Jump to content
Dogomania

Galeria Tajfuna


Realistka

Recommended Posts

[B]Witam[/B]
Zostałam właścicielką młodego Huskiego :)
Postanowiłam go nazwać Tajfun - jest szybki, zwinny i sprytny:lol: .
Lubi wylegiwać się na kanapie i uwielbia być głaskany , jak przestaje go
głaskać to piszczy hyhy ;)
Tajfun nie cierpi się kąpać...
Jest bardzo mądry i lubi towarzystwo ludzi i dzieci.
Jest bardzo ciekawski , z wielkim zainteresowaniem słucha muzyki i ogląda tv:evil_lol:
[B]Oto on :
[/B][IMG]http://img690.imageshack.us/img690/2049/obraz633.jpg[/IMG]
[IMG]http://img694.imageshack.us/img694/6733/obraz631.jpg[/IMG]

Narazie tylko dwa zdjęcia , niedługo dodam śnieżne :))))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byliśmy dzisiaj z Tajfunkiem na długiej wędrówce :)
Przeszliśmy ok.7 km do pobliskiej wsi i spowrotem ,oczywiście łąkami :D

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/9320/jhjhjhjh.jpg[/IMG]
[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/5414/obraz657.jpg[/IMG]
[IMG]http://img85.imageshack.us/img85/2861/ghghg.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Jest śliczny:) Widać że polubił nowy domek ;)

Shira też lubi oglądać TV ^^ Dzisiaj z zaciekawieniem ogladała ze mna Call of the wild (tylko momenty gdzie psy biegły w zaprzęgu ...)hehe;p[/QUOTE]

trzeba umówić nasze psy na ucztę kinomana :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Wielkopolska... okolice Poznania:P[/QUOTE]
o to daleko .
Ty spuszczasz swoją shirę ze smyczy żeby polatała ?
Ja dzisiaj postanowiłam go spuścić ładnie chodził na smyczy to se pomyślałam że pobiega ,spuściłam a on przeskoczył bramę i mi uciekł na drugi koniec miasta biegłam za nim a on chyba myślał że to zabawa bo odwracał się i dalej biegł,aż do wąwozu za miastem, żeby nie baba z psem która go złapała to bym już go nie zobaczyła :-(
Teraz to już napewno go nie spuszczę nie ma mowy. Jednak to prawda że husky to uciekinierzy .

Link to comment
Share on other sites

Realistka,
nie puszczaj Tajfuna luzem. Rozmawiałyśmy o tym. Dla psa adopcja to duża zmiana: wszystko jest nowe- ludzie, dom, otoczenie. Musi się do was przyzwyczaić, potrzeba mu czasu.
U nas Tajfun (wcześniej Grey) chodził na spacery luzem, ale znał nas i pilnował się stada.
Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mortikia']Realistka,
nie puszczaj Tajfuna luzem. Rozmawiałyśmy o tym. Dla psa adopcja to duża zmiana: wszystko jest nowe- ludzie, dom, otoczenie. Musi się do was przyzwyczaić, potrzeba mu czasu.
U nas Tajfun (wcześniej Grey) chodził na spacery luzem, ale znał nas i pilnował się stada.
Justyna[/QUOTE]
Właśnie , już go nie spuszczę ;/ Był bardzo posłuszny i to mnie zmyliło .
Na szczęście udało mi się go złapać ,biegłam za nim ile sił w nogach :)
On to chyba bardziej miał jako zabawę bo gdy go wołałam odwracał się i w podskokach uciekał.

Link to comment
Share on other sites

Pobiegł na rozpoznanie terenu:p.
Shira jest ze mną od początku, od szczeniaka i od maleństwa pracowałam ostro z nią nad tym;). Mam nadzieje że nic jej nigdy nie strzeli do głowy ale własną głową za to ręczyć nie mogę... to wyjątkowe psy:)

Moze kiedyś, gdy się do Ciebie przyzwyczai będziesz mogła z nim pracować nad chodzeniem bez smyczy. Na boiskach zamkniętych np.
Ale puki co możesz kupić długą linkę (np. 10m) treningową na spacery lub uprawiać psie sporty, przecież masz dorosłego sprawnego hasiora:D Co ty na to?:)

Edit. Ile on ma dokładnie?.... zagalopowałam się:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Pobiegł na rozpoznanie terenu:p.
Shira jest ze mną od początku, od szczeniaka i od maleństwa pracowałam ostro z nią nad tym;). Mam nadzieje że nic jej nigdy nie strzeli do głowy ale własną głową za to ręczyć nie mogę... to wyjątkowe psy:)

Moze kiedyś, gdy się do Ciebie przyzwyczai będziesz mogła z nim pracować nad chodzeniem bez smyczy. Na boiskach zamkniętych np.
Ale puki co możesz kupić długą linkę (np. 10m) treningową na spacery lub uprawiać psie sporty, przecież masz dorosłego sprawnego hasiora:D Co ty na to?:)

Edit. Ile on ma dokładnie?.... zagalopowałam się:lol:[/QUOTE]
wiosna-lato biegam więc bedzie biegał ze mną :)
pomyślę o bikejoringu...
wiek jego mieści się od 1 roku do ok. 1,5 roku państwo od których brałam tajfuna podali mi tyle (ile ma mniej więcej).
A ty z shirą uprawiasz jakieś sporty bądź zamierzasz? :lol:
A i mam pytanko , jak idziesz z shirą i spotkacie jakiegoś psa czy piszczy do niego i jak to się mówi "urywa ręke" aby podbiec do niego?

