecnie na studiach, maltańczykowaty piesek jest mój. Mieszkamy u rodziny w innym mieście, ale często też podróżuje ze mną do domu (na dłuższe ferie) i bardzo to lubi. Drugi piesek miałby należeć do tej rodziny (bardzo chcą), u której mieszkamy. Stąd też nasuwa mi się wątpliwość; kiedyś skończę te studia i trzeba będzie się wyprowadzić, swojego psa wezmę oczywiście ze sobą, bo kocham go bardzo. Stąd pytanie, jak pieski znoszą takie ew. rozdzielenie i późniejsze widywanie się ze sobą raz na jakiś czas, a nie mieszkanie już razem, jak wcześniej? Nie chciałabym mu później zrobić tym krzywdy (gdy już się przywiąże do drugiego zwierza) i sprawić zawodu...miał już ktoś do czynienia z podobną sytuacją?

Z góry dzięki za odpowiedzi :) i mam nadzieję, że to dobry dział...:P

Link to comment
Share on other sites

Pierwszy psiak jest na razie bardzo młodziutki, nie polecam tak szybko brać kolejnego. Chociażby ze względu na wychowanie, poczekaj aż dotychczasowy szczeniak dorośnie, ułożysz go, coby drugi mógł czerpać z niego jak najwięcej tych dobrych zachowań.
Odnośnie rasy, to tylko i wyłącznie Wasza decyzja, psa trzeba dobrać pod siebie. Niemniej, jeśli ma to być psiak w typie, to pomyślcie może o adopcji? Jeśli istotny jest charakter psa, to można wziąć z domu tymczasowego, albo kupić psa z rodowodem.

Prześwietl dokładnie te "chęci" rodziny u której miałby zostać pies. Czy to nie jest słomiany zapał, zauroczenie Twoim szczylem? Żeby się nie okazało, że w razie problemów wychowawczych, czy jak piesek dorośnie, oni go nie zbyją..
Rozdzielanie psów różnie może wyglądać, jeśli bardzo się zżyją to Twój maltańczyk niekoniecznie dobrze to zniesie. Niemniej zawsze można przygotowywać psa na tą sytuacje.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam problem;( Mam rocznego owczarka niemieckiego a teraz chciałabym kupic suczke do pary. Tylko nie wiem czy mam kupic mała i wychowac od szczeniaka czy juz szukac takiej rocznej zeby była w tym samym wieku.Co o tym myślicie? Jaką powinnam kupic?
Z góry dziękuje;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam problem;( Mam rocznego owczarka niemieckiego a teraz chciałabym kupic suczke do pary. Tylko nie wiem czy mam kupic mała i wychowac od szczeniaka czy juz szukac takiej rocznej zeby była w tym samym wieku.Co o tym myślicie? Jaką powinnam kupic?
Z góry dziękuje;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam problem;( Mam rocznego owczarka niemieckiego a teraz chciałabym kupic suczke do pary. Tylko nie wiem czy mam kupic mała i wychowac od szczeniaka czy juz szukac takiej rocznej zeby była w tym samym wieku.Co o tym myślicie? Jaką powinnam kupic?
Z góry dziękuje;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Mam problem;( Mam rocznego owczarka niemieckiego a teraz chciałabym kupic suczke do pary. Tylko nie wiem czy mam kupic mała i wychowac od szczeniaka czy juz szukac takiej rocznej zeby była w tym samym wieku.Co o tym myślicie? Jaką powinnam kupic?
Z góry dziękuje;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...