Jump to content
Dogomania

OH w pigulce


nefesza

Recommended Posts

[quote name='Kamcia']Mam nadzieję, w końcu jadę ją oglądać :D

Wstęp za free - żyć nie umierać :D Mam tylko nadzieję, że chociaż niedzielę będę miała wolną i będę mogła pojechać! Nigdy na żywo agility nie oglądałam, a baaardzo bym chciała :)[/QUOTE]

Staraj się, staraj:lol:, to świetna impreza / rozrywaka itp. zakład, że łykniesz bakcyla?
weź aparat, bo będziesz potem żalować - mówię z doświadczenia:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No jako że koleżankę zainteresowaną hienkami zapraszam, to zapewnę hienę zgłoszę (ja ogólnie tak rotacyjnie moje psy zgłaszam, bo ich troszku dużo ;)). A hiena biega cały czas, trójki sobie wybiegała już jakiś czas temu i całkiem ładnie sobie radzi ogólnie rzecz biorąc:

[video=youtube;eF605XV-YYw]http://www.youtube.com/watch?v=eF605XV-YYw[/video]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Itske']Staraj się, staraj:lol:, to świetna impreza / rozrywaka itp. zakład, że łykniesz bakcyla?
weź aparat, bo będziesz potem żalować - mówię z doświadczenia:lol:[/QUOTE]

Wszystko będzie zależało od pracy, jeśli jakąś znajdę ;) W tym roku kończę studia, więc jeśli robota się znajdzie, to przynajmniej na początku mogę nie mieć za dużo do gadania na temat wolnego ;) Ale myślę, że to będzie coś "ludzkiego" i niedzielę będę miała wolną :D

Co do agility to jako takiego bakcyla załapałam już dawno, jak się tylko dowiedziałam o takim sporcie z książki (jeszcze nawet chyba internetu nie było, a przynajmniej nie dla wszystkich :P). Dziadek nawet hopkę z regulowanąwysokością mi zrobił dla mojego psa na działce i skakał, kiedyś też wbijałam kilka kijkó jako slalom i mini huśtawkę (deska na jakiejś cegłówce). Ale to było już dawno, jak Szafir był piękny i młody, teraz już jest tylko piękny i skakać nie powinien (miał paraliż na wszystkie cztery łapy parę lat temu z nieznanych przyczyn :/), tak więc nie ryzykuję, zresztą ma już słabe łapki i kręgosłup i tylko posłuszeństwo wchodzi w grę ;)

A że mieszkam w Zielonej "Dziurze", to o agility można pomarzyć ;) (teraz ponoć jakiś tor jest, ale jeszcze nie wiem na jakich zasadach, czy to prywatny czy związkowy? będę się dowiadywać na wiosnę, bo wtedy ponoć wszystko ruszy od nowa)

Tak jak wspomniałam, narazie mam mojego kochanego staruszka, mieszkam jeszcze z rodzicami, którzy ledwo zgodzili się na niego ponad 12 lat temu ;) O drugim psie nie ma nawet mowy (ale chyba bym w bloku przy dwóch pokojach i 8 piętrze nawet nie chciała... choć za blokiem mam las ;)), nie byłoby nawet mowy jakby Szafcio odszedł (mam nadzieję jednak, że jeszcze ze mną zostanie jak najdłużej!), tak więc muszę cierpliwie czekać na ułożenie sobie własnego życia i dopiero jak warunki pozwolą będę mogła pozwolić sobie na psa, z którym będę mogła zająć się czymś na poważnie :)

Wracając do agility, to terminologia jest mi średnio znana, ale trójki chyba oznacza A3? Co jest potem? Ile jest tych "klas zaawansowania"? Kurczę, jest jakaś fajna stronka o agility, którą warto obejrzeć i przeczytać jak to dokładnie z tym wszystkim jest?

Zawsze podziwiam właścicieli prowadzących swoje psy, że sąw stanie zapamiętać kolejność przeszkód! Ile ma się czasu na zapoznanie z torem? Bo ja bym się najbardziej tego obawiała, bo moja pamięć jest dobra, ale krótka :D

Link to comment
Share on other sites

Tak, trójeczki to A3, czyli najwyższa klasa zaawansowania wg regulaminu FCI, który jest stosowany też w Polsce. Klasy oficjalne są trzy A1, A2 i A3 plus nieoficjalne "zerówki", które są dobrowolne (tzn. zawodnik może startować albo w zerówkach, albo w A1). Jeśli chodzi o stronkę, to polecam zacząć od regulaminu agility na stronie [url]www.zkwp-szkolenie.pl[/url], a potem to już sobie można wędrować po forach różnych i stronach klubów.

Na zapoznanie z torem jest od 7 do 10 minut, spokojnie wystarcza, to kwestia wprawy tak naprawdę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Marzy mi się hienka, ale w przyszłym roku matura, potem studia... ciężko by było teraz z drugim psem ;) Na razie informację o OH chłonę jak gąbka, także Rauni, jestem stałym czytelnikiem twojego bloga :)
Bedzie jakiś OH na wystawie w Łodzi w maju? (są też zawody agility :D)

Link to comment
Share on other sites

Do OHów przylgnął nick hienka, a tak naprawdę, to mi się aż tak z hieną nie kojarzy, ale może dlatego, że znam inną rasę, która naprawdę wygląda jak hiena? :P I to jest rasa, która mi się marzy, ale jest jeszcze mniej znana niż holender :P I to chyba między innymi z pewnego rodzaju podobieństwa (też tylko i wyłącznie pręgowane) zainteresowały mnie holendry i proszę - też nazywane hienkami! :P Jeśli ktoś ciekaw to mówię tu o rasie Cao de Fila de Sao Miguel (Azores Cattle Dog)

