Jump to content
Dogomania

Ona nie chce przychodzić !!!


Konrad&Inka

Recommended Posts

Pomocy,

od kilku dni nasza mała dobermanica (5msc), za nic na świecie nie chce do nas przychodzić jak wyjedziemy z nia na chwilę na w zamierzeniu krótki spacerek w sprawach fizjologicznych...

Gdy jesteśmy z nia na dłuższym spacerze to nie ma z nią problemu tzn. nie przybiega idealnie na pierwszą komendę ale ciągle nad tym pracujemy. (komenda, gest ręką , jak przyjdzie pochwała i nagroda)

I ogólnie na długich spacerach nie ma problemu, za to przy szybkich chwilowych wyjściach to jest już duuuuży problem : (((

Na ostrą komendę podejdzie, ale tak z rezerwą np 2m i jak tylko wyciagniemy rękę to w nogi (traktuje to jako świetną zabawę) nawet smakołyki jej specjalnie nie interesują. Co my mamy robić?! Przeciez jak wychodzę na 6:00 do pracy a ona o 5:20 na spacerze stwierdzi że nie wraca to ja nie będę się z nią użerać do nie wiadomo której godziny.

A nie chcemy z każdym razem musieć zapinać jej na smych tym bardziej że wokoło domu mamy dużo zieleni i żadnej ruchliwej ulicy.

Wspomóżcie radą !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Co robić jak nie podchodzi?

Przede wszystkim nie próbować łąpać.

Jak sama stwierdziłaś to jest dla niej gra. Nie zaczynaj w nią grać.

KIedy pies nie chce podejść zacznij uciekać. Powinna zacząć cię gonić. Kiedy cię dopadnie, pochwal, nagródź i nie zapinaj od razu na smycz. Niech pies wie że nie każde przywołanie to nie koniec soaceru.

POmocny może tez być flex albo linka. Psica musi się nauczyc że masz nad nią kontrolę niezależnie od odległości.

Pozdrawiam

Filon

Link to comment
Share on other sites

No właśnie w tym żecz że od samego początku starałem się jej nie gonić jak nie chciała przyjść tylko uciekałem i piesek pięknie za mną ganiał :)

Tylko że to jest na tyle inteligentna bestia :lol: że teraz owszem też zaraz jak tylko jej zacznę uciekać to za mną biegnie ..tylko że jak już mnie dogoni to nie podbiega do nóg tylko zachowuje bezpieczny dystans ok 2m i tylko czeka żeby uciekać w razie jakichkolwiek oznak chęci pochwycenia jej przeze mnie :evil:

A najdziwniejsze jest to że jak jesteśmy na prawdziwym spacerze (tzn długi na łaki lub gdzieś do lasu) to nie ma z nią takich problemów gdyż od samego początku uczyłem ją że jak ją zawołam i przyjdzie to smakołyk, pochwała na chwilkę przytrzymam za obrożę i puszczam dalej, lub zapnę na chwilę na smycz i po chwili odpinam żeby biegała dalej... a koło domu, to istna rozpacz :x :( :evil:

i co ja mam robić ?!!!!!! :roll: :o chyba tylko :drinking:

czekam na Wasze porady, może ktoś ma jakiś sposób?

Link to comment
Share on other sites

Linka jest świtnym rozwiązaniem . Najpierw wołasz psa na luźnej lince , jak nie reaguje to wołasz drugi raz , ale wtedy juz ciągniesz linke , aż przyjdzie do Ciebie- wtedy pochwała i pozwalasz na bieganie znowu- oczywiscie na długość linki. I tak do skutku .

Poza tym rano, skoro masz z nią problem wyprowadzaj tylko na smyczy lub lince. Najgorzej jak pies polubi uciekanie i nieprzychodzenie.

Link to comment
Share on other sites

..tylko że jak już mnie dogoni to nie podbiega do nóg tylko zachowuje bezpieczny dystans ok 2m i tylko czeka żeby uciekać

A zabierasz nagrody na te krótkie spacery?

Naucz psa że krótkie wyjście na siusiu tez wiąże się z czymś niamuśnym. Nie ma bata. Musi podejść żeby dostać smakołyk :D

Generalnie polecam zastosowane kija i marchewki (w tym wypadku linki i smakołyków) pies musi wiedziec że nie ma wyjścia jak tylko przyjść kiedy wołasz a z drugiej strony niech mu się to pozytywnie kojaży.

Acha za linkę szarpiesz kiedy po wydaniu przez ciebie komendy do mnie pies nie reaguje. Nie szarp jednak raz a mocno. Stosuj raczej serie llżejszych szarpnięć. Działa lepiej.

Pozdrawiam

Filon

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sugestie !!!

Pomysł z linką na pewno przetestuję :) jutro zaraz z rana idę zopatrzyć się w linkę i do dzieła :lol:

Przy okazji jak długa powinna być ta linka czy np 10m bedzie OK?

A smakołyki to biorę ze sobą zawsze, tylko na swoim terenie koło domu czasami jak się psina rozchasa to nawet to jej nie interesuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

linka 10 m jest ok i porób sobie supełki żebyś miał za co złapać jak pies pociągnie . Musisz psa bardziej zainteresowac zabawą z Toba , bo jak polubi tylko hasanie to niekoniecznie dobrze, Ja mojemu pozwalałam na za dużo swobody i teraz mnie to więcej pracy kosztuje :roll:

Link to comment
Share on other sites

cześć! Nie wiem czy powinnam, ale właśnie jestem po lekturze "Mądrzejsze niż myślisz". Skończyłam 30 min. temu i jak na razie mam młyn w głowie. Nie wiem czy polecać, czy nie ale koleś poleca rzucenie w psa, który nie chce przyjść czymś lekkim (żeby nie zrobić mu krzywdy, ale żeby psiura myślała, że my bogiem jesteśmy, że z takiej odległości możemy ją dotknąć), po czym ją przywołać. Sama jak na razie nie próbowałam (chwała bogom - przychodzi!), ale koleś twierdzi, że to stuprocentowo działa. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? A może to kolejne głupoty?W każdym razie książka na tyle mi namieszała chwilowo we łbie, że polecam - chociażby jako ciekawostkę.

Link to comment
Share on other sites

Czy linka to taka automatyczna smycz? Mam podobny problem co Konrad a zawsze używałam tylko zwykłej smyczy, co najwyżej takiej 2m. Mój psiak jest bardzo silny, co rusz na spacerze natykamy się na żywą pokusę- obce koty, a tego nie da się przezwyciężyć. Taka linka pozwalałaby mu na więcej swobody tylko, czy wytrzyma mojego osiłka ?

Link to comment
Share on other sites

ja mam linkę zwykłą . Co do pogoni za kotem to muszę stwierdzić ,ze na krótkiej smyczy łatwiej jest psa utrzymać , bo jak sie rozpędzi na linie , to... :o

Wiem, na tej 2metrowej to mnie kiedyś nieźle wykręcił, on normalnie nie ciągnie, ma tylko takie "zrywy", gdy dojrzy(wywęszy)kota, no i wtedy... Ale może te węzły na lince... A nie znasz może sposobu na "znieczulenie" na koty?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...