Jump to content
Dogomania

Młoda, 7 mies. sunia i antybiotyk?


justynia

Recommended Posts

Psiak od czasu do czasu kaszle, jakby się krztusił, ale nie dzieje się to często. Poza tym wszystko z nim ok, brak temperatury, ma apetyt.
Wet wysłuchał szmery w okolicach krtani i byłam 2 razy na zastrzyku. Ponieważ przyjść do niego w weekend nie mogę, zapisał antybiotyk w tabletkach- Synolux, 2x2 tabletki. Sunia waży 5,5 kg. Dawkowanie to 12,5 substancji czynnej/kg. masy ciała 2x dziennie, a dawkowanie praktyczne :pies od 6-9 kg m.c- 2 tabletki (tylko nie wiem, czy 2 razy dziennie) Tabletki mają 50 mg.
Czy nie zaszkodzi jej to na wątrobę? No i czy takie młodziaki mogą antybiotyki brać? W przeciwwskazaniach nic nie ma... I jeszcze jedno pytanko: czy po kuracji, a może i w trakcie dawać jej coś na odbudowę flory bakteryjnej, tak jak ludziom się daje? Jogurt, kefir, lakcyd? Tak na wszelki wypadek, żeby jakiejś gezybicy nie złapała...

Link to comment
Share on other sites

Moja brała ten antybiotyk,jak miała jakieś 3,5 miesiąca.Możesz dawać lakcid albo trilac,jogurt naturalny też.Tylko obserwuj czy mała się dobrze czuje po tym,ostatnio parę osób narzekało na mdłości po lakcidzie.Mojej nic po tym nie było.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady! Skorzystałam, daję suni co 2 dzień lakcid (wylizuje do ostatniej kropelki z mojej dłoni) i codziennie pół jogurtu naturalnego. Mam nadzieję, że to wystarczy, bo wośnie dostała antybiotyk w tabletkach na prawie 2 tygodnie :lol:
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...