Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='MateUsz']A wy co myślicie na temat DALMATYŃCZYKA na MP??
Szczególnie chodzi mi o opinie Danusi i tych co już Dalmy wystawiali na MP....[/quote]

Wedlug mnie to super rasa na MP. Fakt ze dalmaty mamy slabe w PL, ale probowalam kiedys z T-Card EDDIE i malo z ktorym wiekszym psem tak dobrze mi sie wspolpracowalo w tych wszystkich ewolucjach:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MateUsz']A wy co myślicie na temat DALMATYŃCZYKA na MP??
Szczególnie chodzi mi o opinie Danusi i tych co już Dalmy wystawiali na MP....[/quote]
Wiesz co dobre moim zdaniem ale są mankamenty.

Raz - wiele nie chce odejść od właściciela. Już to przerobiłam w kielcach dwa razy ( i to głupia z tym samym psem :lol: ) że na ringu póki pani obok to jak zegarek chodził, na każde polecenie reagował a gdy pańcia znikła z pola widzenia to "ło jezu". Jeszcze jak JH jest na małym ringu (nie głównym) to spoko.
Dwa - problem jaki mam z moją suczką ( z tego powodu nie startuje z nią).
Raczej nie tylko dalmatów to dotyczy - przy okazji odpowiadam na pytanie czemu z Heroiną nie startuje poza nieszczęsnym debiutem dwa lata temu.
Po prostu musi czuć respekt do handlera - jak koń arabski jeśli wyczuje na ringówce amatora będzie sajgon. Wiem bo przerobiłam z młodymi prezenterami którzy sie na niej szkolili. Jeszcze gdy mam ją na oku numerów niema - ale powiem że oczami wyobraźni widzę wymianę gdy sędzia nie da nic równoległego i moja "krowa do rodeo" gdzieś zawlecze nieszczęsną konkurencje lub nie daj boże coś na nią warknie i trzeba będzie honor ratować. Po prostu są psy temperamentne które muszą mieć nad sobą swojego przewodnika, a gdy niema cóż... one zostają alfa. Już raz zaliczyłam napad w którym skórę ( ewent. telefon :diabloti: ) ocalił mi pies, i w sumie nie wiem czy chce ją uczyć żeby słuchała poleceń każdego kto sie nawinie... Mam kilka osób którym powierzyłabym mojego psa na ring, ale dać ją na wymianie 10 latkowi to nie jest dobry pomysł...
Zresztą sama sie złoszczę gdy ktoś bierze na juniora psa który słucha tylko przewodnika a sama bym tak robiła.

Znacie jakiegoś sędziego który nie daje nigdy wymian? Wzięłabym do niego Heroinke, jestem ciekawa co Krówcia pamięta...
[quote]
Fakt ze dalmaty mamy slabe w PL,
[/quote]O jejku - aż tak źle nie jest. Owszem hodowla raczej do przodu nie idzie - ale niestety skrajny brak popularności jest temu winny... Przecież nie zgłoszę psa konkurować 1 w rasie i nie pokryje suki gdy po 800 złoty (jednej hodowli to po 400) szczeniaki nie mogą zejść. Jednak i my mamy gwiazdki - ŁADNA PANNA Biało-Czarni wcale sporo zdobyła na arenie międzynarodowej, Pani Kozber ma świetny import i tylko czekać co da w połączeniu z polskimi liniami.
Faktycznie mało tego ale RACZEJ nie ma takich 'miotów tylko do kochania', jeśli ktoś już kryje to z głową - tylko czekać co pokażą małe [SIZE=2]"Morning Smile" lub co wyjdzie z krycia które miało niedawno miejsce w "Safari Park". Alma Woz w zeszłym roku zrobiło In Bred z którego nie brzydkie psiaki wyszły, ból tylko że nie wystawiane. Moja własna suczka zaliczyła w życiu może 6 wystaw a mimo to że jest duża (sędzia raczej był z tych co preferują drobniejsze podobno) została wyróżniona 3 lokatą na światówce w Poznaniu w stawce 10 ( 9 zagranicznych).
( o ile wiem tylko jeszcze jedna polska weteranka zdobyła na tej wystawie medal ale na 100ileś wystawiono <10 polskich. Import P. Kozber w championach odpadł w ost. tasowaniu ( wiec na 25 zgłoszonych - nie wiem ile wystawionych - byłby 5 lub 6 ). Brązowo cętkowany BATORY z Chrustów ( a to już b. polska linia) na tej samej wystawie w stawce 18 zgłoszonych też odpadł w ost. tasowaniu. Teraz zaczął inter.ch. na moich oczach w porównaniu z zagranicznym championem. Te nasze elity nie dają sobie w kasze dmuchać - szkoda że na tym etapie to "sztuka dla sztuki ", bo żeby sobie po konkurować to trzeba jechać za granice. Ale często wracamy z tarczą :-)
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[/quote]Jednak i my mamy gwiazdki - ŁADNA PANNA Biało-Czarni wcale sporo zdobyła na arenie międzynarodowej, Pani Kozber ma świetny import i tylko czekać co da w połączeniu z polskimi liniami.[/quote]

Właśnie ją mam na JH...
[SIZE=2]
I dziękuję Danusiu za tak wyczerpującą wypowiedź :):eviltong::p
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...