Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

w Debreczynie (Węgry) był zgloszony jeden lhasak...
Chic Choix Sky's The Limit - wygrał BOB, BOG i BIS (w sobote)
a w niedziele tylko BOB

śliczny był - a oto jego fota
[IMG]http://img252.imageshack.us/img252/6241/image2ps0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Stawka z Białegostoku:
PSY
Klasa młodzieży/ Youth Class
Surprice By Love z Czańa - otrzymał Zwycięstwo Młodzieży i tym samym zakończył Młodzieżowy Championat Polski
Klasa pośrednia/ Intermediate Class
Chic Choix Sky's The Limit - nie dojechał
Klasa championów/ Champion class
Talisman Dar Tibetu - widizałam że był napisany

SUKI
Klasa młodzieży/ Youth Class
Jeta Magnum Sal - 2 miejsce
Potala Rawipon - Zwycięstwo Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie tym samym została wybrana do finały BIS Junior
Klasa pośrednia/ Intermediate Class
Vixie from the Himalaya Hill's - nie dojechała
Klasa otwarta/ Open class
Wind Of Hope Azurowa Amhara FCI - nie dojechała

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Liliana1986']Stawka z Białegostoku:
PSY
Klasa młodzieży/ Youth Class
Surprice By Love z Czańa - otrzymał Zwycięstwo Młodzieży i tym samym zakończył Młodzieżowy Championat Polski
Klasa pośrednia/ Intermediate Class
Chic Choix Sky's The Limit - nie dojechał
Klasa championów/ Champion class
Talisman Dar Tibetu - widizałam że był napisany

SUKI
Klasa młodzieży/ Youth Class
Jeta Magnum Sal - 2 miejsce
Potala Rawipon - Zwycięstwo Młodzieży i Najlepszy Junior w Rasie tym samym została wybrana do finały BIS Junior
Klasa pośrednia/ Intermediate Class
Vixie from the Himalaya Hill's - nie dojechała
Klasa otwarta/ Open class
Wind Of Hope Azurowa Amhara FCI - nie dojechała[/quote]

Dziękuję za wyniki:lol:.....Talisman był napewno i to on zdobył CACIB i BOB

Link to comment
Share on other sites

Nasze lhasaczki się spodobały widać --> [URL]http://www.rasowykalendarz.pl/pop.php?rozdz=1024&id=74&nazwa=wrzesien_lhasa2[/URL] :cool3:

Do końca wstawiania zdjęć zostały [SIZE=4][U]2 dni[/U][/SIZE]
[U][SIZE=4][/SIZE][/U]
Lhara po kąpieli znowu:

[IMG]http://images24.fotosik.pl/69/b29c6f41254b22f0.jpg[/IMG]

[IMG]http://images21.fotosik.pl/385/6b21b9a7d78f1688.jpg[/IMG]

[IMG]http://images28.fotosik.pl/69/b7aa7fb3bdba0fc8.jpg[/IMG] ;)

Link to comment
Share on other sites

Noooo..... rzeczywiście się spodobały :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: ........
może któreś z nich pojawią się w kalendarzu na 2008 rok... bardzo bym się cieszyła:bigcool:
Widzę , że Lhara już niedługo będzie miała znów włos do ziemi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgataM']Noooo..... rzeczywiście się spodobały :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: :Cool!: ........
może któreś z nich pojawią się w kalendarzu na 2008 rok... bardzo bym się cieszyła:bigcool:
Widzę , że Lhara już niedługo będzie miała znów włos do ziemi ;)[/quote]
Napisali, że postarają się chociaż po jednym lhasaczku, którego są zdjęcia dać do kalendarza :cool3:
Widzę, że Kiarcia po raz drugi za 'tło' robi :loveu:
Czekam z utęsknieniem na ten włos do ziemi, oj czekam :evil_lol:

[B]Agato[/B] - powiedz lepiej jak tam maluszki? ;) Może jakieś fotki? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Sorry, nie obrażajcie się, ale dla mnie laika te rasy są bardzo do siebie podobne. Szukam takiego kudłacza dla siebie i zastanawiam się nad wyborem. Nie ukrywam, że cena przechyla szalę na stronę shih tzu, ale może ktoś mnie przekona, że jednak lhasa apso są lepsze pod względem charakteru, łatwiejsze w pilęgnacji, itp. Zawsze miałam duże psy, ale pochowałam swoją sunie - 16 lat i czas na zmiany.

