Jump to content
Dogomania

kości


mia_mia

Recommended Posts

szukałam- nie znalazlam w wyszukiwarce, jesli bylo to poprosze o linka i zamkniecie tematu..

jakie kosci mozna dawac szczeniakowi? tak do "pociamkania"? gotowac je wczesniej? co z kurzecymi? gdzie mozna kosci kupic? bo w miesnym to chyba nie wszystkie? tzn. takie "czyste" gnaty?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej poczekać do wypadnięcia mleczaków, wcześniej maluch może miec problemy z dokładnym rozgryzieniem kości i może połykać większe ich fragmenty co może ujemnie odbić się na jego zdrowiu.

Ja unikam dawania kości gotowanych i pieczonych, głownie dlatego, że taki proces przygotowania "odtłuszcza" kości przez co a) stają się one bardziej twarde i b) łatwiej się łamią a nie miażdżą, a to jest istotne, żeby pies nie łykał ostrych kawałków kości.

Z reguły unika się długich kości drobiowych. Skrzydełka, szyjki są ok.

W supermarketach mozna znaleźć kości cielęce i skrzydełka, żeberka wieprzowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mia_mia']szukałam- nie znalazlam w wyszukiwarce, jesli bylo to poprosze o linka i zamkniecie tematu..

jakie kosci mozna dawac szczeniakowi? tak do "pociamkania"? gotowac je wczesniej? co z kurzecymi? gdzie mozna kosci kupic? bo w miesnym to chyba nie wszystkie? tzn. takie "czyste" gnaty?[/quote]
Kiedyś był długi temat o kościach ale chyba podczas przemeblowywania forum temat "wcięło" :( Moja 7 tygodniowa dobcia wcina (a raczej dziamdzia) wołową kość lub cielęcą - surowe. Kości z kurczaka tez zjada ale na surowo bo jest na BARFie ;)

Link to comment
Share on other sites

drobiowe mozna dawac, ale tylko surowe. Tak naprawde kazde kosci mozna dawac. I zawsze lepiej surowe niz gotowane - ew sparzone lekko.
Na poczatek najlepsze sa cielece wszelkie gnaty z takimi jakby glowkami na koncu - taka wieksza kosc i maluch napewno jej nie zje, po prostu sie pobawi ;)

Link to comment
Share on other sites

macie tam gdzie Auchan? Albo Geant? W tych sklepach najczesciej sa sprzedawane kosci wieprzowe albo cielece albo wolowe. Ale Ty bierz tylko cielece - na poczatek.
Jak nie masz takich sklepow, to idz do miesnego na jakims bazarku i pytaj o kosci cielece - tylko zwracaj uwage, zeby byly te jakby kulki na koncu.

Link to comment
Share on other sites

Dobre BARF-owe dania kostne to szponder wołowy i antrykot - sporo mięska i kostka. Surowy drób ma miękkie kostki - dla szczeniaka może np. skrzydełka, jakaś młoda szyjka. Fajna jest też nózka wieprzowa (ale ja akurat wieprzowiny nie podaje w ogóle, ze względu na chorobę Auyeszky'ego) - ale jeśli się nie boisz, to zabawa jest z nią ok.
Ulubione danie Corteza: OGON WOłOWY - soczysty, mięsny, chrupiący. :cool3:

Już zwiedziłam wszystkie mięsne w okolicy, jak mają to, co je mój pies, to kupuję więcej i mrożę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...