Jump to content
Dogomania

Wyżeł do budy? na psa stróżującego...


ossa98

Recommended Posts

Znalazłam na Allegro takie oto ogłoszenie:

Oddam bardzo przyjacielską sunię w wieku 6 lat, bardzo wesoły i wylewny pies wychowany w domu. Wychowana z dziećmi. Wysterylizowana. Nadaję się również na dwór jako pies stróżujący. Zdrowa, wszystkie szczepienia.

[url]http://www.allegro.pl/item897433132_oddam_wyzel_niemiecki.html[/url]

Żal mi się zrobiło tej suni. Nie wyobrażam sobie wyżla w roli psa stróżującego - pies wychowany w mieszkaniu na dwór? do budy?. Co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

[quote name='dominikabankert']Wyżeł nie moze isc do budy to bedzie powolne zabójstwo dla psa mysliwskiego.Wyżełek potrzebuje co najmniej 60 min dziennie ruchu na świeżym powietrzu.Inaczej wysiądą mu stawy.Jeny jak ja kocham wyzły.Sama mam wyżełkę Roksankę:)[/QUOTE]

Kurcze to mój po moim wiosennym zapaleniu płuc stawów mieć nie powinien bo nie zaliczał 60min dziennego ruchu!!! Co za bzdury wyssane z palca!!!:angryy:

Są wyżły co mieszkają w budach, w kojcach mają się świetnie.

Poza tym jeśli nie zauważyłaś post ossa98 jest z lekka przedawniony bo ze stycznia.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co jestem nowa na tym forum i nie szukam zaczepek .Sama mam wyzla w domu i pomyslalam sobie ze przylacze sie do was to moze i czegos sie dowiem o tej rasie i moza uda mi sie w jakis sposob pomoc. Wiem ze nie wszyscy maja dom z ogrodem i pies może mieć dużo przestrzeni ale ruch jest im bardzo wskazany i skoro masz wyżla to sama o tym dobrze wiesz.Przepraszam ze w ogóle ośmieliłam się cokolwiek napisać.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że coś się ruszyło na wątku. Szkoda, że tak późno, bo można było zadziałać i pomóc suczce nie trafić do budy z łańcuchem:-(. Wyżły absolutnie nie nadają się do stróżowania, zatem trzymanie takiego psa, chociażby ze względów użytkowych, na łańcuchu, mija się z celem. Poza tym ich krótka sierść nie chroni wystarczająco przed zimnem. Trzymanie wyżła na uwięzi, moim zdaniem, to barbarzyństwo.
Ich przeznaczeniem jest ruch - tak jak pisze dominika - muszą się wybiegać. Wtedy są zdrowe i zadowolone. Miałam wyżła przez 14 lat. Wiem co mówię.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...