Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

[quote name='koko']:shake: Bożenka to Ty nie jedziesz do Włocławka?A ja myślałam,że będziemy tam razem:placz:[/quote]
Spojrzałam teraz na stronę Włocławka i jeszcze przyjmują psy...tak więc zgłaszam i jedziemy razem :-) :-)
...co rusz zmieniają mi się plany :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam Wszystkich po krótkiej przerwie :lol: .
Widzę, że temat bezpapierowców ciągle aktualny.Moim zdaniem można uświadamiać, można tłumaczyć ale i tak efekty tego będą zawsze mizerne. Zawsze znajdą się chętni do nabycia taniego ładnego pieska.
Na każdej giełdzie i pod wystawami można zobaczyć jak " czarodzieje " sprzedają co tylko nabywca chce. Ma być pudelek - rączka sięga do kartonika i jest pudelek, ma być Lhasa będzie Lhasa. Ceny okazyjne nawet 300 zł. No niestety ale z takimi cenami to żaden hodowca nie jest w stanie rywalizować.
Osobiście czasami staję przy takich handlarzach i ewentualnemu nabywcy za plecami marudzę, że nie wiem co to jest ale pudelek to to nie jest itp.
To takie moje dzialania "z doskoku". Są handlarze i są ludzie, którzy mają przkonanie, że działają dla zdrowia suczki.Dużo mogliby zrobić weterynarze gdyby raczyli obalać mit, że każda suczka musi przynajmniej raz mieć szczenięta, tylko nie wiem czy oni mają w tym interes.

Z innej półki.
Wróciłam z Ukrainy, gdzie zwiedzaliśmy Lwów no i oczywiście trochę pobiegaliśmy po ringu.
[B]BONA Śnieżny Lew - CAC, CACIB[/B]
[B]AKIS Śnieżny Lew - CAC, CACIB[/B]
Ze względu na małą staweczkę (choć wydawało mi się, że miało nas być znacznie więcej :razz: ) sędzia musiał dokonać wyboru zwycięzcy rasy między moimi psami, po zastanowieniu [B]BOB[/B] otrzymał [B]AKIS.[/B]
Postaram się umieścić kilka zdjęć z wyprawy na mojej stronie, ale zaraz ostrzegam, że więcej będzie tam architektury niż psów, bo zwiedzenie Lwowa było głównym celem tej wyprawy. W zeszłym roku zabrakło nam czasu, w tym roku poświęciliśmy na zwiedzanie dwa dni i znowu zabrakło nam czasu, więc pewnie do Lwowa jeszcze wrócimy - jest co zwiedzać.

W Sopocie moi chłopacy wypadli całkiem ładnie
[B]CZAKO Śnieżny Lew- doskonała,[/B]
[B]EOL Śnieżny Lew - wybitnie obiecująca, Najlepsze Szczenię w Rasie[/B].
Ogólnie ostatnich kilka dni dostarczyło mi wiele radości :multi: , niestety koniec urlopu, czas wracać do rzeczywistości :placz: .

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=DarkRed]Oj, Sylwia, szalejesz[/COLOR] [COLOR=DarkRed]ze swoimi psiakami[/COLOR][/B][B]:p[/B][B]
[COLOR=DarkRed]GRATULUJĘ!!!!...Szalej tak dalej[/COLOR] :diabloti:[/B]

[COLOR=DarkRed][B]No to ja też mam się z czego cieszyć ...EOLEK to synuś Maugliczka:evil_lol:[/B][/COLOR]

[COLOR=DarkRed][B]I wstawiaj fotki, to chociaż nacieszymy oko, skoro osobiście nie możemy zwiedzać Lwowa :cool1:....jak na razie :diabloti: :diabloti:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Dużo mogliby zrobić weterynarze gdyby raczyli obalać mit, że każda suczka musi przynajmniej raz mieć szczenięta.
[/QUOTE]
U Lhary razem było 3 wet'ów i wszyscy zamiast obalać to popierają ten mit :shake:

[QUOTE]
Wróciłam z Ukrainy, gdzie zwiedzaliśmy Lwów no i oczywiście trochę pobiegaliśmy po ringu.
[B]BONA Śnieżny Lew - CAC, CACIB[/B]
[B]AKIS Śnieżny Lew - CAC, CACIB[/B]
Ze względu na małą staweczkę (choć wydawało mi się, że miało nas być znacznie więcej :razz: ) sędzia musiał dokonać wyboru zwycięzcy rasy między moimi psami, po zastanowieniu [B]BOB[/B] otrzymał [B]AKIS.[/B]
[/QUOTE]
No ładnie, znowu wyprawa była :cool3:
Ogromne GRATULACJE! :smile: Widać, że na Ukrainie podobają się psiaki :loveu:

W[QUOTE] Sopocie moi chłopacy wypadli całkiem ładnie
[B]CZAKO Śnieżny Lew- doskonała,[/B]
[B]EOL Śnieżny Lew - wybitnie obiecująca, Najlepsze Szczenię w Rasie[/B].[/QUOTE]
Brawo! ;)

Link to comment
Share on other sites

Bożena i Bognik,
dziękuję za gratulacje.

