Jump to content
Dogomania

Socjalizacja rocznego piesa z dużymi psami.


Ppx

Recommended Posts

Lucy ma złą socjalkę z dużymi psami i się ich boi.
Da się jeszcze coś z tym zrobić? o;
Otóż duże psy, które zna to lubi. A których nie zna to nie.
Najczęściej są to psy, które zna od szczeniaka.
Są dwa wyjątki: jeden z osiedla dorosły, którego pewnie przez częste zapachy poznała na zewnątrz, czy coś, za n-tym razem jak go zobaczyła już się go nie bała, lecz pykała do zabawy, drugiego polubiła jak jej lubiany pies bawił się z nim i niepewnie dołączyła się do zabawy.

Link to comment
Share on other sites

Wypracuj przedewszystkim zeby Lucy skupiala na tobie uwage tzn.kontakt wzrokowy. Popros jakis znajomych co maja ogolnie psy na wspolny trening. Moze najpierw srednie pieski ktore zna. Popracujcie nad tym. Mialam podobnie z moim psem tylko ze on bal sie ogolnie wszystkich psow bo jak byl szczeniaczkiem to w domu byl tez starszy pies ktory byl o niego zazdrosny. Zmudna praca nad kontaktem w roznych miejscach i mysle ze z czasem pomoze. Niewiesz czemu boi sie duzych psow?

Link to comment
Share on other sites

Juz bez przesady z tym kontaktem na zwyklym spacerze, poza treningiem, bo sie pies o pierwszy slup zabije ;).
Troche inny problem, ale sposoby na odwrocenie uwagi, zajecie psa podobne:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/44156-OBSZCZEKIWANIE-jakie-sAE-konsekwencje[/URL][URL="http://www.dogomania.pl/../forums/1073-Szczekanie"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

JA zrobił bym tak, że poprosiłbym znajomych z dużymi spokojnymi psami o wspolne spacerki. Najpierw w pewnwj odległości i stopniowo zmniejszając dystans, tak aby psiak się zbytnio nie denerwował. Nagradzał bym smakami raczej za przyjazne sygnały w kierunku drugiego psa. Z pewnością sprawę ułatwił by fakt gdyby twoja sunia znała i lubiła właściciela tego dużego pieska. Warto też bawic się z psem i trenowac komendy w bezpośredniej bliskości większego kolegi. Sprawe ułatwił by dostęp do ogrodzonego, neutralnego terenu, wtedy duży na smyczy a mała luzem i zachęcac do podejscia metodami wcześniej opisanymi. Sunia miała by wtedy możliwośc odwrotu, bo smycz może potęgowac strach ( swiadomośc że nie może uciec) i nie ma ryzyka że się przestraszy i ucieknie np. na ulice itp. No chyba że jest bezwzględnie posłuszna i ucieka do ciebie to mozna by spróbowac na nieogrodzonym, ale ja z płochliwym psem nie ryzykował bym na otwartej przestrzeni.

PS:Ja z Maxem w taki sposób pomogłem całkiem przekonac bardzo płochliwą jamniczkę do dużych psów. Tylko że ona uciekała do pana i mogła byc luzem na wet w mieście.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...