Jump to content
Dogomania

Wystawy - Rosja, Białoruś i Ukraina


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

Odświeżam temat.... :razz:
Rozmawiałam dzisiaj z z Przewodniczącą Klubu Brzeskiego.
Nie ma jeszcze konkretnych informacji dotyczących tej wystawy, szczegóły powinny być znane dopiero pod koniec marca- wtedy też mam dzwonić.
Co do Championatu Białorusi- również ma się kobitka dowiedzieć, jak to dokładnie jest z psami zarejestrowanymi w Polsce.
Jakby coś się po drodze urodziło, dam znać ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 290
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu jest kalendarz wystaw na Ukrainie [URL="http://www.ksu.com.ua/index.php?menu_id=2316&sub3_1=&menu3"]http://www.ksu.com.ua/index.php?menu_id=2316&sub3_1=&menu3=&[/URL]=&
a tu informacje o Kijowie [URL="http://www.ksu.com.ua/doc/RegListUkraine2006.doc"]http://www.ksu.com.ua/doc/RegListUkraine2006.doc[/URL]

Link to comment
Share on other sites

gwiezdy-wysłanniku, my się bardzo solidnie zastanawiamy nad tą wystawą.
W zasadzie planujemy jechać, ale zachowuję sobie małą rezerwę z racji tego, że nie ma jeszcze żadnych informacji na temat tej wystawy.
Ostateczną decyzję podjemę, jak tylko dostanę dokładne info, czyli pewnie koniec marca/ początek kwietnia.
Gdybyśmy się wybierali, to planujemy jechać z jednym noclegiem (przed wystawą), czyli przekraczać granicę gdzieś w sobotę po południu.
Może udałoby sie jeszcze trochę po Brześciu pochodzić.... :roll:
Powrót byłby zaraz po wystawie, czyli w niedzielę, bo to w sumie bliziutko jest.
Fajnie by było jechać w dwa samochody- zawszeć do radośniej :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']NigdyNigdy ja bylam rok temu bylam na Bialorusi w Brzesciu. Wyjechalismy w piatek rano, nocleg mielismy zalatwiony i cala sobote zwiedzalismy Brzesc. Mysle, ze z noclegiem nie bylo by problemu, bo jak napisalam mamy tam znajomych. Opaty za wystawe nie byly dorgie, ok. 14 $.[/quote]

Dzięki gwiezdny-wysłanniku :lol:
No, my tak właśnie traktujemy wystawy bardziej, jak przyjemność niż maniakalne zbieranie punktów.
Chcielibyśmy dojechać sobie na spokojnie, coś przy okazji zwiedzić, zapewnić psiulkom i sobie komfort podrózy i snu.
Nic na siłę- raczej przyjemne połączone z.... przyjemnym :p
Poza tym- jak szaleć, to szaleć :razz:
W zasadzie, niewiele może mnie od tej wystawy odwieść- na maj zaplanowałam sobie tylko dwa wypady- oba zagraniczne, w tym Brześć.
Myślę, że będzie dobrze, ale czekam na szczegółowe informacje, żeby móc się zacząć już za papierologią rozglądać.

[quote name='Juta']Czy orientujecie się jak to jest z championatem Bialorusi? Czy to 1 CAC wystarczy z jakiejkolwiek wystawy czy tylko z międzynarodowki? I czy obecnie bezpiecznie jest tam jechac???[/quote]

Czy bezpiecznie- lepiej nie pytaj ;)
Myślę, że to taka trochę loteria- zupełnie jak w każdym z krajów- jeden pojedzie pięć razy i będzie za każdym razem zachwycony, drugi pojedzie raz i będzie mieć problemy. Czort wie, choć na pewno trzeba być grzecznym i przypomnieć sobie język rosyjski :razz:
Co do CAC'a- tego dokładnie nie wiem.
Ktoś podawał, że CAC daje Championat Białorusi tylko w przypadku posiadania championatu konkretnych krajów, ale nie do końca wiem, czy np. polskie psy z tytulem Ch.Lv, czy Ch. Lt. mogą taki tytuł uzyskać za pomocą jednego CAC'a.
No, a jeśli mogą- to czy może to być "mały" certyfikat?
Tego jeszcze nie wiem- mam dzwonić do Brześcia pod koniec marca- wtedy pani obiecała udzielić mi tych wszystkich informacji.
Dam znać w razie cuś.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli pies jest Championem Ukrainy / Rosji to na 100% jeden CAC ( mały )wystarczy aby pies był Championem Białorusi. Mój ma już jednego CAC'a, ale w dniu jego otrzymania miał tylko Championat Polski, więc nie mogliśmy nic zyskać. Ale suczka, która była z nami miała Championat Ukrainy i po zdobyciu jednego CACa na tej wystawie była Championem Białorusi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']Jeżeli pies jest Championem Ukrainy / Rosji to na 100% jeden CAC ( mały )wystarczy aby pies był Championem Białorusi. [/quote]
Wiem, że to samo dotyczy Championatów Litwy, Łotwy i Estonii, bo to potwierdziła mi pani z Klubu Breskiego, z którą rozmawiałam.
Nie wiedziała tylko, czy dotyczy to psów zarejestrowanych w tych krajach, czy również w Polsce. :roll:
A czy suczka, która z Wami wtedy była na Białorusi i ukończyła Championat była z Polski? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Dla rosyjskojęzycznych:

[U]БЕЛОРУССИЯ[/U]
Для получения титула «Чемпион Белоруссии» собаке нужно получить САС в Белоруссии на любой выставке собак, на которой присуждаются титулы САС.
По правилам Белорусской Кинологической Федерации сертификат САС присуждается каждой собаке, выигравшей промежуточный, открытый,
рабочий класс или класс Чемпионов на Международных выставках собак, Республиканских выставках и Лучшей суке
и Лучшему кобелю на региональных выставках.

Чемпион России + САС в Белоруссии= Чемпион Белоруссии

[U]УКРАИНА[/U]
Для получения титула «Чемпион Украины» собаке нужно получить САС в Украине на любой выставке собак, на которой присуждаются титулы САС.
По правилам Кинологического Союза Украины сертификат САС присуждается
каждой собаке, выигравшей промежуточный, открытый, рабочий класс или класс Чемпионов на Международных выставках собак, Всесоюзных выставках и Лучшей суке и Лучшему кобелю на региональных выставках.

Чемпион России + САС в Украине= Чемпион Украины

Mam jeszcze dane wg Rosjan dot.: Izrael, Bośnia i Herc., Mołdawia, Chorwacja, Słowenia, Serbia i Hercegowina, Bułgaraia, Gruzja, Luxemburg, Belgia, Lt, Lv, Finlandia, Słowacja, Czechy, Macedonia :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...