Jump to content
Dogomania

Cała prawda o drapaniu i drobiu.


Recommended Posts

Witajcie chciałam się zapytać jak to jest z tym drapaniem? Czy Wasze białaski często się drapią czy po trymowaniu jest lepiej?

Dużo się słyszy o uczuleniu na drób natomiast chciałam ustalić rzetelną skale proszę piszcie czy Wasze psiaczki mają alergie na drób a jeśli tak podajcie nazwe karmy stosowanej:)

Link to comment
Share on other sites

Jedna prawda to taka, że każdy westie reaguje inaczej na daną karmę, jedne rzeczywiście mają alergię na kurczaka, inne zupełnie nie mają tego problemu (np.mój)...
Wszelkie doradzania w sprawie karmy w zasadzie nie mają sensu, musisz sama sprawdzić jak Twój pies na co reaguje...

P.S. Zmniejsz podpis.

Link to comment
Share on other sites

Moj poprzedni piesek miał sinlną alergie, wtedy jadł eukanube, najpierw dla szczeniąt- po której nic mu nie było, a nastepnie eukanube dla westów i sie zaczeło, przeszłam z nim wtedy na gotowane indyk+warzywa+ryz, teraz też mam westa-szczylka jeszcze i jaknaraziejest na hills'ie jagnięcina +ryż, nic mu nie dolega, ale wiem że naj cześciej alergie się ujawniają około 6 miesiąca życia, mam nadzieje że teraz tego probleu nie bedzie, aha , później jak maluch podrośnie i tak zmienie mu pokarm na gotowane, a hills'a "je bo je" bez entuzjazmu. Z poprzednim pieskiempo trymowaniu nie było zadnej poprawy...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moja Carrie ma 7mc i generalnie od ok miesiąca zaczela strasznie się drapać jesteśmy na royalu jutro idziemy na pierwsze trymowanie i tak jeszcze mam cichą nadzieje,że bedzie poprawa ale coś mi się wydaje że to jednak kurczak... Więc szukamy odpowiedniej karmy.
Wogóle zastanawiam się jak ja ją jutro zostawie samą u Pani fryzjer.
DZIĘKI Z RADY:)

Link to comment
Share on other sites

Radzę szybko zmienić karmę,..., bo potem może być naprawde niefajnie jak pies zacznie wydrapywać się do krwi-mój tak robił.. Ale jeszcze dobrzeby było udać się do weta, bo mozesię okazać że to wcale nie jest uczulenie a jakas inna choroba skóry

Link to comment
Share on other sites

I tak też zrobie lepiej zapobiegac niz leczyc więc jedziemy dzisiaj po karme mysle,iż sprobujemy Brit Care Salmon & Potato.
Co do chorób skóry odpadają Caarie ze względu na swoją wyjątkową wrażliwośc ma częste wizyty u dobrego weta.
Wszelkie skórne choroby były ostatnio wykluczone więc tak mi się wydaje,że to ten kurczak jeśli po trymowaniu nie ustanie,
aczkolwiek wole zmienic karme bez drobiu.

Ostatnio Pani w dobrym sklepie zoologiczny polecała mi taka włoska karmę jak
Fitness linea Trainer hipoalergiczna królik+ryż albo łosoś
czy ktoś słyszał? na necie prawie nic o niej nie ma

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem ze mój west przepada za kurczakiem! Bardzo go lubi i nie ma żadnej alergii na niego :D
a jest karmiony royal canin mini junior a teraz przechodzimy na adulta albo na west highland white terrier ...oczywiście gotuje mu kurczaka, ryż albo makaron i warzywka :)
A co do tej włoskiej karmy to chyba ten napis w gazecie widziałam ale nie jestem pewna ... ale ztego co wyczytałam o niej w necie to chyba jest spoko :D

Link to comment
Share on other sites

Chatita mieszka w Tychach jak ja i ma białasa jak ja :) Witaj. Brita kupisz raczej tylko w Tyskim Realu w tym nowym zoologu na pasażu. Gdzie indziej nie znalazłam tej karmy i tak też podał mi dystrybutor tej karmy że jest tam. Nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz. My jedliśmy Purine Pro Plana z łososiem i też się sprawdziła ta karma. A gdzie się trymujecie?? Bo jak u "Cezara" to oni na koniec maszynką jadą po grzbiecie co niewskazane, a podejżewam że to ten fryzjer bo właśnie tam trzeba zostawić pupila. A wiesz dlaczego trzeba zostawić pupila? bo oni tam mają szkołę groomingu i twojego psa będzie robić najprawdopodobniej jakiś uczeń :/ (kiedyś dzwoniam i pytałam o kurs to mi powiedzieli że dziennie jest praktyka ....bez komentarza)

