Jump to content
Dogomania

poza wystawa...


cuciola

Recommended Posts

Mam pytanie..czy mozna psa zapisac na wystawe tak zeby uzyskac opinie na pismie sedziego ale zeby pies nie bral udzialu w wystawie z innymi psami?
chodzi o to ze moj pies juz przekoroczyl standard wysokosci o 3 cm i pewnie jakbym go normalnie zapisala to dostawalby gorsze oceny...
wiec chcialabym go ze soba zabierac na wystawy i pokazac co sedzia o nim powie...
jak zapisac tak poza wystawa psa?

Link to comment
Share on other sites

Ja wystawialam kiedyś psa z kopiowanymi-niestojącymi uszami. Zglaszalam go normalnie a wystawę do jakiejś klasy. Po ocenie wszystkich psów w rasie podchodzilam do sędziego i prosilam o ocenę poza konkurencją do oceny hodowlanej. Jeśli w klasie nie mieliśmy żadnych konkurentów, to wychodzilam w naszej klasie. Czasami sędzia sam decydowal czy pies ma być oceniany w konkurencji czy poza.

Tak swoją drogą 3 cm to nie dużo. Bylaś już na jakiejś wystawie? Wiesz, że przez to bylyby gorsze oceny? Może warto spróbować?

Link to comment
Share on other sites

Wątpie żeby psy mogły być wystawiane na "innych warunkach". No bo jak? Mam psa nie odpowiedniego do hodowli i ma "na boku" dostać dobre oceny?
Jeśli chodzi Ci o sport i zabawe - okej - wystaw pieska w normalnej klasie. Dostanie złe oceny? I co z tego - przeciez warto spróbować - może się spodoba - a Ty i tak go kochasz.
Po drugie odpowiedz sobie na pytanie po co chcesz wystawiać? Czy po to, żeby mieć reproduktora? Jesli tak, to radze z tego zrezygnować, bo po co nasilać ta ceche (za duży) u innych psów? Do hodowli powinny być dopuszczane osobniki takl dobierane by stale ulepszać rase.
A z tego co wiem, to wiele psów (zalezy jaka rasa) mimo że sa troche za duże mają bardzo fajne oceny :lol:
A jak będziecie źle oceniani, to spróbuj na MP (jak wiek odpowiada) To fajna zabawa :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']Mam pytanie..czy mozna psa zapisac na wystawe tak zeby uzyskac opinie na pismie sedziego ale zeby pies nie bral udzialu w wystawie z innymi psami?
chodzi o to ze moj pies juz przekoroczyl standard wysokosci o 3 cm i pewnie jakbym go normalnie zapisala to dostawalby gorsze oceny...
wiec chcialabym go ze soba zabierac na wystawy i pokazac co sedzia o nim powie...
jak zapisac tak poza wystawa psa?[/quote]
Ja Ci proponuje zglosic psa do normalnej klasy i wyjsc na ring z innymi psami,malo ktory sedzia ma miare w oczach a zawsze sa odstepstwa w rasie.Moj znajomy ma dosc przerosnietego ON i wystawia go z sukcesami.Chodzi tu o 3cm a nie 10.Nie ma czegos takiego jak ocena poza stawka,chyba ze ktos sie spozni ale placisz i zglaszasz normalnie.Jakiego masz psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']a jesli chodzi o rozmnazanie takiego psa to przeciez mozna mu dobrac jak na przedstawicielke rasy mala sunie, wiec szczenieta powinny wyjsc posrednie... a faktycznie 3 cm to nieduzo jesli tarzy sie golym okiem[/QUOTE]
:shake: to nie tak.
Może być tak, że z takiego skojarzenia wyjdą i giganty i miniatury...

Link to comment
Share on other sites

mi chodzio to ze Simba nie bedzie dopuszczony do rozmnazania bo ma lekka dysplazje. Bylam z nim w szczeniakach na wystawie miedzynarodowej we Wloszech i dostal ocene obiecujaca...na 12 szczeniakow byl piaty...

chodzi mi o to ze skoro nie bedzie rozmnazany a we wloszech obowiazuje zakup ksiazeczki ocen cena 200 zl gdzie oceny sa wpisywane..
chcialabym go wystawiac nie dla ocen ale dla przyjemnosci wystawiania...czy wiec zakupic ta ksiazeczke i potem jak bedzie gdzies blisko wystawa to i tak go wystawiac? czy jest sens?