Link to comment
Share on other sites

Oj tak, Shirka była socjalizowana z psiakami więc uwielbia psy, do tego ma kilku przyjaciół z którymi sie regularnie bawi, więc ciagnie do każdego, obojętnie czy tamten chce się bawić czy ją zjeść... Jakiś czas temu pogryzl ją onek i nie umiała się nawet bronić... ale na szczęście nie nabawiła się ani agresji do psów ani do onków. Jednak nabrała delikatnego dystansu, gdy podbiega do psa nie skacze już na niego z buziakami a delikatnie omija i dopiero podchodzi.

Shira jutro skończy 8 miesięcy więc mamy jeszcze z jakieś dwa miesiące co najmniej ;)
Na razie uczymy się komend na spacerkach później zaczniemy biegać żeby podszlifować komendy w ruchu, w biegu jest tez łatwiej zapanować nad psiakiem i później około roku spróbuje podpiąć Shirke i spróbować bikejoringu. Jeśli Shira to polubi to będziemy trenować ^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunshine']Oj tak, Shirka była socjalizowana z psiakami więc uwielbia psy, do tego ma kilku przyjaciół z którymi sie regularnie bawi, więc ciagnie do każdego, obojętnie czy tamten chce się bawić czy ją zjeść... Jakiś czas temu pogryzl ją onek i nie umiała się nawet bronić... ale na szczęście nie nabawiła się ani agresji do psów ani do onków. Jednak nabrała delikatnego dystansu, gdy podbiega do psa nie skacze już na niego z buziakami a delikatnie omija i dopiero podchodzi.

Shira jutro skończy 8 miesięcy więc mamy jeszcze z jakieś dwa miesiące co najmniej ;)
Na razie uczymy się komend na spacerkach później zaczniemy biegać żeby podszlifować komendy w ruchu, w biegu jest tez łatwiej zapanować nad psiakiem i później około roku spróbuje podpiąć Shirke i spróbować bikejoringu. Jeśli Shira to polubi to będziemy trenować ^^[/QUOTE]
Tajfun lgnie do innych psów :) to dobrze ... ale czasami go nie mogę utrzymać .
Ja właśnie myślę o bieganiu jak już się cieplutko zrobi ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

piękny ten Twój Tajfun:loveu: zaklimatyzował się już u Ciebie -super!!!dobrze by zrobił na pewno kurs pt(pies towarzyszący) lub jeżeli nie masz w okolic to poczytaj i uczcie się razem(bo tak to na początku wygląda,nie tylko pies się uczy).wzmocni to na pewno waszą więź.
i ze sportem super pomysł,bo zapewne kipią w nim jak w każdym haszczaku pokłady ogromnej energii więc musi się porządnie wybiegać a i też ucieczek nie będzie:):):)
powodzenia życzę i czekamy na nowe foty(tu ich nigdy nie za wiele):);)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za miłe komentarze:)


[IMG]http://img264.imageshack.us/img264/4242/obraz729v.jpg[/IMG]:diabloti:

[IMG]http://img42.imageshack.us/img42/913/obraz726.jpg[/IMG]

najpierw zabawy a potem powaga :)
[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/505/obraz730f.jpg[/IMG]

zabawkę pogryzł na strzępy i nie było co po niej zbierać , teraz męczy się z wieeelką kością :D

Link to comment
Share on other sites

Super Tajfun! Piękny jest bardzo urodziwy!

Ale muszę Cie sprowadzić na ziemie...z Hasiorem trenować najlepiej w temp. poniżej 15 C. Bo niestety ale psy nie radzą sobie tak dobrze z wyższymi temperaturami jak my.
Biorąc takiego psa pod opiekę trzeba liczyć się, że im jest zimniej tym pies chętniej czas spedzał by na zewnątrz...
Trenuje się zazwyczaj od września do około początku maja... ;) A potem cóż...zostają długie spacery albo pływanie i zabawy hihi...
Więc nic tylko kupić sobie szelki bas do biegania line z amortyzatorem i zacząc uczyć psa komend a sobie i psu wyrabiać kondycje ;P

Pozdrawiam i trzymam kciuki za waszą wspólną przyszłość :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...