Link to comment
Share on other sites

Witam Tyszankę:) Kupiłam Purine Pro Plana z łososiem bo faktycznie Brity nie mogłam dostać aczkolwiek nie bardzo smakuje wiec dokarmiam puszkami z animondy bez drobiu ale myslę,żeby przerzucić się na gotowane np,ryż,cielęcinka warzywa troche urozmaicać... ponieważ mineło już 9 dni od trymowania i zmiany karmy poprawy nie ma dalej się drapie,więc jutro idziemy do weta i tu myślałam nad testami alergicznymi.Poczytałam na dogo o alergiach i az ciarki przechodzą z przerażenia.

Teraz byłam z moją Carrie na pierwszym trymowaniu w Tychach na ul.Młodziezowej w tym samym budynku jest nasz wet. Pani która prowadzi salon sprawdzona i polecona:) Moją bialaske zostawiłam samą w salonie bo jestem strasznie przewrazliwiona na jej punkcie i pewnie w połowie trymowania bym ją porwała heh ale jak się okazało ja przez 4h niepotrzebnie sie stresowałam a moją słodka trzy razy sobie zasneła podczas trymowania:)

My czesto chacamy pod żyrafą i na łąkach na oś.O :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chatita']Witam Tyszankę:) Kupiłam Purine Pro Plana z łososiem bo faktycznie Brity nie mogłam dostać aczkolwiek nie bardzo smakuje wiec dokarmiam puszkami z animondy bez drobiu ale myslę,żeby przerzucić się na gotowane np,ryż,cielęcinka warzywa troche urozmaicać... ponieważ mineło już 9 dni od trymowania i zmiany karmy poprawy nie ma dalej się drapie,więc jutro idziemy do weta i tu myślałam nad testami alergicznymi.Poczytałam na dogo o alergiach i az ciarki przechodzą z przerażenia.

Teraz byłam z moją Carrie na pierwszym trymowaniu w Tychach na ul.Młodziezowej w tym samym budynku jest nasz wet. Pani która prowadzi salon sprawdzona i polecona:) Moją bialaske zostawiłam samą w salonie bo jestem strasznie przewrazliwiona na jej punkcie i pewnie w połowie trymowania bym ją porwała heh ale jak się okazało ja przez 4h niepotrzebnie sie stresowałam a moją słodka trzy razy sobie zasneła podczas trymowania:)[/QUOTE]

moj sie tez po drobiu drapał,po jagniecinie i ryz z ariona prawie wogole sie nie drapie

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem gdzie kupujesz cielęcinkę bo w moich okolicznych sklepikach (tęcza) trudno jest dostać, ale dobrą alternatywą jest indyczek i my sobie go też wcinamy na śniadanko, bo z rana Alexika suche w ząbki koli :D A Brit tak jak mówiłam tylko na pasażu w realu idzie dostać. (ale Alexowi nie zasmakował, poza tym ma jakieś takie duże qupska po niej, więc też chyba wrócimy do pro plana)
A o tej fryzjerce nie słyszałam, galeri nie masz a mogłabym prosić o jakąś fotkę?? Pochwaliłabyś się swoją sunią i troszkę o niej powiedziała :)
9 dni to bardzo mało czasami to trzeba przynajmniej 6 tygodni czekać aby objawy zniknęły całkowicie. Ale warto też obejżeć dokładnie pieska i pooglądać skórę na grzbiecie, brzuszku i między opuszkami na łapach. No i obowiązkowo zabezpieczyć przed kleszczami bo to już ten czas, z resztą my cały rok się kropimy. Jeśli chodzi o testy to nie wiem gdzie w pobliżu takie wykonują ale trzeba się liczyć z kwotą przynajmniej 1200 zł, więc my wykluczyliśmy to co może uczulać i jest dobrze, ewentualnie gdy wprowadzamy coś nowego to obserwujemy co i jak. Ale wiadomo że testy są dobre bo się już wie dokładnie, ale niestety takie testy to nie na całe życie bo za rok może się wszystko zmienić i może białasa uczulić coś co dotychczas mu nie szkodziło. Smakołyków też staramy się nie kupować obojętnie jakich, zazwyczaj kupuję jakąś inną karmę suchą też z indyczkiem i ją daję jako nagrody. Najlepiej tańszą bo są zazwyczaj smaczniejsze dla psiaka a w małych ilościach jako smakołyki i tak nic się nie stanie, polecamy profilum z indykiem, Alex przepada za nią.
Pod żyrafę faktycznie bym się musiała kiedyś przejść, tam jeszcze nie byliśmy a myślę że 10 min może 15 mamy spacerkiem w tamtą stronę.