Zarówno w Mińsku, jak i we Lwowie moje Lhasaczki największą furorę robiły w czasie zwiedzania miasta. Tak sobie myślę, że mogłam pobierać opłaty od zrobionych zdjęć - może uzbierałabym na następną wyprawę :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[B]GRATULACJE[/B] dla Bony i Akisa! W Sopocie: [U]Codik[/U] - [B]I/ II Zw. Młodzieży, BOB Junior[/B] i na finałach [B]BOG Junior II[/B] Tym samym w wieku 10 miesięcy :) podczas trzech wystaw z kolei Codi spełnił wszystkie wymagania do uzyskania tytułu [B]Młodzieżowego Championa Polski[/B] :) [U]Toffik[/U] - [B]o. doskonała, lokata II, r.CACIB = CACIB[/B] :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Codik&Toffik']W Sopocie:[U]Codik[/U] - [B]I/ II Zw. Młodzieży, BOB Junior[/B] i na finałach [B]BOG Junior II[/B] Tym samym w wieku 10 miesięcy :lol:podczas trzech wystaw z kolei Codi spełnił wszystkie wymagania do uzyskania tytułu [B]Młodzieżowego Championa Polski[/B] :lol: [U]Toffik[/U] - [B]o. doskonała, lokata II, r.CACIB = CACIB[/B] :lol:[/quote]
Gratulacje Bartek! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Codik&Toffik'][B]GRATULACJE[/B] dla Bony i Akisa! W Sopocie: [U]Codik[/U] - [B]I/ II Zw. Młodzieży, BOB Junior[/B] i na finałach [B]BOG Junior II[/B] Tym samym w wieku 10 miesięcy :) podczas trzech wystaw z kolei Codi spełnił wszystkie wymagania do uzyskania tytułu [B]Młodzieżowego Championa Polski[/B] :) [U]Toffik[/U] - [B]o. doskonała, lokata II, r.CACIB = CACIB[/B] :)[/quote]

Gratulacje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Sylwia - ogromne gratulacje i buziaczki dla futerek. "Zagramaniczny " szampan na specjalne okazje nadal w lodówce ;)

W Sopocie Hipek Najlepsza suka , Jowek kolejny CACIB i BOB.Załapał sie do finalistów na grupie.:lol: :lol:

Wklejam kilka fotek. Mam nadzieje ze inne osoby pstrykajace ( a sporo było) cos podeslą ( maila mam na stronie jakby co):razz:

Dzieki wszystkim za przesympatyczne towarzystwo

[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/co_nowego/jowo-sopot07.jpg[/IMG]

[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/co_nowego/jowo-sopot07a.jpg[/IMG]

[IMG]http://azurowa-amhara.strefa.pl/images/co_nowego/jowo-sopot07b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ewik, Dora i Bartek dziękuję za gratulacje
"Sopociarze" :lol: , gratuluję Wam udanych występów i osiągnięć.
Szczególne gratulacje dla Jowka za kolejnego BOBa.
Ewik, wschodnim zwyczajem to jedna lampka szampana, potem coś mocniejszego :lol: .To -ja mam:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylv']Ewik, wschodnim zwyczajem to jedna lampka szampana, potem coś mocniejszego :lol: .To -ja mam:evil_lol: .[/quote]
Ale mądrala :lol: :lol: Czyżbyś co nieco dowiedziała sie od "serwujących " trunki ? Miałyście co oblewać.Anita pewnie jeszcze nie skończyła ..:diabloti: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Oczywiście to było wiadome, kto zgarnie BOB lhasaczków :loveu: :loveu: :loveu:
Ogromne GRATKI dla [B]Jowka[/B] i [B]Hipi [/B]i dla dumnej [B]właścicielki[/B] :multi:

Strasznie żałuję, że nie przyjechałam ...[/quote]

Dzieki i szkoda że Cie nie było, ale mam nadzieje że w koncu sie uda. Liczę na Poznań i juz trzymam kciuki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwikB']Ale mądrala :lol: :lol: Czyżbyś co nieco dowiedziała sie od "serwujących " trunki ? Miałyście co oblewać.Anita pewnie jeszcze nie skończyła ..:diabloti: :diabloti:[/quote]
Chyba jeszcze nie skończyła :diabloti: . Ma co oblewać, oj ma.
Co do "serwujących" trunki, to ja ostatnio tyle czasu spędziłam za wschodnimi granicami, że się trochę "dokształciłam";) .