[url]http://www.touchofgracerarebreedrescue.com/cao02_03b.jpg[/url]
[url]http://www.rarebreed.com/breeds/cao/cao1.jpg[/url]
[url]http://www.fotosantesedepois.com/wp-content/uploads/2011/01/j.jpg[/url]

Oczywiście do takiego wyglądu doprowadza się je poprzez cięcie, które staję się coraz bardziej kontrowersyjnym zabiegiem banowanym w wielu krajach. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie cięta fila już nie wygląda jak fila, tylko jak zwykły podwórkowy kundelek :( Dlatego też chyba pozostało mi "pocieszyć się" holendrem, którego ciąć na szczęście nie trzeba ;)

Fila naturalna:
[url]http://www.autodefe.net/dora.GIF[/url]
[url]http://www.autodefe.net/muisak2.JPG[/url]
[url]http://www.autodefe.net/sisalle.JPG[/url]

Sorrki za offtop, ale może się ktoś zainteresuje i tą rasą :P przydałoby jej się troszkę więcej popularności :D

Link to comment
Share on other sites

Ależ śmieszne te file niecięte, rzeczywiscie takie kundelki, przyznaję się, że mało o nich wiem, ileż jeszcze przede mną :-)
w maju naszej hieny na wystawie nie będzie, już w ogóle mniej na wystawy w Polsce jeździmy, bo ich nie potrzebujemy do niczego, ale wybieramy się do Krakowa, i my nie bardzo agilitowi a bardziej pasterscy, nasza hiena pasie owce i niedlugo przed nami HWT

Link to comment
Share on other sites

Niewiele ludzi w ogóle wie o takiej rasie (tylko zapaleni psiarze, których interesuje poznawanie ras, jak ja :P), nie mówiąc już o znajomości czegoś więcej niż to, że istnieje ;) Ja się zakochałam jak tylko zobaczyłam w gazecie (lubię oryginały, stąd miłość do takich dziwnych ras jak bulle i file S.M.), jeszcze trochę wtedy musiałam poczekać na taką dostępność internetu jaka jest dziś. Tak więc teraz już wiem trochę więcej :D Ponoć są to psy niezwykle przywiązane do swego pana, posłuszne, łatwo się uczą, mogą robić IPO, agility, obedience i pewnie różne inne rzeczy ;) Ich pierwotnym zadaniem była i jest nadal obrona i zaganianie bydła :) Dla niektórych minusem może być to, że mogą być agresywne w stosunku do obcych, bo w naturalnym ich środowisku (Portugalia - Azory) jedynym naturalnym wrogiem dla stad byli kłusownicy (nie ma tam wilków itp ;)).

A będą kiedyś może jakieś zawody pasterskie bardziej na zachodzie jak Poznań, Wrocław lub coś takiego, nak tóre byście się wybrali? Bo widze, że mam maaaale szanse poznać Itske :(

I jeszcze jedno, czy są jakieś plany rozmnożenia którejś z naszych wspaniałych polskich suczek? :> I jeśli tak, to w przeciągu ilu lat? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Kamcia']EDIT:
ja tu wiedzę, że wstawiałaś w Icusiowym temacie kilka, to jak to jest?[/QUOTE]

1. To było dawno
2. Córek mi pomagał :-) - A córek teraz daleko :-)

w tym tygodniu wysyłam pena, czy płytkę ze zdjeciami - co wolisz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamcia']chyba lepiej płytkę? pendriva bedzie trzeba odsyłać :P[/QUOTE]

Nic nie musisz odsyłać :-), Pani Szanowana i Wspaniała Autorko Strony Mojej Ukochanej Suki i Jedynej Pasącej w Polsce - Pani decysduje co woli, na czym lepsza jakość itp, bo ja się nie znam :-)

Link to comment
Share on other sites

Jakość nie zależy od nośnika, tylko od sprzętu, jakim robione było foto i jego rozdzielczości itp, itd, więc to nie ma żadnego znaczenia. Z racji, że płytka DVD kosztuje złoty coś, a pendrive jakby znacznie więcej, to z czysto ekonomicznej kalkulacji wynika, że wystarczy mi zwykła płytka ;) chyba, że nagrać takową jest dużym problemem (brak nagrywarki/umięjętności aby to zrobić), to jest mi to całkowicie obojętnie i jak Pani Szanownej Właścicielce Cudownej Icusławy jest wygodniej, tak proszę zrobić :D

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jeśli posiadasz to jakieś stojące/siedzące, mniej lub bardziej pozowane zdjęcia sylwetki oraz portrety na w miarę jednolitym tle - łatwiej będzie mi takowe wykorzystać na logo (łatwiej wyciąć z tła), do tego dobrze byłoby aby takowe zdjęcia nie były w jakieś wysokiej trawie co zasłania łapki... ale to tylko czysto estetyczne wymagania co do zdjęcia na logo (jeśli takowe są, jeśli nie to znajdę coś innego co mi będzie odpowiadać ;)). Także jakieś normalne zdjęcia z życia codziennego/wystaw/zawodów, które chcesz umieścić potem w galerii strony. Płytka ma ponad 4GB pojemności więc duuużo tam wjedzie (ostatnio robiłam fotki na panieńskim, fotek po selekcji wyszło prawie 300 i zajęły niecałę 2GB, a były w sporej rozdzielczości, ( ok. 5-6 MB jedno), więc ładuj ile wlezie - się wybierze najlepsze ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...