Jump to content
Dogomania

stary pies-nietrzymanie moczu


nutencja

Recommended Posts

Moja Nuta ma 15 lat jest po 2 operacjach sutków ale generalnie dobrze sie trzyma(ła). Ostatnio zaczynamy mieć ze staruszką problemy. Najpierw straciła słuch moze nie zupełnie ale na pewno słyszy gorzej a teraz doszedł problem z nietrzymaniem moczu i kału. Ona Nigdy nie załatwiała się w domu a teraz mimo ze ostatni spacer jest o 22 to o 5 stawia nas na nogi i musi iść na dwór:placz: . Siedzi sama w domu 10 godzin i niestety już niewytrzymuje. Czy jest na to jakaś rada czy nie trzymanie moczu da sie jakoś leczyć. Do wet mozemy iść dopiero w sobotę ale chciałabym uzyskać wszelkie mozliwe info na ten temat. Dziekuje

Link to comment
Share on other sites

Skoro Nuta jest po operacjach sutków, to podejrzewam, że usuwane były jakieś guzy? Nie wiem czy w tej sytuacji wet się zdecyduje na podanie hormonów... :roll:

[B]nutencja[/B], przede wszystkim złap mocz i zawieź do badania, może to tylko jakiś stan zapalny...
[QUOTE]Siedzi sama w domu 10 godzin i niestety już niewytrzymuje.[/QUOTE]
Może warto zorganizować suni jakieś dodatkowe spacery, żeby nie musiała tak długo wytrzymywać, może jakaś miła sąsiadka może sunię odsikać podczas tych 10 godzin? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Cortina !!! Proszę nie stawiaj diagnozy z łaski swojej. Nie wszystkie psy choruja i mają objawy zawsze z tych samych powodów:shake:.To że tak stary pies nie wytrzymuje przez 10 godzin (???młody może nie wytrzymać!!!:crazyeye:), to nie koniecznie jest kwestia hormonów.Może sama spróbuj pić i jeść a nie chodzić do wc przez 10 godzin!
Tak jak napisała coztego najpierw trzeba zrobić badanie moczu, czy nie ma zapalenia dróg moczowych, no i co logiczne - [B]częściej wychodzić z psem!!![/B]

Moja sunia ma 14 lat, 5 lat temu była sterylizowana. Jak prawie rok temu zaczęło się podsikiwanie na szczęście nikt[B] spokojnie [/B]nie chciał jej podać hormonów. Badanie moczu wykazało stan zapalny+ kryształy które drażniły drogi moczowe i powodowały pieczenie i podsikiwanie. Wystarczył antybiotyk.
A z hormonami to nie tak hop siup, to nie witamina C, którą pies wysika. Min. zwiększają ryzyko guzów sutka.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że warto wyjaśnić to że mój pies niewychodzi przez 10 [B]nie dlatego ze mi się niechce![/B] Majac 12 lat i ratujac jej zycie niemyślałam że życie tak mi się potoczy że za 15 lat nie będę miała nikogo kto mógłby się nią zająć!W sumie wychodzi na 3 spacery dziennie w tym ranny i wieczorny są min 40 minutowe.
Niestety mieszkam w bloku gdzie są sami młodzi pracujacy dojeżdżający i niema osoby która mogłaby Nutę wcześniej wyprowadzić.
Dziękuję za rady moze to faaktycznie tylko stan zapalny W piatek pójdziemy do wet i zobaczymy.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wiesz co bluerat przede wszystkim nie lubie chamstwa. Nie czepiaj sie, to jest forum weterynaryjne a nuta pytala co moze dolegac jej suni, a poniewaz mialam podobny przypadek to jej grzecznie odpowiadam, nie stawiam zadnej diagnozy, bo nie jestem wetem, wysuwam tylko przypuszczenie w mojej odpowiedzi jest wyraznie powiedziane, ze moze to byc moczenie spowodowane sterylka, jezeli mialas podobny przypadek to tez grzecznie odpisz nucie bez glupich zaczepek w moim kierunku. Wiadoma jest sprawa ze co bysmy nucie nie radzily i tak musi sie skontaktowac z wetem i to on podejmie ostateczna decyzje.
Rozumiem nute, bo Cortina tez miala normalne spacery po czym przychodzila do domu i po pol godziny popuszczala.

Coztego, Cortina tez jest po operacji guzow sutkow i hormony mimo wszystko miala podane, bo zwyczajnie nie bylo innego wyjscia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nutencja']Myślę że warto wyjaśnić to że mój pies niewychodzi przez 10 [B]nie dlatego ze mi się niechce![/B] [/QUOTE]
Doskonale rozumiem, ale sama widzisz, że to dla niej za długo... Jej z pewnością jest bardzo przykro, że musi sikać w domu, dlatego warto się rozejrzeć za pomocą.
[QUOTE]Dziękuję za rady moze to faaktycznie tylko stan zapalny [/QUOTE]
Oby :kciuki: Tylko nie zapomnij zabrać sików! Bez badania moczu ani rusz :razz:
[quote name='Cortina']Coztego, Cortina tez jest po operacji guzow sutkow i hormony mimo wszystko miala podane, bo zwyczajnie nie bylo innego wyjscia[/QUOTE]
Guzy guzom nie równe, a i weci mają różne praktyki...
Hormony też nie dają gwarancji wyleczenia, moja sucz dostaje hormony i dalej leje :roll:

