Jump to content
Dogomania

Niunia-ratlerkowate cudeńko ma dom :)


joanna83

Recommended Posts

Guest monia3a

klikasz w banerek w moim podpisie, bo jest podlinowany, klikasz kopiuj, klikasz ustawienia, później po lewej stronie edytuj sygnaturę, w miejscu do pisania klikasz wklej i zatwierdzasz.

mam nadzieję, że czytelna instrukcja ;)

Niunia śliczne wyglądała w sweterku Twojej córci :)
szkoda, że w sklepie nie było wyboru za dużego, bo niestety wykupili a już w tym rozmiarze to tylko ten kolor

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='monia3a']klikasz w banerek w moim podpisie, bo jest podlinowany, klikasz kopiuj, klikasz ustawienia, później po lewej stronie edytuj sygnaturę, w miejscu do pisania klikasz wklej i zatwierdzasz.

mam nadzieję, że czytelna instrukcja ;)

Niunia śliczne wyglądała w sweterku Twojej córci :)
szkoda, że w sklepie nie było wyboru za dużego, bo niestety mały był wybór a już w tym rozmiarze to tylko ten kolor[/QUOTE]

Dzięki. Instrukcja czytelna. Będę próbować wstawić. A może nie będę... bo jeszcze ją ktoś szybko wypatrzy i zabierze ;)

Sweterek od Ciebie jest dla niej wygodniejszy niż ten mojej córy,bo lepiej dopasowany. Nawet za ogonek (tzn kikutek ogonka) zaczepiamy pętelkę :)A kolorek mi się podoba:)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, a czy mogłybyście mi przybliżyć te ratlerkowe cechy charakteru, o których piszecie? Nie miałam jeszcze do czynienia z ratlerkami.
Bo piesek jest cudny, mogłabym zacząć przekonywać męża do tego Maleństwa, ale chciałabym mieć pewność, że będę w stanie spełnić Jej wymagania ;)

Link to comment
Share on other sites

Iza, Niunia przede wszystkim potrzebuje dużo ruchu. Z racji pogody nie bardzo ma jak wybiegać się na spacerku,więc trzeba bawić się z nią w domu. Dla przykładu powiem,że wróciłyśmy ze spacerku godzinę temu i od te pory Niunia cały czas szaleje z miom psem. I tak jest kilka razy dziennie, bo energii ma naprawdę sporo. Jeśli jej nie rozładuje, może niszczyć w domu.
Sunia uwielbia zabawę pluszakami, takimi większymi niż ona sama. Tarmosi je i nosi po całym domu. Jest przy tym trochę bałaganu,bo wyprówa z nich wnętrzności, które później trzeba sprzątać. Mnie to nie przeszkadza, bo ja i tak ciągle sprzątam po swoim towarzystwei psio-dzieciowym ;)
Kolejna sprawa to jej przywiązanie do jednej osoby. Chodzi za mną krok w krok i jest zazdrosna o innych ludzi i zwierzęta, które się do mnie zbliżają (nie gryzie,ale skacze i piszczy lub szczeka). Niechętnie chodzi na spacery nawet z moim mężem.
Czy masz dzieci? Inne zwierzęta?
Niunia troche boi się obcych, a szczególnie dzieci. Po bliższym poznaniu jest juz ok ,chociaż zdarzyło jej się ugryżć moją córę w nos. Była to ewidentnie wina dziecka, bo chciała pieskowi dać buzi, ale muszę uprzedzić,że takie sytuacje mogą się zdarzyć.
Nie wiem jak Niunia reaguje na koty. Z psami dogaduje się dobrze i chciałabym,żeby zamieszkała z innym psem.
Jak masz jeszcze jakieś pytania, to oczywiście chętnie odpowiem :)

Link to comment
Share on other sites

No to niestety nie mogłabym zabrać jej do siebie, bo mam 2,5 letnią córcię, która przyzwyczajona jest do całowania i tulenia psiaka i raczej ciężko by było dopilnować, żeby tego nie robiła, bo od urodzenia miała psiaczka, z którym mogła robić to bez ograniczeń i za przyzwoleniem psa....
Z resztą potrzeb psiaczka, to jakoś bym dała radę, bo na razie pracy nie mam to bym mogła z małą szaleć ;p a weekendowo miałaby do towarzystwa dobermanka i przy lepszej pogodzie ogród do biegania.
Ale Niuńka jest prześliczna i myślę, że szybko znajdzie domek.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Powiem szczerze, że ja również cały czas o niej myślę.
Być może na wiosnę przeprowadzimy się do większego mieszkania i wtedy będę mogła sobie pozwolić na 3 psa :)
Ciekawe tylko czy pozytywnie bym przeszła wizytę przed adopcyjną :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Powiem szczerze, że ja również cały czas o niej myślę.
Być może na wiosnę przeprowadzimy się do większego mieszkania i wtedy będę mogła sobie pozwolić na 3 psa :)
Ciekawe tylko czy pozytywnie bym przeszła wizytę przed adopcyjną :evil_lol:[/QUOTE]

Wiesz jak Joanna robi wizyty przedadopcyjne???? MASAKRA!!!!!!!! Ona meczy ludzi , dręczy , naciska , wypytuje, każe pisac maile , wałkuje ..............ale wybiera tylko najlepsze domki :)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='joanna83']Monika ja Ci jej nie oddam. Mówię od razy,żeby nie było ;)
A z tymi domkami to rożnie bywa. Właśnie zakładam wątek Skubiemu, który wraca z adopcji:(
Monia możesz go wstawić na stronę TOZ-u? Zaraz wyślę maila.[/QUOTE]

Asiu a on wraca do Ciebie??

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Wy nawet nie wiecie co ja mam w domu.
Niunia to był pupilek mojej córki, a teraz jak się dowiedziała, że wróciła z adopcji to wręcz mnie błaga abym ja wzięła. Póki co udaje mi się ją odwieść od tego pomysłu ale obawiam się, że żyć mi nie da.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Oj nie szczęściło się małej w życiu, jak miała 3-4 tygodnie to właściciel przyniósł ją i jej rodzeństwo do schroniska :( na szczęście wtedy byłam tam prawie codziennie i nie mogłam ich tam zostawić. echhh życie ...

Link to comment
Share on other sites

Ze spacerku fotek nie ma,bo cos mi sie stalo z plecami i nie moge sie ruszac, ale zobaczcie to :)
[IMG]http://img15.imageshack.us/img15/8366/dscf2286d.jpg[/IMG]
[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/374/dscf2316.jpg[/IMG]
[IMG]http://img191.imageshack.us/img191/5804/dscf2335q.jpg[/IMG]
[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/6168/dscf2333t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Zaraz ją wrzucę na bialystokonline może ktoś ją wypatrzy :)

Asiu zdrowiej.[/QUOTE]

Dzięki Monia:)

Słuchajcie dziś jak wstałam rano, to się załamałam. Cały dywan w pokoju w psich Qpach rożnej wielkości i konsystencji, ze znaczną przewagą okropnej biegunki. Godzinę sprzątałam, ale najgorsze, że nie wiem od czego. Wygląda na to,że obydwa psy mają biegunkę. Czy mogę podać im Smecte? Tylko to mam w domu. Niunia ma nawroty biegunki co kilka dni. Sądziłam,że to jest związane z tymi tabletkami na zatrzymanie cieczki,ale wczoraj nie dostała tabletki i w dzień wszystko było ok. Jadła głównie suchą karmę i trochę surowego indyka. A może jednak robale?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...