Jump to content
Dogomania

Zaswiadczenie


Cayenn

Recommended Posts

[quote name='JASMIN']No ja wolę mieć zaświadczenie tym bardziej, że to moja pierwsza wystawa i i tak się już stresuję więc nie potrzebuję kolejnego stresu z powodu braku jakiegoś świstka...[/QUOTE]
doczytalam, ze na KAtowice nie trzeba - maja stare druki potwierdzen - wiec trzeba tylko zaswiadczenie o szczepieniu na wscieklizne :angel:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maga18']doczytalam, ze na KAtowice nie trzeba - maja stare druki potwierdzen - wiec trzeba tylko zaswiadczenie o szczepieniu na wscieklizne :angel:[/quote]

Ja tak to super :multi:. Ale ja na wszelki wypadek zadzwonię do nich i zapytam o te zaświadczenie ;).

Link to comment
Share on other sites

Urzędowe świadectwo zdrowia wystawione przez powiatowego lekarza weterynarii jest wymagane tylko i wyłącznie przy wyjeździe za granicę do kraju spoza Unii Europejskiej. Na większości wystaw natomiast jest wymagane świadectwo zdrowia, które może wystawić każdy lekarz weterynarii. I może to być świadectwo wystawione na specjalnym druku, jak również takim świadectwem jest wpis w książeczce lub paszporcie opatrzony podpisem i stemplem lekarza weterynarii. Ale co do paszportów - miejsc na wpisy jest tam niewiele, więc jak ktoś planuje wyjazdy zagraniczne z psem, to ja bym jednak tymi miejscami na wpisy w paszporcie nie szafowała. Ja zawsze dostaję świadectwo na oddzielnym druku, kosztuje mnie to 20 zł - tzn. nie samo świadectwo, tylko wizyta i zbadanie psa. Bo mój pies jest zawsze badany do takiego świadectwa. Termin ważności świadectwa określa organizator wystawy - w Warszawie wynosi on 3 dni. Na 5 wystaw, na których byłam do tej pory, świadectwo było wymagane na 4 (na 1 wystawie wystarczało poświadczenie szczepienia przeciwko wściekliźnie), z czego na 2 zostało sprawdzone. Uważam, że takie świadectwa mają sens, jeśli pies faktycznie zostanie zbadany. I życzyłabym sobie, żeby w każdym przypadku tak było. Jeszcze mi się wprawdzie nie zdarzyło, żeby pies się czymś zaraził na jakiejś wystawie (w przeciwieństwie do mnie - na zimowej w Nowym Dworze podłapałam grypę), ale kiedyś może być ten pierwszy raz, zwłaszcza że mój pies jest towarzyski i izolować byłoby go raczej trudno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']No to super. Mój wet bierze za takie zaświadczenie 30 zł więc zapłacę za wszystko z 60 zł...:angryy: dobrze, że tylko jednego psa zgłosiłam bo drugi to jeszcze baby ale tak od czerwca jak będę z dwomo jeździć to da to w sumie 120 zł...[/quote]

Miałam od znajomej błędną informację, że zapłaciła za zaświadczenie 30 zł. ale ona pierwszy raz była u mojej wetki ( ja jej poleciłam ). Dzisiaj dzwoniłam do mojej lekarki i powiedziała, że jakona prowadzi psy to zaświadczenie dostanę za darmo [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] . Powiedziałam o jakiego psa chodzi i potwierdziła więc się cieszę bo za 30 zł. to już mogę coś innego psu kupić [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] .

Link to comment
Share on other sites

no tak poczytalam i nic madrzejsza nie jestem:shake:,ja wybieram sie do berlina na wystawe i chyba bedzie lepiej jak zadzwonie do VDH i sama zapytam czy
obowiazuje zaswiadczenie o stanie zdrowia psa,bo kazdy ma inne doswiadczenia.Ale i tak serdecznie dziekuje drogie dogomaniaczki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']Ja tak to super :multi:. Ale ja na wszelki wypadek zadzwonię do nich i zapytam o te zaświadczenie ;).[/quote]

Trzeba, trzeba! Wczoraj dzwoniłam i powiedzano mi że jak najbardziej trzeba zabrać ze sobą "Urzędowe świadectwo zdrowia psa", tym bardziej, że w związku z ptasią grypą zaostrzono środki ostrożności i takie wymaganie postawił lekarz weterynarii wydający zezwolenie na organizację wystawy.

Na powtwierdzeniach wydrukowano CELOWO informację o zaświadczeniach, nie jest to stary druk.

Myslę, że nie warto ryzykowć.

