Jump to content
Dogomania

Freya


madalenka

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='cuciola']fajny banerek! :) kiedy z Freya wybieracie sie na RTG? przeciez to juz duza pannica..wypadaloby zrobic profilaktyczne![/quote]

Jak dla mnie - nie wiem czy to potrzebne, mam do tego mieszane uczucia. Zdażało się że paro miesieczne szczenie było niby-dysplastykiem, a później się okazywało, że ma B, albo A. Ja swojego psiaka bym nie prześwietlała - gdyby nie było objawów, bo co to da?

Link to comment
Share on other sites

Madalenka mała jest przesłodka, ale wyrosła. :-)[quote name='Gazuś']Jak dla mnie - nie wiem czy to potrzebne, mam do tego mieszane uczucia. Zdażało się że paro miesieczne szczenie było niby-dysplastykiem, a później się okazywało, że ma B, albo A. Ja swojego psiaka bym nie prześwietlała - gdyby nie było objawów, bo co to da?[/quote]
Zgadzam się.
Moja Tosca ma teraz 10 i pół miesiąca. Prześwietlenia nie robiłam i na razie robić nie będe. Póki się nic nie dzieje, ładnie biega, skacze, przy spaniu do góry brzuszkiem normalnie rozkłada łapki, myśle, że nie ma takiej potrzeby.
Carmen robiliśmy prześwietlenie dopiero przed kryciem, 4 lata miała.
Co do Januszewickiej, mniemam, że chodzi o Wrocław. To dobrze radze, nie tylko zdjęć tam nie róbcie...

Link to comment
Share on other sites

Dzieki! :loveu:
No wlasnie - nie bardzo moge na te zdjecia. Zrobie za rok, jak bede mogla z wpisem do rodowodu. Niestety nie stac mnie i na teraz i na potem, a zalezy mi na wpisie. Na razie nie szalejemy jakos (na agillity chce pojsc, ale to chyba po badaniach).
Freya 2 razy kulala. Raz sie bardzo niepokoilam, bo kulala 2 dni czy 3 nawet, ale jej przeszlo. To bylo miesiac temu?? A drugi raz w zeszlym tygodniu. Po zabawie z duzym psem. Tak to wszystko jest normalnie, nawet zrobilam sobie mini tor agillity i szalalysmy troche (oczywiscie z umiarem). Potem mala skakala przez wszystko co sie nawinelo, tak jej sie spodobalo. :D

Link to comment
Share on other sites

Ciucci, ale to właśnie mówię o przypadku psa, którego diagnozował dr. Siembieda - "zwicznięcie stawu w wyniku wcześnie rozwijającej się dysplazji" (czy jakoś tak). Cóż, pies ma teraz (stwierdzone u Siembiedy, ale bez wpisu narazie) B. Co o tym powiesz? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']fajny banerek! :) kiedy z Freya wybieracie sie na RTG? przeciez to juz duza pannica..wypadaloby zrobic profilaktyczne![/quote]

Takie przeswietlenia zdecydowanie nie daja wiarygodnych wynikow. Ile razy sie zdarza ze mlody pies ma tzw "luzy w stawach", wlasciciel sie martwi, lekarz kieruje na operacje, a pies z tego zwyczajnie wyrasta... i potem ma wynik A;)

Link to comment
Share on other sites

ja moze jestem przewrazliwiona bo mialam chorego psa.Mimo roznych opinii na temat dodatkow na stawy (niektorzy uwazaja ze nic nie robia) to ja je bede maluchowi podawac.
a zdjecie RTG jak mnie nic nie bedzie niepokoic to chyba tez zaoszczedze sobie stresu,

Link to comment
Share on other sites

Ciucci, nie chodzi o stres - ale coby było gdyby ten psiak trafił pod nóż - bez potrzebnie?

Co do odżywek - Doc nie brał nic. Ba, Doc robił rzeczy, które w książkach twardo opisują jako te, po których pies BĘDZIE miał dysplazję. I co? Biodra A, Łokcie 0/0, z komentarzem, że tak dobrych dawno dr nie widział.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to jest tak, ze jak pies ma w 100% zdrowe stawy to nic tego nie zepsuje (chyba ze ewidentnie zly odchow i przeforsowywanie...) a jesli urodzi sie z ta tendencja to nic tego nie zmieni. Nawet chondroitynki i itepe.
Tez z dysplazja mam do czynienia (a moze z "dysplazja"?) bo nie wiem jak to nazwac... Bisz ma A/C a nigdy objawow nie mial...biega przy rowerze i skacze przez okna...to jest strasznie pokrecone, kazdy przypadek jest inny:roll:

Link to comment
Share on other sites

A/C - znaczy jedno biodro takie, jedno takie? Macie to z wpisem?

"Wg mnie to jest tak, ze jak pies ma w 100% zdrowe stawy to nic tego nie zepsuje (chyba ze ewidentnie zly odchow i przeforsowywanie...) a jesli urodzi sie z ta tendencja to nic tego nie zmieni. Nawet chondroitynki i itepe. " Podpisuję się pod tym :)

Link to comment
Share on other sites

Taak, ma z wpisem. Zwykle sie mowi ze taka jednostronna dysplazja to sprawa pourazowa, ale wydaje mi sie ze te geny jednak cos w sobie maja. Nie pierwsze dziecko Melona z dysplazja (nie mowie tu o ciezkich przypadkach!).

Co do agility to ograniczylabym sie do czasu az pies skonczy rosnac. Bo szczeniaki (tak do roku) maja malo stabilna konstrukcje ciala i nietrudno o uraz. Nie mowie tu tylko o dysplazji.

Link to comment
Share on other sites

manifesto - jeśli pies miał tyle kryć ile miał Melon - no cóż, dziwne by było, jakby wszystkie szczeniaki były zdrowe. Bo pies na naprawde bardzo liczne potomstwo w Polsce.

Nie boicie się troche Bisza rozmnażać, przy tej "jednostronnej"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
Nie boicie się troche Bisza rozmnażać, przy tej "jednostronnej"?[/quote]

Na razie nie rozmnazamy:p Ale jak cos bedzie bardzo nie tak, owszem, zostanie wycofany z hodowli. Ja tam jednak nie chce popadac w skrajnosci. Na zachodzie jest to na porzadku dziennym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='manifesto']Na razie nie rozmnazamy:p Ale jak cos bedzie bardzo nie tak, owszem, zostanie wycofany z hodowli. Ja tam jednak nie chce popadac w skrajnosci. Na zachodzie jest to na porzadku dziennym.[/quote]

Pytam się, bo na stronie macie "reproduktor".
Ja bym jednak nie rysykowała rozmnażając psa z C :lol:
A Kazik jak się miewa? Jedziecie gdzieś na wystawę?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']Ja bym jednak nie rysykowała rozmnażając psa z C :lol:
A Kazik jak się miewa? Jedziecie gdzieś na wystawę?[/quote]
A ja, jak mowilam, nie popadam w skrajnosci:p Dysplazja o wiele czynnikow, nie wyeliminujesz tego nawet jesliby dopuszczac same psy z A:roll:
Kazik debiutuje w Lipsku, w Polsce sie wstydze:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...