Jump to content
Dogomania

Lhasa apso (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

witaj Koko
witajcie lhasaczkomaniacy;)
Agata - maluchy slodkie, kolorki? hmm, ciekawe, a jakże:lol: beda mieli ludziska wiecej prania futerek - nie to co ja... Honde kąpie raz na ...nie powiem:diabloti:

Co do tych szczeniąt podróbek lhasa - mam nadzieje, ze bedzie usuniete z allegro...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Baha']
Agata - maluchy slodkie, kolorki? hmm, ciekawe, a jakże:lol: beda mieli ludziska wiecej prania futerek - nie to co ja... Honde kąpie raz na ...nie powiem:diabloti:
[/quote]

Zgadzam się z Basią.Czarny kolor u lhasaków to mój ulubiony.W przyszłości chciałabym mieć same czarne.
Chociaż prawie biały lhasak też bardzo oryginalny;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']W Legnicy jak zwykle stawka bardzo skromna....razem 3 lhasaki - moja Nelka i dwa lhasa w rękach jednej osoby....ale wiadomo, że może być nawet tylko jeden pies i "wyjść" z niczym z ringu, jak coś jest "nie tak";)
Pies klasa szczeniąt - [B]LORD OF THE RING z Czańca [/B]- ocena :niewiem:
Suka klasa młodzieży - [B]LIBRABIS Rawipon[/B] - ocena :niewiem:
...no i [B]Nelka[/B], o której sukcesach juz pisałam...
Pani z dwoma lhasa wypytywała mnie o niektóre sprawy dotyczące pielęgnacji włosa , jednak po ocenie od razu opuściła wystawę, tak , że nawet jej suka nie stawała do porównania o BOBa z moją Nelką:razz:

Gratuluje wyniku pani Bozenko.
Zaraz po konkurencji pobieglismy do ringu gdzie odbywala sie knkurencja "Mlody Prezenter". Jedna z dziewczat "wypozyczyla" sobie nasza BiBi, tak sie chciala zaprezentowac z lhasaczkiem.

Uzupelniam pani wypowiedz
Pies klasa szczeniąt - [B]LORD OF THE RING z Czańca [/B]- ocena [B]WO i Najlepsze Szczenie[/B]
Suka klasa młodzieży - [B]LIBRABIS Rawipon[/B] - [B]ocena DOSKONALA.[/B]

Pozdrawiam wszystkich na forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muzzy33i']
Gratuluje wyniku pani Bozenko.
Zaraz po konkurencji pobieglismy do ringu gdzie odbywala sie knkurencja "Mlody Prezenter". Jedna z dziewczat "wypozyczyla" sobie nasza BiBi, tak sie chciala zaprezentowac z lhasaczkiem.

Uzupelniam pani wypowiedz
Pies klasa szczeniąt - [B]LORD OF THE RING z Czańca [/B]- ocena [B]WO i Najlepsze Szczenie[/B]
Suka klasa młodzieży - [B]LIBRABIS Rawipon[/B] - [B]ocena DOSKONALA.[/B]

Pozdrawiam wszystkich na forum.[/quote]

Witamy na forum :-)
Dziękuję za gratulacje. :lol:.....i za wyjaśnienia......
Ta dziewczyna chciała wystąpić z moją Nelką, ale my szykowałyśmy sie na wyjście na ring:p, a ocena na ringu, ewentualne porównanie dla mnie najważniejsze.....poza tym jeszcze grzywka prawie w tym samym czasie miała wejść na ring.
Proszę napisać czy LIBRABIS otrzymała Zwycięstwo Młodzieży?????
Pozdrawiam i życzę sukcesów na wystawach :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Witamy na forum :-)

Proszę napisać czy LIBRABIS otrzymała Zwycięstwo Młodzieży?????
Pozdrawiam i życzę sukcesów na wystawach :lol:[/quote]

Tam w Legnicy nie.
Ale ma juz Zwyciestwo Mlodziezy z Miedzynarodowej wystawy w Szczecinie, wiec nie martwi mnie to zbytnio. Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie nareszcie i mi udalo sie zalogowac! Cos dogo ostatnio szwankowalo, dostawalam szalu czekajac na otwarcie strony a i hasla mi przypomniec nie chcialo :angryy:

O czym tutaj poczytalam, to scyzoryk sie w kieszeni otwiera - i o mailach do Doroty, i o rozmnazaniu bez papierow... ech
Tylko sprzedajac szczeniaka nawet najlepsza umowa nie zagwarantuje, co sie bedzie dzialo z psem... mozna sie starac utrzymywac kontakt z nabywca szczeniaka, ale i to nie zawsze jest mozliwe :(
A ludzie potrafia grac i oszukiwac, i udawac lepiej niz aktorzy - oj potrafia....