Pani dodała, że takie swiadectwo wydaje powiatowy lekarz weterynarii.

Na zaświadczeniu, które dostaję od swojego weta też jest napisane "Urzędowe świadectwo zdrowia psa" i takie zabiorę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cayenn']no tak poczytalam i nic madrzejsza nie jestem:shake:,ja wybieram sie do berlina na wystawe i chyba bedzie lepiej jak zadzwonie do VDH i sama zapytam czy
obowiazuje zaswiadczenie o stanie zdrowia psa,bo kazdy ma inne doswiadczenia.Ale i tak serdecznie dziekuje drogie dogomaniaczki;)[/quote]

Ale w informacjach o wystawie w Berlinie nie było żadnej wzmianki o jakimkolwiek zaświadczeniu zdrowia psa.

Wymagane jest jedynie zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę (na stronie organiazatora podane są tam szczegółowe wymagania dotyczące tego szczepienia, a poza tym jadąc do Niemiec nie opuszczasz UE:

[SIZE=1]"Die Hunde, die zu dieser Veranstaltung gebracht werden, müssen nachweislich mindestens vier Wochen vor der Veranstaltung gegen Tollwut geimpft worden sein. Die Tollwutschutzimpfung ist, vom Tag der Impfung an, 12 Monate gültig. Wenn bei einem gegen Tollwut geimpften Hund nach 12 Monaten die Gültigkeit der bestehenden Impfung beendet ist und daran anschließend sofort die Nachimpfung gegen Tollwut erfolgt, so entfällt die vorgenannte 4-Wochen-Frist. [/SIZE]
[SIZE=1]Der Nachweis der Impfung ist durch eine tierärztliche Bescheinigung zu erbringen, aus der folgende Angaben hervorgehen müssen:
- Name und Ort des Tierhalters.
- Rasse und Geschlecht des Tieres sowie Farbe und besondere Kennzeichen. [/SIZE]
[SIZE=1]- Datum der Impfung sowie Art, Hersteller und Kontrollnummer des verwendeten Impfstoffes."[/SIZE]


Generalnie zaświadczenia w Polsce nie są wymagane na wszystkich wystawach. Należy je zabrać wtedy, kiedy na potwierdzeniu napisano, że jest wymagane.

Link to comment
Share on other sites

no wiec w Katowicach niech mi naskoczą:p psy nie choruja na ptasią grype...a co siebie mam tez badac czy nie jestem chora...patologia...:shake: na banka bede jechac do powiatowego i wywalac wiecej kasy niz za oplacenie zgłsozenia psa...powiedzialam ze jak wet bedzie mial jakies ale to niech sobie przebada mojego psa i nie bedzie miec watpliwosci w koncu sie do czegos przydadza..wrrr wkurzaja mnie akcje z tymi zaswiadczeniami..nie raz juz wywalilam kase a to g**** warte. Nic wiecej niz pieczatki w paszporcie nie zobacza:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Trzeba, trzeba! Wczoraj dzwoniłam i powiedzano mi że jak najbardziej trzeba zabrać ze sobą "Urzędowe świadectwo zdrowia psa"...[/QUOTE]

:hmmm: jak to rozumiec?

[quote]"WITAM
Mam dla Wszystkich zainteresowanych ciekawą informację.

Właśnie dzwoniłem do Katowic i pani powiedziała mi, że nie potrzeba zaświadczenia urzędowego (mają stare druki i dlatego tak jest to zapisane). Wystarczy książeczka zdrowia i zaświadczenie o szczepieniu przeciw wściekliźnie.

Także jeżeli ktoś załatwiał zaświadczenie urzędowe to wyrzucił kasę w błoto."[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']:hmmm: jak to rozumiec? [/quote]
Proponuję przeczytać bądź skopiować ten cytat w całości:
a oto on w całości:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17282&page=94"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=17282&page=94[/URL]

[quote name='Elitesse'][B][I]wygrzebalam cytat z zeszlego roku [/I][/B]

[I]"WITAM[/I]
[I]Mam dla Wszystkich zainteresowanych ciekawą informację.[/I]

[I]Właśnie dzwoniłem do Katowic i pani powiedziała mi, że nie potrzeba zaświadczenia urzędowego (mają stare druki i dlatego tak jest to zapisane). Wystarczy książeczka zdrowia i zaświadczenie o szczepieniu przeciw wściekliźnie.[/I]
[I]Także jeżeli ktoś załatwiał zaświadczenie urzędowe to wyrzucił kasę w błoto."[/I] [/quote]
Ja dzwoniłam w poniedziałek t.j. 13.03.[B]2006[/B] i otrzymałam informację, że zaświadczenie jest potrzebne. Informacje jest więc nowa, a nie z zeszłego roku.