Link to comment
Share on other sites

[B]Twipsy[/B]
Weź Lhasa Apso
Shi Tsu jest już szalenie dużo. Na każdym kroku gdzie sie nie ruszysze spotykam Shi Tsu. Zaczyna się to samo co z Yorkami. Moda !!!!!
Niedługo każdy mijany posiadacz kundelka Shitsu-podobnego będzie cię zagadywał na ulicy : "ja też mam shi-tsu ........"
Ja mam dwie Papillonki. I uwierz mi. Wszędzie są "sensacją".
Na 3 wystawach (byliśmy na 4) wychodziłyśmy na ring honorowy i miałyśmy piękną indywidualną prezenctację w ramach przedstawiania nowych ras.
[B][U]Mucha[/U][/B] ma Lhasę Apso. Często ich odwiedzam z moimi Papillonkami bo też mają Papillonkę.
Lhasa Apso jest rewelacyjna !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że ogromne znaczenie ma tu cena - York bezrodowodowy jak i shih zu bardzo staniały i jest ich coraz więcej. Osobiście spotkałam ludzi, którzy yorcie dopuścili juz w czasie pierwszej cieczki (zgroza), bo koszty suni muszą się zwrócić. Ani sie obejrzymy, jak znajdziemy je w schroniskach.
Ale nie otym chce pisać.
Jest to jakiś argument, że lhasa jest mało (zresztą papillon też). Ale chcę się czegoś więcej dowiedzieć o charakterze tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twipsy']Sorry, nie obrażajcie się, ale dla mnie laika te rasy są bardzo do siebie podobne. Szukam takiego kudłacza dla siebie i zastanawiam się nad wyborem. Nie ukrywam, że cena przechyla szalę na stronę shih tzu, ale może ktoś mnie przekona, że jednak lhasa apso są lepsze pod względem charakteru, łatwiejsze w pilęgnacji, itp. Zawsze miałam duże psy, ale pochowałam swoją sunie - 16 lat i czas na zmiany.[/quote]

Witaj Ja mogę Ci coś na ten temat powiedziec. Swoją historię z hodowlą zaczęłam od kupna shih-tzu. Byłam sunią zachwycona doóki nie poznałam Basi z hodowli Mały Budda i jej wspaniałą sunię Lhasa apso. Basia tez miała wtedy shih tzu.Tak się zakochałam w lhasa że postawnowiłam zamówić u Basi z miotu szczeniaka .Moja sunia szicka miała cieżki poród nie obeszło się bez cesarki i po odchowaniu szczeniąt po 3 tygodniach odeszła od nas. Wtedy to z mężem zadecydowaliśmy że lhasa to niesamowita rasa i doszlismy do ilości 3 sztuk :), niesamowity charakter i tak jak dla mnie lepsza w pielegnacji bo inny rodzaj włosa. Lhasa to rasa uzalezniająca zaczyna się od jednej sztuki kończy się na .............:) Mnie ujęło w nich to że naprawdę charakter jest super wogóle są super trudno to opisać. Trzeba to przeżyc ja wiem że lhasa będzie mi towarzyszyć do końca mego życia.Gorąco Ci polecam LHASA :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='twipsy']Myślę, że ogromne znaczenie ma tu cena - York bezrodowodowy jak i shih zu bardzo staniały i jest ich coraz więcej. Osobiście spotkałam ludzi, którzy yorcie dopuścili juz w czasie pierwszej cieczki (zgroza), bo koszty suni muszą się zwrócić. Ani sie obejrzymy, jak znajdziemy je w schroniskach.
Ale nie otym chce pisać.
Jest to jakiś argument, że lhasa jest mało (zresztą papillon też). Ale chcę się czegoś więcej dowiedzieć o charakterze tej rasy.[/quote]

Rozumiem ze cena ma znaczenie ale to też są widełki, zalezy czy interesuje Ciebie szczenię z predyspozycjami wystawowymi, pies czy suczka , z jakiego krycia , po jakich rodzicach itp. Można mieć pieska na tzw.warunku hodowlanym. Wszystko zalezy od Ciebie i hodowcy.
co do charakteru to zalezy jakiego psa szukasz.Lhasa sa psami pełnymi, dumy ale i wesołymi głupolkami, ale nie są psami, które biegną do kazdego na ulicy.Zdecydowanie wybieraja sobie osoby.
Bardzo duzy plus to, ze nie są szczekliwe, ani nachalne.Potrafią doskonale wyczuc nastrój włascicela, wiedzą kiedy mozna poszaleć, kiedy przyjść się przytulic lub zająć sie samym sobą. Potrafia zachować sie w kazdej sytuacji czy to w restauracji, samolocie czy sklepie.Nie są typowymi kanapowcami i jesli mogą to z przyjemnością spaceruja.My własnie wrócilismy ze spacerku po górkach nad Wisłą .
Jak juz ktoś wczesniej napisał pielegnacja nie jest tak pracochłonna jak shicka a wygląd równie efektowny

Link to comment
Share on other sites

Ja lhasaczka mam od niedawna i musze powiedziec ze rasą jestem zachwycona :loveu: :loveu:
Co do charakteru: moja Pilcia zawsze ma swoje "zdanie", najpierw musi sie zastanowić z 10 razy czy oplaca jej się gdzies pojsc lub cos zrobic :lol:
Czasem potrafi się na mnie obrazic i to ja muszę ją przeprosic bo inaczej ma mnie "gdzies" :diabloti:
Oczywiscie uwielbia wszelkie głaskanie, mizianie i przytulanie ale tylko wtedy kiedy ona chce :D

Lhasaczki bardzo szybko sie wszystkiego uczą i wykazują do tego ogromne chęci.