Link to comment
Share on other sites

Mamy to samo z rana karma jest feee
Wiesz chciałam wstawic fotę mojej białaski ale jakis błąd mi wyskoczył sprobuje jutro:)
To fakt 9 dni to mało a ja już cudów oczekuje.Skóre oglądam czesto i nie tylko ja ale i nasz wet niby ok oprócz łapek pomiędzy opuszkami zaczerwienienia już schodzą zima dała nam w kośc i w tylnich łapkach miedzy stawem skokowym a śródstopiem tylnim zaczerwienienia były teraz jak już nie ma sniegu te mijsca wracaja do normy więc myslę,iz to przez zimę pomimo smarowania łapek w nst zimę kupimy buciki i mam nadzieję,iz ten problem nie wroci:)
Drapie sie tylko w szyje a podgryza jedno miejsce na ogonie i na zadzie, nie ma tam zmian skórnych ale widze jak ja myje po spacerze ze jest w tych miejscach mniej siersci.Przed kleszczami równiez sie zabezpieczamy tym bardziej ze często biegamy po odludziach.Przy okazji zapytam czy szczepisz na boleriozę ja miałam zaszczepic w lutym ale tyle sie o tym naczytałam,że skutki uboczne mnie przeraziły i do dzisiaj sie zastanawiam.
Z nagrodami też zrobiłam porzadek,narazie tez dajemy inna karmę,nie chce ryzykowac.
Te oczeiwanie na poprawe jest straszne:(
Wogóle zmieniajac temat z tego co piszesz jesteś z F tak ja my,więc wiitam sąsiadkę:)My po żyrafe mamy 2 minutki.
Evelynka napisz mi prosze jak często kapiesz Alekas? Zastanawiam sie może jakis szmpon leczniczy zastosowac.


Majku33kraków pamiętasz po jakim czasie przestał się drapac po zmianie karmy?
[URL="http://img534.imageshack.us/i/1011576.jpg/"][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/5209/1011576.th.jpg[/IMG][/URL]Moja ślicznosći Carrie:)

Link to comment
Share on other sites

Ach te zaczerwienienia między opuszkami są koszmarne...spędzają mi sen z powiek, też się tego pozbywamy. A w zimę co wyleczyliśmy to wracało :( teraz jest już lepiej ale psikam takim preparatem przeciwgrzybicznym bo piszą też że to drożdzaki....więc sama nie wiem...a mój wet też nie miał konkretnej opini na ten temat. Wiesz co, jeśli chodzi o ten zadek to mój wet brał wymas od joreczki mojej siostry bo też tak się drapała i to było jakieś paskudztwo i ten preparat przeciwgrzybiczny właśnie od niej mam. My chodzimy do przychodni Panaceum koło Biedronki. Niewiem te Tychy nie należą do najczystszych miast, masakra jakaś. Na boleriozę nie szczepiłam nawet nie wiedziałam o takiej szczepionce. Muszę poczytać i popytać ale wet mi nie proponował. Alexa kąpię różnie, w zimie jakoś tak wychodzi częściej bo te kule śniegowe itp, ale tak średnio co ok 3 miesiące oraz czasem na sucho zamiast na mokro - polecam...
Niezupełnie z F bo z D koło lodowiska do tęczy 2 min a pod żyrafę trochę więcej. Ale chętnie się wybierzemy kiedyś na wspólny spacer, wezmę aparat i pofocimy te nasze białe pociechy :)

Link to comment
Share on other sites

My byłyśmy u weta łapki i skóra sa w dobrym stanie jak będzie się drapac mogę podac jej wapno, pytałam o te testy faktycznie mój wet nie poleca na razie obserwujemy i unikamy wszystkiego co może spowodowac drapanie bo faktycznie nie ma co truc psa lekami.
Wogole będziemy ubezpieczac Carrie w PZU bardzo fajna sprawa polecam:)Przynajmniej nam się cześc koszty u weta zwrócą.
My na spacerki zawsze chetne tym bardziej,ze sloneczko wychodzi wiec szkoda białaska meczyc w domu.