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Jeśli jest mowa o ciąży suczek, to się wtrące i zapytam o to, czy jedna ciąża jest szkodliwa dla psa ?
Bo gdy byłam z moją suczką u weta, to powiedział, że jeżeli nie chcę mieć szczeniaków to trzeba ją wysterylizować, a jeżeli planuje szczeniaki, to sunia musi mieć więcej niż jeden miot(przynajmniej 3-4 mioty w ciągu życia).
Czy ktoś wie może dlaczego tak jest i jakie skutki byłyby tylko jednej ciąży?
Dodam, że wet jest naprawdę dobry z tym zawodzie i zna się na rzeczy, do tego jest doktorem nauk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='robson']Witam,
Jeśli jest mowa o ciąży suczek, to się wtrące i zapytam o to, czy jedna ciąża jest szkodliwa dla psa ?
Bo gdy byłam z moją suczką u weta, to powiedział, że jeżeli nie chcę mieć szczeniaków to trzeba ją wysterylizować, a jeżeli planuje szczeniaki, to sunia musi mieć więcej niż jeden miot(przynajmniej 3-4 mioty w ciągu życia).
Czy ktoś wie może dlaczego tak jest i jakie skutki byłyby tylko jednej ciąży?
Dodam, że wet jest naprawdę dobry z tym zawodzie i zna się na rzeczy, do tego jest doktorem nauk.[/quote]

Tytuły PANA DOKTORA wcale nie są wykładnikiem jego wiedzy......to co piszesz ROBSON to kompletna bzdura....:angryy:...poza jednym, że jak nie chcesz szczeniaczków to najlepiej wysterylizować suczkę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='robson']Witam,
Jeśli jest mowa o ciąży suczek, to się wtrące i zapytam o to, czy jedna ciąża jest szkodliwa dla psa ?
Bo gdy byłam z moją suczką u weta, to powiedział, że jeżeli nie chcę mieć szczeniaków to trzeba ją wysterylizować, a jeżeli planuje szczeniaki, to sunia musi mieć więcej niż jeden miot(przynajmniej 3-4 mioty w ciągu życia).
[/quote]

Niektórzy uważają, że kilkukrotne posiadanie szczeniat przez sukę, poprzez regulację hormonalną organizmu, chroni ją przed takimi schorzeniami jak ropomacicze i nowotwór sutka. Niestety rzeczywistośc jest zgoła inna, ropopmacicze aktualnie jest nagminna choroba, na która zapadają suki nawet po pierwszej cieczce, jak i suki wielokrotnie rodzące.
Stosowanie więc porodów jako środka zapewniającego suce zdrowie to mit.
To ile razy suka rodzi jest bez znaczenia. Sterylizacja suki to faktycznie dobra metoda chroniąca przed przypadkowymi miotami. Wykonywać ją jednak musi dobry fachowiec, bo potrafią być nieprzyjemne powikłania, o czym raczej nikt z weterynarzy nie informuje.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie gratulacje dla wszystkich wystawiających lhasaczki w Sopocie :multi: bardzo się ciesze, że tam byłam i mogłam podziwiać az tyle psiaków tej rasy. Jowek jest poprostu zjawiskowy :loveu: a mnie spotkał zaszczyt wystawić do porównania Hipi pani Ewy :lol:

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EwikB']Dzieki i szkoda że Cie nie było, ale mam nadzieje że w koncu sie uda. Liczę na Poznań i juz trzymam kciuki[/quote]
Strasznie żałuję. Znajomi którzy zabrali mnie do Chojnic nie jechali w niedzielę do Sopotu.
Teraz tylko czekać na Poznań ;)

Zaraz może podeślę wczorajsze fotki Lhary po kąpieli na Twojego e-maila Ewa ;)

[QUOTE]
Witam,
Jeśli jest mowa o ciąży suczek, to się wtrące i zapytam o to, czy jedna ciąża jest szkodliwa dla psa ?
Bo gdy byłam z moją suczką u weta, to powiedział, że jeżeli nie chcę mieć szczeniaków to trzeba ją wysterylizować, a jeżeli planuje szczeniaki, to sunia musi mieć więcej niż jeden miot(przynajmniej 3-4 mioty w ciągu życia).
Czy ktoś wie może dlaczego tak jest i jakie skutki byłyby tylko jednej ciąży?
Dodam, że wet jest naprawdę dobry z tym zawodzie i zna się na rzeczy, do tego jest doktorem nauk.
[/QUOTE]
Następny wet od 'siedmiu boleści' :mad:
Nie słuchaj go, poczytaj co napisały: [B]Apso[/B] i [B]sylv[/B].

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź, pytałam tylko z ciekawości, chciałam wiedzieć, co groziłoby suczce, gdyby miała tylko jeden miot.Z tego co mówicie wynika, że to niema znaczenia, a ja także w przyszłości zamierzam mieć szczeniaki i raczej więcej niż jeden raz, tak że moje pytanie powstało po prostu z czystej ciekawości, zawsze warto wiedzieć takie rzeczy. Weterynarz jest naprawdę dobry, taką wiedzę pewnie zdobył na studiach, trzeba pamiętać, że co weterynarz to inne zdanie na określone tematy. Może temat ropomacicza nie jest jeszcze tak do końca zbadany i tak naprawę nie wiadomo jak mają się do siebie ilość miotów i choroba...

A czy któraś z osób na tym forum ma wykształcenie weterynaryjne lub zootechniczne ??
Czy całą waszą wiedzę zdobyliście obcując ze zwierzętami, z książek, czasopism itd. Czy także kształciliście się w tym kierunku??
Pytam bo sama studiuję kierunek związany z nauką o zwierzętach...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...