Jump to content
Dogomania

Cała prawda o drapaniu i drobiu.


Recommended Posts

Dostałam od veta próbki [URL="http://www.krakvet.pl/royal-canin-hypoallergenic-14kg-p-843.html"][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=black]ROYAL CANIN Hypoallergenic[/COLOR][/SIZE][COLOR=black] [/COLOR][/SIZE][/URL]i [U]Skin Support narazie [/U]nawet smakuje,kupki ok :lol: Kupował ktoś słyszałam dobre opinie no może prócz ceny:cool3:

Link to comment
Share on other sites

My nie kupowaliśmy ale skład wydaje mi się ok, bo jakiś czas temu oglądaliśmy. Pierwszy raz Royal pomyślał że karma dla alergików najlepiej zrobić z rybki :D pomijając karmę dla Westów z kurakiem...co jest dla mnie absurd. No ale wiadomo że nie wszystkie białasy mają uczulenie.
Chatita a może spróbuj jakąś bytówkę, a nie od razu weterynaryjną...jest naprawdę tyle fajnych karm...a jakościowo podobno orijen jest super ale dla mnie trochę za drogi...

Link to comment
Share on other sites

Sara je royal hipoalergenic i jest calkiem zadowolona. Problemy z drapaniem i lizaniem lapek tez sie skonczyly. Ta karma nie wychodzi tak drogo, jak kupisz worek 7 kg. Wsypuje czesc do jakiegos szczelnego opakowania, reszte w worku szczelnie zamykam, zeby nie wietrzala. Kupuje w sklepie internetowym krakvet, maja dosc dobre ceny i szybka wysylke kurierem.
Te zaczerwienienia miedzy palcami na lapach to moze byc grzybica. Vet powinien zrobic taki test i wtedy wiadomo co tam jest. Moja psa dostala na lapy masc do smarowania Triderm (na recepte) i jest ok, tzn nie lize tych lap.
Z tego co mowil moj wet efekty po zmianie karmy powinny byc po jakis 4-6 tygodniach. Jesli pomimo zmiany karmy drapanie sie utrzymuje po tym czasie, to trzeba szukac innego zrodla uczulenia.
Evelynkaa, karmy bytowe najczesciej maja w skladzie nieokreslone mieso, a w praktyce to czesto jest kurczak. Wiec jesli jest podejrzenie alergii pokarmowej to tylko karmy weterynaryjne lub gotowanie dla psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='whitewestie']
Te zaczerwienienia miedzy palcami na lapach to moze byc grzybica. Vet powinien zrobic taki test i wtedy wiadomo co tam jest. Moja psa dostala na lapy masc do smarowania Triderm (na recepte) i jest ok, tzn nie lize tych lap.[/QUOTE]
Tutaj masz rację, ale nam pomógł szampon Hexoderm, on ma właściwości przeciwgrzybiczne, nawet nużyce leczy. Oczywiście nie sztuką jest tylko smarowanie maścią ale dbanie o łapki żeby grzybki nie miały odpowiednich warunków. Czyli wycinanie włosków i osuszanie między paluszkami po spacerku.
[quote name='whitewestie'], karmy bytowe najczesciej maja w skladzie nieokreslone mieso, a w praktyce to czesto jest kurczak. Wiec jesli jest podejrzenie alergii pokarmowej to tylko karmy weterynaryjne lub gotowanie dla psa.[/QUOTE]
Najwięcej nieokreślonych składów moim zdaniem ma royal :eviltong: chodzi o to że po prostu w niektórych karmach są śladowe ilości i też są dobre np. my jedliśmy Pro plana z łososiem i było naprawdę świetnie, wystarczy tylko dobrze czytać skład a jeśli czegoś brakuje dowiedzieć się u producenta...