Link to comment
Share on other sites

chatita ja na twoim miejscu najpierw użyłabym stronghold albo advocate, może po prostu załapała gdzieś pchłę albo jakieś gorsze świństwo
jeżeli po tym nie przestanie się drapać to znak, że to alergia
mój szkot nie może karmy "wysoko mięsnej" tzn. gdy ma za dużo mięsa w karmie zaczynają się problemy ze skórą - ot takie moje spostrzeżenia co do niego
jak jest na purinie jest ok jak tylko zmienię karmę na jakąś super mega wypasioną to zaraz pojawia się problem ze skórą ....

Link to comment
Share on other sites

Stronghold był podany tę opcje już przerabiałam więc raczej alergia została:( dostała tez preparat na pchły i kleszcze sprawdzam ja i częszę co wieczór więc pcheł nie ma a od soboty mamy pierwszą cieczkę więc tez jest możliwośc,że przez te zmiany w organizmie sie drapie czekamy na koniec i idziemy sie do weta pozkazac.

A tak przy okazji czytałyście o ankciecie psy z Koreii poniżej link tyle cierpienia w imię czego ?
[url]http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Słyszałam, iż Acana z jagnięciną i jabłkiem jest dobra zastanawiam się czy nie spróbowac tylko jedno pewne ale Pan z zoologicznym odradził tę karmę bo zawiera algi czerwone i pies może zmienic kolor,nic takiego na necie nie znalazłam wręcz przeciwnie same pochwały alg,może tak powiedział bo tego nie sprzedawał...
Karmił ktoś acaną?
Znalazłam jeszcze cos takiego jak R[COLOR="#ff0000"]oyal Canin Club Performance Sensitive[/COLOR] ktos słyszał o takim royalu club? Bez drobiu na rybce morskiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja ostatnio kupiłam Acanę z jagnięciną, rybą, gęsią i jajkami, ale Foxi nawet tego do pyska nie wziął. Pytałam też o tą z jabłkiem, bo bardziej mi się jej skład podobał, ale nie było. Myślę, że to czy pies będzie ją jadł to zalezy od osobnika, a co do zmiany koloru to wydaje się to dziwne, bo gdyby pies zmienił kolor to by takiej karmy nie produkowali...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Dołączam się do pytania, gdzie te agility?? Bo może też się wybierzemy??[/QUOTE]

Zapisałyśmy się z moją sunią na agility w Katowicach-Panewnikach to jest teren ośrodka szkoleniowego "Gostar"

Dzisiaj byłysmy na pierwszych zajęciach rano.Carrie trochę była speszona nowym miejscem i tunelem aczkolwiek damy rade:)

Wogóle zastanawiam się czy nie zacząć gotowac mojej Carrie np ryż,warzywa i rybka narazie bez mięsa + witaminki,ewentualnie delikatnie urozmaicac i obserwować bo powiem Wam,że na karmy mój pies już nawet patrzeć nie chce,a co tu mówić o jedzeniu,Hill's ma strasznie duże krokiety...
Gotuje ktoś białaską ?

Link to comment
Share on other sites

No gotujemy bo Alex z rana suche koli w ząbki :D A w południe zje z łaską i też się zastanawiam żeby nie przejść całkiem na gotowane, bo to wpiernicza aż mu się uszy trzęsą. A przepis mamy taki: indyk (skrzydło lub podudzie, absolutnie nie piersi bo mają za dużo białka i za mało tłuszczu) + warzywka (marchewka, seler, pietruszka - i chcemy po mału wprowadzać inne warzywka, ach bywały też buraczki) + ryż (no właśnie zamiast ryżu ostatnio jako wypełniacz dałam ziemniaczki, tak od dla odmiany) :D
Jeśli chodzi o witaminki to mój wet poleca tran np. Omegan i tylko on jako dodatek witaminowy, podobno jest tam wszystko co potrzebne.
Oj a myślałam że gdzieś w Tychach się zapisałaś :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...