Jump to content
Dogomania

Dlaczego wyją?


Katerinas

Recommended Posts

Mam pytanko czy Wasze psy reagują podobnie lub czy spotkaliście się z takim zachowaniem, lub ewentualnie czym to może być spowodowane ...

Mam dwie sunie i mieszkam w domku. Jakieś parę działek od nas jest budynek ochotniczej straży pożarnej. Jak jest pożar i straż włącza syrenę, nasze suki zaczynają "wariować"... bięgną w róg ogrodu (kierunek skąd dochodzą dźwięki syreny) i wyją ... ale to jak ... :roll: jak wilki :)

Finał jest taki, że większośc okolicznych psów kontynuuje koncert... :roll: :)

Podobnie reagują jak jedzie straż czy karetka na sygnale... tylko że wówczas wycie jest spokojniejsze...

Czym to może być spowodowane? Czy to kwestia dźwięku? Czy może wyczucia czegoś złego?

Nie znaczy, że mnie to niepokoi... raczej ciekawi i zastanawia...

Link to comment
Share on other sites

Psy wyją dlatego, że karetka, straż pożarna itd wydają bardzo niskie dźwięki, a pies ma 8 jak nie więcej razy bardziej czuły słuch niż ludzie. To tak jakbyś sobie przystawiła słuchawki z walkmana i włączyła na cały regulator głos. Też byś wyła :wink:

Link to comment
Share on other sites

Moj pies rowniez wyl - za kazdym razem gdy sluszal syrene wozu strazackiego, karetki pogotowia czy tez policji na sygnale.

Kiedys latem jechalam z nim autem, szyby otwarte, on rozparty na przednim siedzeniu, minela nas karetka na sygnale, jak moj pies zaczal koncert... :) :) :)

wiec my tez jechalismy na sygnale ku uciesze pobocznych kierowcow i pieszych na chodniku

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa psy, jeden z nich wyje na dźwięk sygnału (niektórych) karetek pogotowia. Najprawdopodobniej jest to spowodowane wrażliwością na pewne natężenie dźwięku. Nie jestem specem od spraw technicznych, ale pewna częstotliwość dźwięku może spowodować taką reakcję i jest to u psa odruch, nie całkiem od niego zależny.

Link to comment
Share on other sites

Psy wyją dlatego, że karetka, straż pożarna itd wydają bardzo niskie dźwięki, a pies ma 8 jak nie więcej razy bardziej czuły słuch niż ludzie. To tak jakbyś sobie przystawiła słuchawki z walkmana i włączyła na cały regulator głos. Też byś wyła :wink:

hmm.. to znaczy że dla nich ten dźwięk nie jest przyjemny :-?

... ale w sumie ich zachowanie nie świadczy o tym... bardziej wygląda to jakby były zaciekawione, podekscytowane, czy coś w tym stylu... :-?

Jak syrena strażacka zawyje raz, to czekają z zainteresowaniem czy będzie następny (maksimum wyje trzy razy) ...

... dziwne ... może mam dziwne psy :-? :)

Link to comment
Share on other sites

a moj Cerry jest po prostu typem psa "gadajacego".......I uwazam ze to nieprawda ze ten dzwiek jest dla neigo nie mily bowiem spiewa np.do piosenek Celion Dion...

Może jest jej fanem? :lol: :lol:

Ale może to znaczy, że dźwięk wydawany przez syrenę strażacką czy karetkę ma jakiś ton, który zachęca psy do wycia?

PS. Carragan, czekam na zdjęcia :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

PS. Carragan, czekam na zdjęcia

Jakbys na bierzaco forum czytala to bys o zdjeciach wiedziala :wink:.

A teraz na seriosa....

Zdjecia Malenstwa sa tyle ze nie wiem jak je wstawic na forum.......A raczej teoretycznie wiem ale praktycznie nie.....A stronek zakladac nie umiem :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...