Jump to content
Dogomania

Eksport psa na Majorke (Hiszpania)


Frytela

Recommended Posts

Mam takie małe pytanie, ostatnio dostałam zapytanie o szczeniaka od człowieka który mieszka na majorce.
Teraz mam mały dylemat jak to jest z transportem psa samolotem? Jakie są koszty, mozliwości itd.
Jakie dokumenty dla szczeniaka są potrzebne?
Jestem zielona w tych tematach, może ktoś już wysyłał tam psa?
proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

ja sprowadzałam psa z Hiszpanii - a Majorka to Hiszpania właśnie tez jest. Potrzebny jest paszport, chip, badania wet - szczepienie, te na parwo szczepionki, ja mialam jeszcze w paszporcie odpchlanie i odrobaczenie, na koncu paszportu sa takie rubryczki gdzie wet wbija pieczątki, że zwierzak zdrowy i że legalizaja jest (nie wiem co to, ale w paszporcie to jest). Im pies mniejszy tym lepiej - można w samolocie na pokladzie ze sobą w transportowce (to tańszy wariant, może i bezplatny)- ale o tym wszystko powiedzą w liniach lotniczych. Moj pies leciał w cargo, bo byl już spory. Ale koleżanka byla w tym samym samolocie co on, tyle, że na pokladzie. Płaciło się za każdy kg psa - ileś tam €, nie pamiętam ile już. Pies musiał mieć też kaltkę swoją - wielki transporter plastikowy.
Znam też ludzi co w samolocie przewieźli psa "pod pachą", ale to bylo kilka lat temu jak nie bylo takich kontroli.
Najlepiej pytaj bezpośrednio w liniach lotniczych ktorymi pies miałby lecieć.
No i inaczej jak pies leci z kimś a inaczej jak sam w cargo. Inne opłaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[quote name='Princess_York']A jeżeli pies ma tatuaż to chip też jest konieczny ?[/QUOTE]
teoretycznie chyba nie. Ale ja swoim polskim psom zrobiłam tez (oprócz tatooo) i chipy. Wiem, że brakuje ogolnej bazy danych o psach chipowanych, ale zawsze w razie zaginięcia psa jest jakaś nadzieja, że ktoś go "przeczochra" czytnikiem chipów i że akurat trafi na bazę w jakiej nasz pies jest. A często tatuaż staje się nieczytelny.
A paszport dla psa zrobisz i bez chipowania, jak ma tatuaż to wet też wystawi paszport.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...