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze hormony nie daja zadnej gwarancji:-( , dlatego pisze ze ostateczna decyzje podejmie wet nutki. Staram sie ja podniesc na duchu, a tu zaraz najezdzanie na mnie i na nia, ze pies za malo wychodzi na spacery. Rozne sytuacje sa w zyciu i trudno kogos potepiac.
Nuta rozumiem cie co to stary pies ktory biedny lezy w domu w moczu i kupie i mam nadzieje ze uda sie to jeszcze zahamowac tak jak udalo sie poki co u Cortiny:calus:. Daj jutro znac co i jak z twoja sunia, trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

Cortina dostawala ten lek [URL="http://www.organon.pl/products/hcp/hcp_section/hrt/ovestin.asp"]http://www.organon.pl/products/hcp/hcp_section/hrt/ovestin.asp[/URL], efekt widoczny byl juz po tygodniu. Podalam jej cale opakowanie i narazie jest spokoj

Link to comment
Share on other sites

Napewno dam znać co powie nam weterynarz. Ale jesteśmy dobrej myśli bo dzień i ta noc były juz całkiem spokojne więc mamy nadzieję ze z Nuta będzie oki.
Cortina dzieki Bogu z Nuta nie jest bardzo źle, jest bardzo zywym psem jak na swój wiek tylko niestety czasami popuści:((
dzięki pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem wetem i miałam już kilka razy do czynienia z ofiarami internetowych rad, np psa z mocznicą który wymiotował a właściciele z pomocą internetu zdiagnozowali zatrucie pokarmowe i leczyli go domowymi sposobami, jak się zjawili w lecznicy było już za późno na pomoc.Dlatego tak mnie potrafią wyprowadzić z równowagi przeróżne "dobre rady".
A jak można mówić cokolwiek o zwierzaku nie widzac, nie badając go, nie znając się na chorobach, mając tylko doświadczenia z np własnego psa?

Nutencja wybiera sie do weta, oki, ale jest wiele osób które do tego, co pisane jest na forach, podchodzą [B]bezkrytycznie[/B], myślą że zaoszczędzą na wecie itp. A zwlekanie z właściwym badaniem moze mieć zabójcze efekty.
Cortina - nie chciałam cię obrazić, jeżeli tak się stało, cierpieć z tego powodu nie bedę. Ale co do czepiania się : "a czy była sterylizowana?? Bo jeżeli tak to jest to tylko kwestia podania odpowiedniego hormonu." [B]to są twoje słowa. [/B]Czy to nie brzmi jak diagnoza?

Ps.i proszę, nie zaczynajmy przepychanki słownej

Link to comment
Share on other sites

Moja Wandziusia - rowniez po sterylce, piesia ze schroniska - nie wiem ile ma lat, weci okreslili ja na okolo 8,9 i ja sie z tym zagadzam;) od jakiegos czasu rowniez nie trzyma moczu. Podsikiwala dosc sporo - poczatkowo byly ty tylko takie male "ulania" pozniej coraz wiecej. Zalecono ditropam- nie za bardzo pomoglo - wpadlam na genialny pomysl zeby czesciej Wandziusie wysikiwac - i wychodze 2 razy dodatkowo celem wysikania sie - od tego czasu sunia w domku jest czysta. A ja mam spokojne sumienie - ona dosc duzo pije, zwlaszcza teraz kiedy w domu sezon grzewczy - wiec nie ma dziwne, ze sika wiecej.

Link to comment
Share on other sites

bluerat, to nie ja zaczelam przepychanke slowna. Po drugie jak napisalam to jest forum weterynaryjne i tu dzielimy sie swoimi doswiadczeniami, po trzecie ja nie napisalam do nuty : "nuta podaj ten a ten hormon a zobaczysz ze psu sie poprawi". Wiadomo ze tutaj sobie pewne rzeczy doradzamy, ale nikt bez konsultacji z wetem nie będzie karmil psa hormonami tak jak innymi lekami. Jak dla mnie EOT.

Nuta, nie wiem jakiej jest wielkosci twoja sunia, ale moja niunia ma ponad 40 kilo i jak popuscila to byla to prawdziwa powodz:lol: . To samo jest z kupka, teraz sie troche poprawilo, jednak te zwieracze juz niestety nie sa takie jak kiedys (nie wiem czy to wyniki sterylki czy po prostu wieku, a moze jednego i drugiego) i nie raz idac na spacer, gubi po drodze kupke:roll: praktycznie nie przysiadajac. Mimo to ciesze sie ze ogolnie jest w dobrej formie. Powodzenia dzisiaj u weta;)

Link to comment
Share on other sites

Alusia, moja Cortina tez dostawala ten ditropam, ale niestety tez po tym nie przeszlo:shake: , ja w ogole myslalam ze sunia sie przeziebila i tyle, tym bardziej ze byla osowiala kilka dni, ale wet stwierdzil ze to nie to, przepisal ten ditropam i jeszcze jakis lek (nie pamietam nazwy:oops: ) a potem juz ten hormon

Pozdr
Monika

Link to comment
Share on other sites

Wandzia wazy ok.35 kg - wiec jak popuscila tak solidnie to byla powodz - ona bardzo sie z tym meczyla - byla potem zawstydzona, czyscila zawziecie ten dywan, jak dotad pomaga czestsze wychodzenie, sunia sie nie meczy a ja mam czysto w domu;)
Koopke utrzymuje, ale zaraz po wyjsciu na zewnatrz robi IDAC - rzadko przysiadzie, maszeruje dziarsko a ja sprzatam te u....ne grzybki - a jest co sprzatac przy tej wadze suni:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...