Nasza Pilcie równiez swietnie dogaduje się z innymi psiakami, a co do siersci narazie za duzo na ten temat powiedziec nie moge (Pilcia ma 5 mies.) ale jak narazie wiekszego problemu z szatą nie miałam.

Oczywiscie nie można zapomniec ze kazdy psiak ma troche inny charakter i nigdy nie znajdziemy dwóch podobnych do siebie psów.

Pozdrawiam
Agnieszka z psiakami :D

Link to comment
Share on other sites

wielkie dzięki Ewik.
Bardzo wazne dla mnie, że lhasa nie szczekają (mieszkam w bloku) i równie ważna wiadomość, że nie są ufne wobec ludzi (wiadomo), no i ostatnia dobra wiadomość, pielęgnacja siersci. Z racji tego, że pracuję (niestety) czas jaki mogę poswięcić jest ograniczony. Widziałam zdjęcie podstrzyżonego lhasa (na tzw. lwa) wygladał rewelacyjnie, dlatego zwróciłam uwagę na tę rasę. Mieszkam na Śląsku, a w Gliwicach jest podobno bardzo dobra hodowla, więc się tam przejadę i popytam juz na miejscu. :))
Wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam psich miłośników.

Link to comment
Share on other sites

Wróciliśmy z Włocławka...sędzia p. Jakubowski

[B]PSY[/B]
kl.młodzieży
[B]EOL Śnieżny Lew[/B] - ocena doskonała, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior :lol: - synek mojego Maugliego, więc mam z czego się cieszyć:lol:
[B]
SUKI[/B]
kl.pośrednia
[COLOR=Red][B]XANELLA Dar Tybetu - ocena doskonała, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy[/B][/COLOR] :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: - moja sunia :lol:
kl.otwarta
[B]KOOKAI Piaulau-Gou[/B] - ocena doskonała, CWC :lol: - sunia z mojej hodowli :lol: więc radość podwójna

Pogoda dopisała, atmosfera też :p:p:p

[IMG]http://img239.imageshack.us/img239/9695/hpim1522ra4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img239.imageshack.us/img239/7548/hpim1528hn8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Wróciliśmy z Włocławka...sędzia p. Jakubowski

[B]PSY[/B]
kl.młodzieży
[B]EOL Śnieżny Lew[/B] - ocena doskonała, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior :lol: - synek mojego Maugliego, więc mam z czego się cieszyć:lol:

[B]SUKI[/B]
kl.pośrednia
[COLOR=red][B]XANELLA Dar Tybetu - ocena doskonała, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy[/B][/COLOR] :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: - moja sunia :lol:
kl.otwarta
[B]KOOKAI Piaulau-Gou[/B] - ocena doskonała, CWC :lol: - sunia z mojej hodowli :lol: więc radość podwójna

Pogoda dopisała, atmosfera też :p:p:p

[url]http://img239.imageshack.us/img239/9695/hpim1522ra4.jpg[/url]

[url]http://img239.imageshack.us/img239/7548/hpim1528hn8.jpg[/url][/quote]

Dzięki Bożenka za zamieszczenie fotki Koko .Jeszcze raz gratuluję Zwycięstwa Rasy !!! Nelka jest rewelacyjna.
Wystawa bardzo udana-przede wszystkim super atmosfera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Wróciliśmy z Włocławka...sędzia p. Jakubowski

[B]PSY[/B]
kl.młodzieży
[B]EOL Śnieżny Lew[/B] - ocena doskonała, Zw. Młodzieży, Najlepszy Junior :lol: - synek mojego Maugliego, więc mam z czego się cieszyć:lol:

[B]SUKI[/B]
kl.pośrednia
[COLOR=Red][B]XANELLA Dar Tybetu - ocena doskonała, CWC, Najlepsza Dorosła Suka w Rasie, Zwycięzca Rasy[/B][/COLOR] :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu: - moja sunia :lol:
kl.otwarta
[B]KOOKAI Piaulau-Gou[/B] - ocena doskonała, CWC :lol: - sunia z mojej hodowli :lol: więc radość podwójna

Pogoda dopisała, atmosfera też :p:p:p

[url]http://img239.imageshack.us/img239/9695/hpim1522ra4.jpg[/url]

[url]http://img239.imageshack.us/img239/7548/hpim1528hn8.jpg[/url][/quote]

Bożenko gratulacje dla was. Prezentowałyście się świetnie. Xanelka i Kokai super wyglądały

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koko']Dzięki Bożenka za zamieszczenie fotki Koko .Jeszcze raz gratuluję Zwycięstwa Rasy !!! Nelka jest rewelacyjna.
Wystawa bardzo udana-przede wszystkim super atmosfera.[/quote]

Dziękuję Gosiu, Koko też niczego nie brakuje...widziałam i słyszałam, jak bardzo podobała się panu Jakubowskiemu :lol:...sędziowe też mają dylemat, jak muszą wybierać spośród dwóch doskonałych osobników, tylko tego jednego....tym razem szczęście uśmiechnęło się do Nelki :p
Ja dziękuję za miłe towarzystwo. Miło było też spotkać sie i porozmawiać z właścicielami Eolka - bardzo sympatyczni ludzi :p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...