Jump to content
Dogomania

Badania genetyczne pudli


EFMAN

Recommended Posts

Akurat uważam że odległość to najmniejszy problem. Ode mnie w sumie tylko Ania osobiście odebrała Mokrą, resztę szczeniaczków porozwoziłam. I z tego co mi wiadomo nie ja jedna tak robiłam, bo sporo hod chce wiedzieć gdzie ich dzieci trafiają i brzydko mówiąc sprawdzają domy potencjalnych kupujących.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://www.dogomania.pl/../members/267-GoA-ka"] [B]Gośka[/B][/URL] a ja mam wielkiego bzika nad sprawdzaniem w jakich warunkach wychowuje się szczenie.. tyle człowiek się naczyta o hodowlach gdzie psy siedzą non stop w klatkach, że strasznie mi zależało na tym żebym mogła chociaż te dwa razy odwiedzić hodowcę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']IraKa, gdybym tak bardzo sępiła to równie dobrze kupiłabym psa z pseudo za 400zł z dowozem - to nie problem wejść na allegro, jednak mi zależy na psie zdrowym i wychuchanym, dlatego jestem skłonna zapłacić o wiele więcej. [/QUOTE]

Nie twierdzę że sępisz tylko że jesteś niekonsekwentna. Chcesz psa zdrowego a kupujesz szczeniaka "bez zaplecza" w postaci badań rodziców jednocześnie oczekując że ktoś zmusi hodowców w twoim imieniu do ich przeprowadzania. Ale oczywiście to twój wybór tylko nie rozumiem dlaczego nie chcesz pozostawić go innym . Jedni robią badania inni nie , kupujący też mają wybór kupują szczeniaka z badaniami lub nie. I wszystko.

[quote name='sachma']IraKa, a czy twoje psy są po przebadanych rodzicach i mają badania?[/QUOTE]
Co prawda nie wiem co to ma do rzeczy ale proszę:
Indii jest po nie przebadanych rodzicach (parę lat wstecz wyglądało to nieco inaczej) i sama nie ma badań, i pewnie nie będzie ich miała bo nie przewiduję kolejnego jej krycia. Fru ma zrobione PRA , i badania genetyczne, które mnie interesowały - jak już zapadnie decyzja o szczeniakach będziemy badać się dalej - w końcu ma być miot sportowy a nie wystawowy więc zdrowy musi być :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to nieco idealistyczne podejście ale może kiedyś do tego dojdzie i tak nie jest najgorzej, tendencję mamy wzrostową, świadomość jest co raz większa, co raz więcej hodowców robi badania choć nie wszyscy kupujący chcą korzystać z tego dobrodziejstwa ale mam nadzieję, że i po tej stronie świadomość będzie rosła.
Same badania jednak nie wystarczą aby rasie wyszło na plus - moim zdaniem dużo ważniejszy jest mądry, odpowiedzialny właściciel (hodowca) i rozsądne promowanie rasy.

Link to comment
Share on other sites

Sachma, a ja mam bzika na punkcie nabywców moich dzieci, tyle się słyszy o kupowaniu psów przez handlarzy, rozmnażaczy... Nieufność i chęć zapewnienia szczeniakom jak najlepszych warunków działa w obie strony.
Do mnie jak większość wie i z czego skorzystały osoby kupujące szczeniaki z poprzedniego miotu z chętni na szczeniaki z przyszłego miotu można przyjechać w każdej chwili. Zresztą myślę że do większości jak nie do wszystkich hodowli pudli w PL. Nie piszę ras, ale pudli owszem.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/../members/267-GoA-ka"] [B]Gośka[/B][/URL] i ja to doskonale rozumiem, powiem więcej zdziwiłoby mnie gdyby hodowca nie interesował się tym gdzie szczeniak trafi - dlatego dla mnie ważny był kontakt twarzą w twarz, osobiście a nie przez maila czy telefon..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']W dniach 22-28.02.2010 jest zniżka i badanie kosztuje 60 euro. Probówkę z krwią można wysłać pocztą. [/QUOTE]
A mogłabyś napisać jak to się robi? Tzn. czy pobieram krew u jakiegikolwiek weta i on wysyła do Czech (czy ja biorę i wysyłam?), czy też musi to być u jakichś certyfikowanych wetów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A mogłabyś napisać jak to się robi? Tzn. czy pobieram krew u jakiegikolwiek weta i on wysyła do Czech (czy ja biorę i wysyłam?), czy też musi to być u jakichś certyfikowanych wetów?[/QUOTE]

Wpisz w Google Dajbych filia labolatorium czeskiego Genomia.
Tam znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania .
O zniżce nic nie znalazłam,ale porównujc ceny Laboklinu i Optigenu , 70 euro w dajbych to zniżka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']Cena badania rzeczywiście konkurencyjna :) i zamierzam skorzystać i przebadać swojego kudłacza :D [URL]http://www.prcdtest.com/pl/[/URL] po lewej stronie jest info o tygodniowej zniżce :)[/QUOTE]

Faktycznie jest,tylko już niaktualne.
Ja też zamierzam młodego przebadać,nawet gdyby nigdy nie miał propozycji krycia,ot tak dla własnej satysfakcji.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie probówki możecie wysyłać pocztą, poleconym priorytetem. Fiolkę trzeba tylko w woreczku, zabezpieczyć watą lub ligniną, umieścić w plastikowym pudełku i zapakować w koperte bąbelkową.
Ja wszystkie moje psy, które używam do hodowli przebadałam w tym laboratorium, Optigen był dla mnie zbyt drogi :roll:

Uważam, że takie badania to dobrowolny obowiązek każdego hodowcy czy właściciela reproduktora, ja nie wyobrażam sobie rozmnażania nieprzetestowanych psów :roll:

Ale trzeba sobie zdawać z tego sprawę, że przy tak małej puli genetycznej pudli w Polsce nie można pozwolić sobie na wprowadzenie nakazu rozmnażania tylko testowanych psów.
Rozsądnym wyjściem z tej sytuacji byłoby stosowanie zasady, że niestetowanego psa/sukę kojarzymy tylko z przetestowanym i zdrowym partnerem.

[B]Sachma[/B] za około miesiąc niedaleko ciebie ;) jest oczekiwany miot czarnych miniatur po testowanych rodzicach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EFMAN']Faktycznie jest,tylko już niaktualne.
Ja też zamierzam młodego przebadać,nawet gdyby nigdy nie miał propozycji krycia,ot tak dla własnej satysfakcji.[/QUOTE]

najlepiej napisac do Dajbych, bo na formularzu może być pomylona data ;)

[B]Efman[/B] każde takie badanie jest ważne, bo inni już bedą wiedzieć orientacyjnie jakie wynikói badań ewentualnie mają jego rodzice i czego się po nich spodziewać ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]Sachma[/B] za około miesiąc niedaleko ciebie [IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] jest oczekiwany miot czarnych miniatur po testowanych rodzicach. [/QUOTE]Czekam na miot u Gosi, przypadkowo zaczęłam emailować w sprawie innego miotu i jakoś tak fajnie się gadało że postanowiłam że to będzie lepsze wyjście niż szczeniak z tamtej hodowli ;) a że Gosia mnie zechciała na opiekuna, to tym bardziej się cieszę :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...