Jump to content
Dogomania

Ambo trzy lata w schronie - Ambo za TM.


ab-agnieszka

Recommended Posts

Ania jak bez zeskrobiny i bakteriologii wet stwierdził gronkowca ?????
jeśli w posiewie wychodzi gronkowiec to robiony jest antybiogram i wtedy wiadomo jaki antybiotyk podać ... a on tak na oko stwierdza bakterie i daje antybiotyk :crazyeye:

na temat gronkowca na dzień dzisiejszy wiem dosć dużo bo u fionki to bydle jest od lutego i nie możemy sie go pozbyć

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 902
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='najdekanna']Asiu .
MAM 100% ZAUFANIE DO TEGO WETA.
Leczył mi moje psy. Facet ma naprawde ogromne doświadczenie i zapewniam cie że wie co mówi.[/quote]
[FONT=Arial]
ale [B]nie da się [/B]określić ,,na oko,, antybiotyku dla zabicia gronka ....a boje sie że walnął mu steryda , skoro kolejny zastrzyk za tydzień :shake:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Pokazałam mu liste tych leków jakie Agnieszka mi podyktowała.
I powiedziałam mu że niby jak aga robiła u weta zeskrobiny to nic niebyło.
Popatrzył sie tylko na mnie i powiedział" było , było bo nie dał by tego co jest napisane".
Na łapki dodatkowo maść antyseptyczną.

Jak bidulkowi w dopke zaglądnął odrazu przycisnoł a dryzła ropa że chyba z pół szklanki było.

Ja sie powstrzymywałam z wizyta specjalnie bo nie wiedziałam jakie leki przyjmował.
Aruszyłam dopiero z listą.

Link to comment
Share on other sites

mój pies też bardzo często ma zatkane gruczoły odbytowe, trzeba je co jakiś czas udrażniać. nieczyszczone mogą prowadzić do różnych stanów zapalnych-tu prawdopodobnie łapeczki ambolka! mój pies też ma zawsze problemy z łapeczkami i stany zapalne nawracające tych przestrzeni międzypalcowych!
ja nie wiem co ten wet ci nagadał ale nie podoba mi się to:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Aniu !!!! ja daje ręke sobie uciać że naocznie nie można stwierdzić gronkowca i pewnie nie jest ta diagnoza zwiazana z tym co robił wet.
Młodemu przytkały sie gruczoły ... i to nie są węzły chłonne o ile mam pojęcie, ale zaraz pewnie któraś chłopczykowa mamcia sie wypowie bo ja córcie mam a dziewczynki podobno takich gruczołów nie mają :shake:


[B]czy wiesz jaki zastrzyk podał vet ???[/B]

moze .... Dexafort ? Vecort ?

Link to comment
Share on other sites

:oops:Sory pochrzaniło mnie sie.
Zgadza sie.
Co nie zmienia faktu że taki stan był już nie od dzisiaj.
Dziwne że tamten wet tego nie zauważył.

aga.
Dokładnie tak mi powiedział.
Że właśnie od tego te łapki takie napuchnięte , naskórek jak pergamin i dlatego tak pęka i krew leci.

Link to comment
Share on other sites

czyli ksiązeczki nie dostałaś ... przepraszam ale ręce mi opadają

myślę ze jeśli kolejny zastrzyk za tydzień to podał steryd ... antybiotyki nie mają tak długiego okresu działania (tzn sa takie ale jeden zastrzyk kosztuje ok 100) tak wiec jak pisałam Dexafort albo Vecort ... choć mogę się mylić, jednak u wetów to taki złoty środek na wszystko

[U]Aniu zadzwonię do Ciebie jutro[/U]

nie moze facet mówić o gronkowcu na podstawie leków które podał wcześniej wet u którego była Aga bo na gronkowca nie ma innego leku jak antybiotyk (według weta)