[B]Agata [/B]- gratuluje pieknych maluszkow, kolorki superowe! Czekam na regularny fotoreportaz, jak beda rosnac i dorastac :loveu:

[B]muzzy33i [/B]- owszem, nie zawsze sie dostaje Zw Ml - to nie wstyd sie przyznac od razu.... a tak, niepelna prawda (z wynikow wystawy) to jakby troszke zafalszowana prawda....

Acha, poniewaz po nieobecnosci - niejako hurtem gratuluje wszystkim malych i tych wiekszych sukcesow na ringach w ostatnim czasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koko']:multi: Serdeczne dzięki za miłe powitanie.

Dzięki Bożenka za umieszczenie fotek.
Agata napewno skorzystam z zaproszenia.
Ja Koko będę kryła dopiero na wiosnę jak zrobimy championat.
W ostatnim czasie mialam trochę zawirowań więc wszystko mi się przedłużylo.Na razie Koko zgłoszona jest do Włoclawka .Czy ktoś jeszcze się tam wybiera?
Pozdrawiam
Gośka[/quote]

No to trzymam za Was kciuki, jakby nie było to dziewczynka ode mnie :lol:...myśmy też miały jechać do Włocławka dość liczebnie, ale plany nam sie zmieniły :eviltong:
Ja też pokryje Nelkę dopiero po uzyskaniu championatu,..:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Nareszcie nareszcie i mi udalo sie zalogowac! Cos dogo ostatnio szwankowalo, dostawalam szalu czekajac na otwarcie strony a i hasla mi przypomniec nie chcialo :angryy:

[/quote]

Miło Ciebie znowu widzieć (czytać) :p Nefesza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nefesza']Nareszcie nareszcie i mi udalo sie zalogowac! Cos dogo ostatnio szwankowalo, dostawalam szalu czekajac na otwarcie strony a i hasla mi przypomniec nie chcialo :angryy:

O czym tutaj poczytalam, to scyzoryk sie w kieszeni otwiera - i o mailach do Doroty, i o rozmnazaniu bez papierow... ech
Tylko sprzedajac szczeniaka nawet najlepsza umowa nie zagwarantuje, co sie bedzie dzialo z psem... mozna sie starac utrzymywac kontakt z nabywca szczeniaka, ale i to nie zawsze jest mozliwe :(
A ludzie potrafia grac i oszukiwac, i udawac lepiej niz aktorzy - oj potrafia....

[B]Agata [/B]- gratuluje pieknych maluszkow, kolorki superowe! Czekam na regularny fotoreportaz, jak beda rosnac i dorastac :loveu:

[B]muzzy33i [/B]- owszem, nie zawsze sie dostaje Zw Ml - to nie wstyd sie przyznac od razu.... a tak, niepelna prawda (z wynikow wystawy) to jakby troszke zafalszowana prawda....

Acha, poniewaz po nieobecnosci - niejako hurtem gratuluje wszystkim malych i tych wiekszych sukcesow na ringach w ostatnim czasie.[/quote]

Witaj Asiu dawno Cię tu nie było. Co u Was jak Liko? A tu na dogo ciągle coś się dzieje posłuchałam dziewczyn i przestałam się denerwować ale wierz mi pomimo że Honda nie jest moja ale dotyczy mojej kolezanki strasznie mnie to wkurzyło. Ale postanowiłam olac to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dora32']Witaj Asiu dawno Cię tu nie było. Co u Was jak Liko? A tu na dogo ciągle coś się dzieje posłuchałam dziewczyn i przestałam się denerwować ale wierz mi pomimo że Honda nie jest moja ale dotyczy mojej kolezanki strasznie mnie to wkurzyło. Ale postanowiłam olac to wszystko.[/quote]

I słusznie, Dorotko :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witaj Asiu ;)

I znowu do mnie jakaś 13- latka napisała, że ma sunię lhasa. Pytam się, z jakiej hodowli to pisze, że nie wie ale matka była z rodowodem a ojciec [B]chyba[/B] też. Napisała, że sunia jest z hodowli ale nie ma rodowodu :shake: Po paru wiadomościach pisze mi zadowolona: ,,moja suczka jest w ciąży!".
Ja tego chyba nie wytrzymam nerwowo :angryy: :angryy: :angryy:
Tak mało znana rasa a tylu pseudohodowców ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bognik']Witaj Asiu ;)

I znowu do mnie jakaś 13- latka napisała, że ma sunię lhasa. Pytam się, z jakiej hodowli to pisze, że nie wie ale matka była z rodowodem a ojciec [B]chyba[/B] też. Napisała, że sunia jest z hodowli ale nie ma rodowodu :shake: Po paru wiadomościach pisze mi zadowolona: ,,moja suczka jest w ciąży!".
Ja tego chyba nie wytrzymam nerwowo :angryy: :angryy: :angryy:
Tak mało znana rasa a tylu pseudohodowców ...[/quote]