Link to comment
Share on other sites

Pro plan to purina? Chyba probowalam na Sarze ta karme, ale jakos niezbyt chetnie jadla. Nie jestem jakas szczegolna fanka royala, moj wet mowil nawet, ze teraz sie popsul i schodzi z tej samej linii produkcyjnej co pedigree. Nie wiem, ile w tym prawdy. Jednak ten hipoalergiczny jest ok i suka je go chetnie. Wczesniej probowalysmy Acane z rybami i z jagniecina i z jedzeniem bylo tak sobie.
Tak, niestety jak jest mokro, trzeba bardziej dbac o lapy westie, bo te zaczerwienienia w lapach wracaja :(

Link to comment
Share on other sites

My byłysmy dzisiaj w weta i odkładamy wszystko łącznie z nagrodami i gotowanym jedzeniem przechodzimy na RC hipoalergenic.Dobrze,że chodzimy na agility o 8:00 bez śniadania to jako nagrody bedzie karma...

Jak miałam próbke tej karmy wolała ją zjeśc na śniadanko niż ryż z rybka więc mam nadzieję,że nie będzie buntu na sucha karme.

Co do łapek w deszczowe i zimowe pory ja Wam powiem,że ta zima była dla mojego psa ciężka ale i ostatnia z problemami bo kupujemy buciki:lol:

Link to comment
Share on other sites

RC Hypoalergenic. Krokiety sa sredniej wielkosci i psa nie ma problemu z gryzieniem.
chatita, miałam podobnie, bo wysililam sie i ugotowalam dla psa rybe z ryzem i marchewką, a ona nie chciała jeść. Myślałam, że może za gorąco na dworze i robi sobie głodówkę. Ale dałam jej karmę w miseczkę i zjadła. Wolała karmę niż gotowane jedzonko!!!!
Buciki dla psa? :crazyeye: Próbowałaś już, czy dopiero planujesz?

Link to comment
Share on other sites

U nas definitywnie 2mth tylko na tym royalu potem możemy po mału wprowadzać produkty i obserwować czy sie drapie...tak mi szkoda mojej lubiacej dobrze zjesc,ze postanowilam też przez ten czas odzywiac sie tylko zdrowo:) Trzeba to trzeba!
Wiesz odnosnie tych bucików dla psów ja zawsze jak widzialam psa w ubraniu a w butach to tylko na necie hehe myślałam,że Ci ludzie to dziwacy... ale teraz ich rozumie:)
Nie probowałam ale juz sie rozglądam za nimi ja wiem,ze może będzie to dziwnie bedzie wygladalo bo to mało tolerancyjne społeczeństwo ale powiem Ci,że ta zima dala mojemu psu tak w dupe,że byłysmy srednio dwa razy w tydniu u weta,więc te buciki zaoszczedzą mojemu psu stresu i zaczerwienień a to dla mnie naważniejsze .
Wiec jak ktos zobaczy blondynke w zime z bialasem w butach to bede ja:)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja tez jestem ciekawa jaka bedzie reakcja moje małej na te buty:cool3:
Kupimy do miesiąca juz sie rozglądam, na necie większy wybór niż w sklepie ale jednak wole je przymierzyć przed zakupem.

Z tymi łapkami w zime to było nie ciekawie.
Pilnowałam,zeby nie chodziła tam gdzie sypia solą itp
Były zaczerwienienia i między [SIZE=2]śródstopiem tylnim a stawem kolanowym czyli w tylnich łapach przez tę górną warstwe śniegu zwłaszcza po przymrozkach były podrażnienia skóry w/w miejscu. [/SIZE]
[SIZE=2]Po trymowaniu dopiero było dokładnie widać jak skóra wraca do normalności i podraznienia miedzy poduszkami sama nasz Pani Fryzjerka poleciła nam buciki bo Carrie ma faktycznie bardzo wrazliwa skóre[/SIZE][SIZE=2].[/SIZE]
[SIZE=2][/SIZE]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=royalblue]Po kliku miesiącach moge napisać wniosek:[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=royalblue]unikamy dużych ilości białka i tyle i jest wszystko dobrze:p[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=2][COLOR=royalblue]Carrie jest na Royalu gdzie jest Hydrolizowany izolat białka sojowego dostaje też gotowaną rybka,indyczka i ryż oraz warzywa i sprawdzone zdrowe smaczki unikamy kolorowych dziwnych ciasteczek i wynalazków:cool3:[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...