Link to comment
Share on other sites

Odezwe się też, bo akurat jestem na etapie gronkowca i gruczołów odbytowych u mojej Toski (dzisiaj kolejna wizyta u weta).
Zaczeło się od brzucha, myśleliśmy że to od chodzenia po pryskanym zbozu dostała uczulenia, ale zaczeło się przezucać na cale ciało. Jednocześnie nie miły zapach z tyłeczka. Wreszcie udało się wybrać do weta - wyrok - zapalenie gruczołów odbytowych i coś ze skórą. Dostała antybiotyk który ogólnie miał złagodzić zapalenie tyłeczka no i ewentualnie pomóc na skóre. Na skóre pomogło na 3 dni, a później juz było coraz gorzej, znowu wet i tym razem podejzenie o gronkowca. Aby to stwierdzić TRZEBA ZROBIĆ POSIEW I ANTYBIOGRAM!!!! Który zrobilismy na klinikach, dostaliśmy wtedy pare propozycji antybiotyków. Diagnoza - zapalenie mieszka włosowego wywołany gronkowcem. Antybiotyk aplikujemy sami zastrzykiem - dokładnie jest to ENROXIL. Jesteśmy po trzech tygodniach podawania tego leku i sierść zaczyna sie wyrownywać, nie ma już ropnych chrost. Dzis dostaliśmy dawkę na następne 3 tygodnie. Ale sierść i tak musi się cała wymienić. Fakt lekarz stwierdził że gronkowiec moze nawracać np. w chwilach osłabienia suki. Niezależenie trzech wetów (miedzy innymi bakteriolog) potwierdziło że zakażenie nie nastąpiło od gruczołów odbytowych i raczej nie należy szukać powiązania.
Też mnie zdziwiło że wasz wet podał lek bez sprawdzenia jakiego typu jest gronkowiec. Może sie okazać ze podajecie cos co zupełnie nie działa na tego typu szczepy.

Link to comment
Share on other sites

Podam wam nazy tego co agnieszka mi podyktowała;
keflex 2xdziennie 5 dni
teporonex
I dexanex (coś w tym stylu bo z pamięci dyktowała wet w kazdym razie zorientował sie o co chodzi)
Z tego co pisze asia po nazwie to faktycznie może jest to steryd.

Wiecie co. Jutro wezme amba i jeszcze raz pojade.
Przycisne gościa i niech robi badanie od początku. Tak jakby pies nie był wcześniej diagnozowany. Niech On da swoją diagnoze bez podpierania sie tym co było.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='najdekanna']
Wiecie co. Jutro wezme amba i jeszcze raz pojade.
Przycisne gościa i niech robi badanie od początku. Tak jakby pies nie był wcześniej diagnozowany. Niech On da swoją diagnoze bez podpierania sie tym co było.[/quote]
wiesz co, znając wetów, on nie zmieni swojej diagnozy, żeby nie wyjść na osobę nierzetelną. ...jestem na 99% pewna że powie ci to samo co dziś.
lepiej iść do innego weta i nic nie mówić, czekać na diagnozę.

Link to comment
Share on other sites

U mnie tez weci pakowali sterydy w moja Casablanke (tez z mieleckiego schroniska), bo miala guza w jamie brzusznej, bez zadnej diagnozy oprocz RTG :angryy: Dopiero jeden dociekliwy zrobil dokladne badania, USG jamy brzusznej i wyszly guzy, na ktore zaden steryd by i tak nie pomógl.
A naprawde bylam u tzw. dobrych wetów, coz z tego jak podeszli rutynowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']No wlasnie, jak tam Ambulec? Wszystko dobrze?

Prosze o podanie konta, na ktore wplacic pieniadze na wrzesien.[/quote]

też jestem ciekawa co u ambusia. może najdekanna nam coś napisze:cool3: a jak nie to musimy poczekać aż ab-agnieszka wróci z niemiec i się dowie.
wysyłam pw.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...