Bogdnik, to przerażające :angryy:... .żal suczki jej i tych maluszków co sie urodzą :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Bogdnik, to przerażające :angryy:... .żal suczki jej i tych maluszków co sie urodzą :placz:[/quote]
Wiem Pani Bożeno :placz:
Sama kiedyś kupiłam pod Gubałówką psa i teraz życie mnie nauczyło, takiego czegoś po prostu 'nie trawię' ... :shake:
Ciekawe czy też będzie sprzedawać jako lhasa apso ... :mad:

[COLOR=red][B]EDIT:[/B][/COLOR]
,,Tata też lhasa, podobny do twojej Lhary" :angryy:
Czyli szczeniaki będą zapewne sprzedawane jako lhasaki :mad:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny:lol: ja myślę,że trzeba jak najwięcej osób uświadamiać na temat rodowodu i dlaczego tylko takie szczeniaki warto kupować.Większość ludzi niestety nie ma o tym zielonego pojęcia (niestety w żadnej szkole tego nie uczą,w domach również większość rodziców -nawet wykształconych i obytych nie ma pojęcia o co z tym rodowodem chodzi?).Dlatego musimy ciągle cierpliwie tłumaczyć .W koncu nie kazdy szczeniak z rodowodem musi być wystawiany ,a kazdy pies bez rodowdu jest tylko w typie danej rasy .Szkoda,że u nas nie jest jeszcze tak jak w zachodnich hodowlach dzielenie na wystawowe i na kolana i znaczna roznica w cenie.U nas zawsze wszystkie sa ekstra i wystawowe.Wtedy ludzie sięgaliby po psy rodowodowe z dobrych hodowli ale na kolana a nie takie bez papierow od handlarzy.
Pozdrowienia dla wszystkich

Link to comment
Share on other sites

A ja ci powiem, ze juz nie mam sily z tym walczyc. o psy "rasowe bez papierow" poklocilam sie juz chyba ze wszystkimi znajomymi.... ostatnio nawet w pracy z kolezanka, ktora ma psa-znajde, mieszanca. Chociaz sama ma watpliwosci, bo "chyba to jakas rasa". Pies jest madry i sliczny (w to nie watpie) i szukaja podobnej suni, zeby byly szczeniaki, no bo jej znajomi chcieliby miec male Nestorki. Ups... chyba za ostrona nia naskoczylam, ale coz... Tylko za kazdym razem mam coraz mniej sily by mowic, tlumaczyc, przekonywac itd....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koko'] .Szkoda,że u nas nie jest jeszcze tak jak w zachodnich hodowlach dzielenie na wystawowe i na kolana i znaczna roznica w cenie.[/quote]
Oj tak, szkoda ...
Ludzie nie mają pojęcia, że można pogadać z hodowcą i 'załatwić' sobie tańszego psiaka na kolana bo u nas w kraju się o tym nie mówi. Ludzie rodowód kojarzą tylko z wystawami i hodowlą :shake:

[quote]
nie mam sily z tym walczyc. o psy "rasowe bez papierow" poklocilam sie juz chyba ze wszystkimi znajomymi....
[/quote]
Tak samo ja znajomych uświadamiam ale ich się nie da bo do nich to nie dociera a jeszcze się obrażają :roll:
Koleżanki sunia urodziła dwa razy szczeniaki. W tym drugim miocie było ich za dużo więc je utopili :shake: a ona jeszcze z uśmiechem do mnie na pytanie co się stało z resztą: ,,Popływały sobie trochę" :angryy: Przy pierwszy miocie myślała, zeby szczeniaki do schroniska oddać a następny miot żeby był z rasowym owczarkiem (bo przecież ona chce mieć szczeniaki 'rasowe' po to, żeby zarobić ... ). :mad:
Nie ma to jak zarabiać na psach :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']Bogdnik, to przerażające :angryy:... .żal suczki jej i tych maluszków co sie urodzą :placz:[/quote]

wiecie ja to jak słysze o takich rzeczach no mnie normalnie szlag bierze.
i tak jak Bożenka piszesz szkoda mi tej suczki i maluszków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Apso']No to trzymam za Was kciuki, jakby nie było to dziewczynka ode mnie :lol:...myśmy też miały jechać do Włocławka dość liczebnie, ale plany nam sie zmieniły :eviltong:
Ja też pokryje Nelkę dopiero po uzyskaniu championatu,..:lol:[/quote]

:shake: Bożenka to Ty nie jedziesz do Włocławka?A ja myślałam,że będziemy tam razem:placz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...