Jump to content
Dogomania

Crufts 2010


Claudia_Jazz

Recommended Posts

[quote name='Claudia_Jazz']Nie wiedziałam gdzie to napisać :P Chyba do zagraniczne :P
Kiedy i gdzie odbywa się Crufts? Chyba w Anglii nie? Nie znam się :P
Chciałam sobie jechać zobaczyć, a mam siostrę w Londynie więc nie ma problemu (co prawda jej pokój to 3,5x2m) :eviltong: Ile kosztuje wejście?[/QUOTE]
Crufts odbywa sie w dniach od 11-14 marca 2010. Bilet dla doroslej osoby to £13, wstep na best in show to £26-38. Jesli masz ochote jechac na 4 dni to koszt wynosi £46. Odbywa sie na halach NEC Birmingham. Wiecej informacji mozna uzyskac tutaj [URL]http://www.crufts.org.uk/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Aniu, a może wiesz jakie należy spełniać warunki (jakie papiery trzeba mieć) aby bez problemu przekroczyć granicę WB z PSEM? Według mojej wiedzy
1. pies powinien być zaczipowany
2. następnie zrobione powinny być badania krwi na obecność przeciwciał na wściekliznę ( po pół roku od szczepienia przeciwko wściekliźnie)
3. odrobaczone na 2 dni przed wjazdem do WB
4. odstęp między poprzedni szczepienie wścieklizny a ostatnim nie może przekraczać 12 miesięcy ( podobno nie może przekraczać 12 m nawet o 1 dzień)
Czy jest coś jeszcze o czym nie wiem? Np czy potrzebne jest świadectwo zdrowia od powiatowego weterynarza?
M.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaR']Aniu, a może wiesz jakie należy spełniać warunki (jakie papiery trzeba mieć) aby bez problemu przekroczyć granicę WB z PSEM? Według mojej wiedzy
1. pies powinien być zaczipowany
2. następnie zrobione powinny być badania krwi na obecność przeciwciał na wściekliznę ( po pół roku od szczepienia przeciwko wściekliźnie)
3. odrobaczone na 2 dni przed wjazdem do WB
4. odstęp między poprzedni szczepienie wścieklizny a ostatnim nie może przekraczać 12 miesięcy ( podobno nie może przekraczać 12 m nawet o 1 dzień)
Czy jest coś jeszcze o czym nie wiem? Np czy potrzebne jest świadectwo zdrowia od powiatowego weterynarza?
M.[/QUOTE]
odp 2. badanie na przeciwciała moze byc zrobione po 2-3 tygodniach od szczepienia na wscieklizne i od pozytywnego wyniku badan (minimum 0,5IU /ml ) musi upłynąc minimum 180 dni i po tym terminie mozna wjechac do U.K
odp 4. odrobaczenie i podanie preparatu na kleszcze musi sie odbyc miedzy 48 -24 godz. przed przekroczeniem granicy
odp 5 . rzeczewiscie nie mozna przekroczyc nastepnego terminu szczepionki nawet o jeden dzien ,przy czym to nie koniecznie jest to 12 miesiecy.Sa szczepionki 2 i 3 letnie to zalezy od tego jaki termin podaje producent szczepionki.
Moja suka jest szczepiona co dwa lata (oczewiscie termin ustala nam vet)

Link to comment
Share on other sites

Co? Takie wymagania? Żal! Na szczęście ja jak bym miała jechać to pooglądać, bo Jazz bez rodowodu! Ale niektóre rasy nie mogą to ja już chyba wiem jakie. Rasy uznane za agresywne + zapewne amstaffy, staffy i inne. Z resztą jeszcze linia lotnicza nie zgodzi się na przewóz psa ras agresywnych :/ Nie wiem. Ja ciekawska muszę się dowiedzieć jak to być xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Claudia_Jazz']Co? Takie wymagania? Żal! Na szczęście ja jak bym miała jechać to pooglądać, bo Jazz bez rodowodu! Ale niektóre rasy nie mogą to ja już chyba wiem jakie. Rasy uznane za agresywne + zapewne amstaffy, staffy i inne. Z resztą jeszcze linia lotnicza nie zgodzi się na przewóz psa ras agresywnych :/ Nie wiem. Ja ciekawska muszę się dowiedzieć jak to być xD[/QUOTE]
Claudia, nie ŻAL tylko tak jest i to żadna nowość. Gdyby zależało ci na pokazaniu psa na Cruft nie pisałabyś tak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...