[quote name='maga18']:podobnie jak Flashka nie bedę wydawała kasy na takie zaświadczenie [/quote]
Każdy zrobi jak uważa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']
Na powtwierdzeniach wydrukowano CELOWO informację o zaświadczeniach, nie jest to stary druk.
[/QUOTE]


a w moim cytacie (nie szkodzi, że nie w całości) pisze, że mają stare druki... skoro były stare rok temu to tym bardziej teraz...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']

Pani dodała, że takie swiadectwo wydaje [B]powiatowy[/B] lekarz weterynarii.

[/QUOTE]

to ciekawie ta Pani gada :eviltong:
nie ma juz powatów wiec nie ma powiatowych weterynarzy :lol:
moze do wojewódzkiej trzeba sie zgłosic po zswiadczenie??????????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']to ciekawie ta Pani gada :eviltong:
nie ma juz powatów wiec nie ma powiatowych weterynarzy :lol:
moze do wojewódzkiej trzeba sie zgłosic po zswiadczenie??????????????[/quote]

A skąd Ci to przyszło do głowy, że nie ma powiatów? :roll: :cool3: Ale to fakt, że takie zaświadczenie może wydać każdy lekarz, u powiatowego się poświadcza tylko przy wyjeździe do kraju spoza Unii Europejskiej.

Link to comment
Share on other sites

wiecie co: w zyciu NIE mialam zadnego takiego swiadectwa zdrowia na zadna wystawke\!!!mialam zwykle, jesli bylo wymagane.
Wlasciwie wszyscy weci sa pod kontrola powiatowego lekarza wet. wiec to co wystawiaja to tez jest urzedowe:)))
a takie wystawiane w powiecie jest tylko na zagranice i to nie na kazda, bo w Unii paszport tylko wystarczy.
Natomiast jest to stary juz nieaktualny druk, wiec nie w kazdym powiecie go wystawiaja i wtedy problem, bo jak jechac np. do USA jak sie powiatowy uprze, ze druk nieaktualny i go nie wystawi???my wydajemy, ale znam powiaty gdzie nie daja i koniec!
i wtedy problem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']no bo nie ma :)
teraz jest gmina i wojeództwo, poiaty zlikwidowali a zadania powiatu przejęła gmina...[/quote]
Hehe, tak było owszem, ale w 1975 roku. :lol: I wtedy wprowadzono 49 województw. A w roku bodajże 1998 podział administracyjny Polski ponownie został zmieniony - zredukowano liczbę województw do 16 i przywrócono powiaty. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']rozmawiałam z moim wetem wczoraj i mi powiedział ze wystarczy zaświadczenie od zwykłego weta [/quote]

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja też zabiorę zwykłe, bo tak jak już napisałam:

[quote name='Agnieszka K.']
Na zaświadczeniu, które dostaję od swojego weta też jest napisane "Urzędowe świadectwo zdrowia psa" [/quote]

[quote name='maga18']a w moim cytacie (nie szkodzi, że nie w całości) pisze, że mają stare druki... skoro były stare rok temu to tym bardziej teraz...[/quote]

Potwierdzenia są drukowane na drukarce (tak myślę) i nie byłoby żadnego problemu, aby cokolwiek zmienić w ich treści. W tym roku zaświadczenie jest jak najbardziej wymagane - informacja potwierdzona u organizatora.

A opuszczenie fragmentu cytatu, w którym jest napisane, że informacja pochodzi z ubiegłego roku to poprostu wprowadzanie w błąd czytających.

Dyskusja o świadectwach zdrowia psa rozpoczyna się od nowa przed każdą wystawą, kiedy organizator na potwierdzeniu wydrukuje informację, że owo zaświadczenie jest potrzebne. Jak już wcześniej było wielokrotnie napisane, nie jest to wymysł organizatorów, a służb weterynaryjnych wydających zgodę na wystawę. I kolejna dyskusja, na temat czy jest ono potrzebne czy nie wydaje mi się po prostu zbędna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']rozmawiałam z moim wetem wczoraj i mi powiedział ze wystarczy zaświadczenie od zwykłego weta no chyba, że się jedzie do UE na wystawy to wtedy już musi być porządny glejt ;)[/quote]
no to zmien weta:))bo na przepisach sie nie zna zupelnie:))na wystawki do UE wystarczy tylko i wylacznie paszport:)))na wystawki poza UE i owszem porzadny glejt wtedy potrzebny:)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...