Jump to content
Dogomania

Moja bokserka po chorobie nie przybiera na wadze :(


niki_ill

Recommended Posts

Witam

Moja bokserka miala klopot ze zdrowiem. Na poczatku stycznia dostala biegunki z domieszka krwi. Oczywiscie odrazu pobieglam do weta. Po badaniach kalu okazalo sie, ze miala tasiemca :-( . Dostala zastrzyk na ten rodzaj pasozyta. Po 3 tygodniach tabletki odrobaczajace "Drontal Plus".
na poczatku leczenia wazyla 23 kg. Od zakonczenia leczenia przytyla jedynie niecaly kg. Kolejne badanie nie wykazalo pasozyta. Choc ja zauwazylam znow niepokojace objawy. Czy mozliwe jest ze w probce nie bylo jaj pasozyta? Powtorzyc badanie? Nera ma rok. Zeberka jej stercza. Kilku wetow odwiedzonych i nic. NIby badanie wyszlo ok, ale ja sie wciaz martwie, ze ona nie przybiera na wadze :roll: Eh. Co robic

Link to comment
Share on other sites

Tasiemiec robi troche spustoszenia w organizmie. Sunia musi zregenerowac sily, mysle ze nie masz sie co martiwc. Moj pies po akcji z robalami zaczal tyc dopiero po 1,5 miesiaca. Jesli sie martwisz, zrob jej jeszcze raz badanie kalu. Nie zaszkodzi, a bedziesz miala pewnosc :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tasiemiec robi troche spustoszenia w organizmie. Sunia musi zregenerowac sily, mysle ze nie masz sie co martiwc. Moj pies po akcji z robalami zaczal tyc dopiero po 1,5 miesiaca. Jesli sie martwisz, zrob jej jeszcze raz badanie kalu. Nie zaszkodzi, a bedziesz miala pewnosc :smile:Wczoraj 18:18[/QUOTE]

Mam nadzieje, ze niedlugo nadrobi wage. Od zakonczenia leczenia minely niecale 4 tygodnie. Po miesiacu zrobie kolejne badanie kalu:roll: , tak dla pewnosci, bo poki co moj bokser bardziej charta chyba przypomina:-o

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Może warto pomyśleć o bardziej kalorycznej karmie? Czym karmisz?[/QUOTE]

Nera do tej pory jadla Nutra Nuggets Puppy. Teraz przechodzi na Nutre Large Breed Puppy, ktora jest do 18 miesiecy. Nera wciaz sie rozwija wiec nie chce jeszcze zmieniac na karme dla psow doroslych:roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Smakuje jej? Ma apetyt? Może warto zwiększyć porcje :cool3:[/QUOTE]

Szczerze powiem, ze Nera jak byla mlodsza byla wielkim niejadkiem. Wybrzydzala przy Royalu, Purinie, Jadla w miare chetnie Hills-a, ale kiedy pojawil sie Aygo zmienilismy karme na troche tansza i tez dobra. Aygo jadl Nutre kiedy przybyl do nas, dalam Nerze do sprobowania i ogromnie jej zasmakowala. Wiec przestawilam ja na Nutre, ktora je chetnie i ladnie wygladala po niej. Do czasu choroby. Przed choroba wazyla 26 kg, teraz 24.:shake: Teraz chce zamowic karme NN Large Breed Puppy i obydwa psy na nai przestawic.
Co do porcji to dostaje nieco wieksze jak podane jest na opakowaniu:cool3:

[QUOTE] może warto wyprobować karmę dla psów aktywnych? Dodatkowo podawać coś na stawy, jeśli karma nie będzie zawierać glukozaminy ;-) ...[/QUOTE]

Pytalam o taka karme weta , ale powiedziala, ze lepiej nie bo to karma dobra dla psow pracujacych, w dodatku Nera wciaz sie rozwija wiec warto pozostac przy Large Breed Puppy poki co:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...