Jump to content
Dogomania

Szczuply alergik = Poważny problem :-((


moth

Recommended Posts

Witam

Mam dość wybrednego setera. U tej rasy tak bywa. Problem w tym, że moja suka ma alergie na kurczaka. Więc wybór w karmach mam nie wielki, jak dojdą jej preferencje smakowe to wręcz znikomy. :roll: Zwlaszcza, że większośc karm z innym mięsem niż kurczak jest dla psów doroslych. :-(

Po karmach z kurczakiem ma okropną wysypkę na brzuchu i wypada jej sierść. Po jagnięcinie tego nie ma, za to suka strasznie chudnie. :shake: No i jestem w kropce. Potrzebuję karmy wysokoenergetycznej bez kurczaka i na tyle smacznej, aby moja ją jadla. :roll: Mam wrażenie, że to jest niemożliwe do spelnienia na raz.

Próbowalam Royala z kurczakiem na początku, w ogóle nie chciala nawet spróbować. Hill'sa z jagnięciną je bo musi i tyle aby przeżyć. Kończymy już na cale szczęście. Eukanubę z kurczakiem pochlaniala w kosmicznych ilościach 0,5 kg dziennie! A jest 22 kg seter. :-) No ale wystąpilo uczulenie. Wiem że smakuje jej Bento Kronen z jagnięciną bo mialyśmy próbkę, ale czy jest wystraczająco energetyczny?
Przed Eukanubą ważyla 20 kg, po 15 kg worku przytyla 3 kg i wygladala fajnie. Teraz dokańcza tego hill'sa i chudnie.
O gotowaniu nie ma mowy. Próbowalam i nie chce się tknąć. :(

Poradźcie coś bo ja oszaleje!

Link to comment
Share on other sites

Muszę zdobyć próbki. Już nigdy nie zaryzykuję kupna caleg worka przy wybrednym psie. :evil_lol:
Jest fajna karma Hill'sa z jajkiem i ryżem, ale niestety dla doroslych psów, więc jeszcze musimy poczekać.
Nie powiem, ceny tych karm specjalistycznych trochę mnie przerażają. :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toska']ale przy psie alergiku , to jajka raczej nie są wskazane ![/quote]
Dostawala tą karmę z polecenia weterynarza po problemach jelitowych. Sluzyla jej ta karma bardzo dobrze, ale weterynarz stwierdzil, że jest za mala aby jeść ją stale.

Jako nagrody stosuję Best Choice jeleń z ziemnikami. Smak jest świetny, dalaby się za kawalek pokroić. Już się ucieszylam, ale producent twierdzi że to jest lekki pokarm dla psów z obniżonym zapotrzebowaniem na energię lub ze skłonnością do otyłości.. :shake: Mojej przydalby sie performance, ale wszystko co tuczy jest na kurczaku. :angryy: Chyba zloże reklamację i oddam sukę. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

karenina - te eagle pack holistyczne sa chyba tylko dla psow doroslych? A tu mowa o mlodziaku.
Niestety znajoma musiala karmic swoja suke ON karma dla psow doroslych - moze nie od poczatku, ale pozniej juz tak. Musiala podawac karme intestinal, a takiej dla szczeniakow nie ma (a sucz miala 0% aktywnosci amylazy chyba)
A co takiego psu gotowalas ze w ogole nie chcial jesc?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']
A co takiego psu gotowalas ze w ogole nie chcial jesc?[/quote]

Kurczaczek, serduszka. Jak już zjadla, to miala biegunki. Strajkowala przy misce. Wyjątkowa cholera mi sie trafila. :mad:
Producenci Hill'sa twierdzą, że setery mają sklonność do nadwrażliwości pokarmowej. Z myślą o nich produkują karmy z jajkiem, kaczką lub lososiem. Ale wszystkie te antyalergiczne i lekkostrawne mają bardzo malo tluszczu. To co mam futrować suńkę olejem i tluszczem dodatkowo?

Link to comment
Share on other sites

a serca to byly kurze??
skoro gotowalas kurczaka to sie nie dziwie ze miala biegunki - przeziec kurczaka jesc nie moze:roll:
To nie oznacza, zeby przekresalc gotowane - masz duzo wiecej mies do wyboru na rynku, nie widze problemu naprawde.
Co dodawalas do tego miesa? jakis ryz warzywa??

Link to comment
Share on other sites

Ilu wetów, tyle zdań :evil_lol: ale to co jest alergenem dla jednego psa może świetnie służyc drugiemu. Niestety tylko metodą prób i błędów można wykluczyc uczulające produkty, lub zrobic testy alergiczne (u setera - ze względu na długą sierść nie polecam...)
Moth, to dziwne, że nie chce gotowanego, zazwyczaj wszystkie psy wolą gotowane od suchego. Poszukaj na forum, były tu jakieś przepisy na gotowane żarcie (oczywiście pochodne kurczaka z nich wykreśl :)).
Może też popytaj o karmy weterynaryjne od różnych producentów, nawet jeżeli nie ma takiej typowo dla szczeniąt czy młodych psów, dobry weterynarz na podstawie składu mógłby stwierdzic, która się dla szarlotki (mniam... :lol: ) nadaje.

PS
(I tu Cię chyba nie pocieszę, francuskie pieski co prawda alergikami nie są, ale dobrać im odpowiednią karmę... to też nie łatwa sprawa :evil_lol: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toska']:crazyeye: a to ciekawe , moja wetka ma zgoła odmienne zdanie .[/quote]

Toska, ja tego nie wiem od weterynarza, tylko od alergologa:lol: Poza tym można sobie na ten temat poczytać. Proponowałabym zmienić weterynarza ;-)
Wiem na temat alergii dużo, ponieważ mam całą alergiczną rodzinę, włącznie z psem, takie fatum. Do tego wszystkie odmiany, wziewna, kontaktowa i pokarmowa.

Link to comment
Share on other sites

[I][B]A mój poprzedni pies totalny alergik leczony był przez pewien czas przez homeopatę a jako pokarm podawałam kaszę jaglaną ew ryż z rybą ale tylko słodkowodną .Pies był wtedy w super kondycji / niestety gosciu wyjechał do Holandii , a pieska już też nie ma :shake:/[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszedl worek Bento Kronen Lamb&Rice Growth. Sunia wcina ze smakiem. :Cool!:
Gotować psu nie będę bo nie lubię i uważam, że dobre gotowe karmy są lepsze. Barf też do końca do mnie nie przemawia.
Zobaczę co będzie po zjedzeniu 15 kg Bento. Mam nadzieję, że nie będzie konieczności kolejnej zmiany. :eggface:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Moje problemy się już chyba skończyly. :lol: Zmienilam trochę jej nawyki żywieniowe. Teraz stawiam miskę i daje suce kilka minut, jak nie zje to zabieram. Powinnam byla to już dawno temu wprowadzić. :cool3: Karmię ją Bento z jagnięciną dla psów rosnących. Problemy alergiczne zniknęly, a sierść jest piękna i blyszcząca. Aby zwiększyć kaloryczność karmy, za namową weterynarzy, dodaję suni oliwę z oliwek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...