poza wystawa u nas placi sie polowe ceny wystawy i wchodzi sie po ocenie juz wszystkich psow,bez ksiazeczki,bez oceny na pismie...
tak dla rozrywki po prostu

Link to comment
Share on other sites

W Polsce jest możliwa ocena poza konkurencją, ale chyba tylko i wyłącznie kiedy sędzia wyrazi na to zgodę. Często jest to praktykowane, gdy wystawca się spóźni.
Niemniej za taką ocenę płacisz tyle samo co za ocenę w stawce. Więc moim zdaniem lepiej jest móc porównać psa z innymi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']wiec jednak radzicie wyrobic ta ksiazeczke ocen i mimo ze odstaje troche od standardu (3cm wzrostu) i nie bedzie rozmnazany?[/QUOTE]
Chcesz wystawiać w Polsce czy we Włoszech? Jeśli we Włoszech ocena poza konkurencją jest tańsza, a chodzi Ci tylko o zabawę, to zgłaszaj tak. Zapoznaj się najlepiej z ichniejszymi przepisami.
W Polsce nie ma czegoś takiego jak książeczka ocen, jest karta oceny, która dostajesz na każdej wystawie bez względu na to, w jaki sposób zostanie oceniony Twój pies.

Link to comment
Share on other sites

Napewno nie do hodowli z takim psiakiem!
Zdziwili mnie nie którzy mówiąc, że 3 centymetry to ujdzie. Ludzie my staramy się polepszać rasę a nie ją pogrążać, jeżeli pies jest za dużo o 1 cm też raczej nie rozmnażać! Pomyślcie jeden hodowca powie ma o jeden centymetr za dużo ale pokryje a szzceniata wyjda jeszcze wieksze od mamusi i tak bedzie dalej, az otrzymamy psy ktore odstepuja od wzorca strasznie! Po to jest wzorzec by go przestrzegać.
Chyba się niewstydzisz swojego pieska? Pojedź na wystawy i zobacz jak jest a ile ma teraz twój labek??

Link to comment
Share on other sites

jak mozna pokrywac mala suke duzym psem
wiem ze robi sie tak dla uzyskania mniejszych szczeniat ale pomyslcie o suce taki labek moze miec nawet do 10-12 szczeniat ( a i zdazaly sie liczniejsze mioty)
malutka suka ma pomiescic w sobie szczenieta po przerosnietym samcu

i czy jest sens wystawiac psa z dysplazja

Link to comment
Share on other sites

PUENIA przeciez ja nie pisalam ze moj pies skoro jezdzi na wystawy to bedzie rozmnazany!
rozmnazany prawdopodobnie nie bedzie ze wzgledu na zdrowie a wystawy traktujemy jako zabawe...
skoro ma rodowod to czemu nie jescic nawet dla poznania nowych ludzi i porozmawiania z innymi o psach
Simba ile ma zobacz w moim opisie...

Goja wlasnie ze jest sens....
a wiesz ile psow z dysplazja sie wystawia? i zbieraja mase dobrych ocen a nikt o dysplazji nie wie.Tyko ludzie sie licza na tych ktorzy majac psa z dysplazja nazbieraja mase dobrych ocen i rozmnazaja i na tych ktorzy na wystawy pojezdza sobie czasami..dla emocji..dla zabawy i na tym sie konczy...

Link to comment
Share on other sites

pewnie ze bede jezdzic! owszem nie chodzi mi tu o jakies szalencze jezdzenie do kazdego miasta ale jak bedzie wystawa w poblizu to czemu nie?
samego psa w domu nie chce zostawic a z nim zawsze sa fajne emocje..mozna pozbierac za darmo karme,po wystawach zazwyczaj jest potem spotkanie z innymi pieskami ...
lubie to!

a pewnie jesli ze wzgledu na zdrowie nie bede mogla rozmnazac to pewnie ze tego [B]nie zrobie! [/B]dla dobra rasy i dla innych ludzi ktorzy potem z 2 miesiecznym szczeniaczkiem musieliby isc na zabieg..a widoku wlasnego psa tak mlodego na stole u ortopedy nie zycze nikomu! ja sama kiedys chcialam byc weterynarzem a jak zobaczylam swojego psa z rurka tlenowa w gardle to sie rozplakalam..wiec na pewno nawet jesli Simba bedzie zbieral dobre oceny to pozostana one dla nas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...