Jump to content
Dogomania

roblem z 4 letnim spanielem


Recommended Posts

Witam, jakieś 3 tyg temu wziołem spaniela od znajomej która wyjeżdza za granice i nie miała co z Nim zrobić. Pies jest ogólnie posłuszny, w domu nic nie niszczy, ma 4 lata, wabi się Max. Lecz mam problem, bardzo agresywnie reaguje na psy :shake: z sukami nie ma najmniejszego problemu, obcych nie zaczepia, trochę ciągnie na smyczy, ale z tymi psami to jest naprawde udręka. Każdego bez wyjątku by zjadł,.. raz doszło do sytuacji gdy Max byl luzem i podbiegl do Niego inny pies, zaczeli sie bardzo gryzc, nie wiem do czego by dfoszlo gdyby nie ja i wlasciciel drugiego psa. wiec prosze o jakies rady, sugestie, moze jest sposob na oduczenie go tych zachowan

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krolik_dogomania']Witam, jakieś 3 tyg temu wziołem spaniela od znajomej która wyjeżdza za granice i nie miała co z Nim zrobić. Pies jest ogólnie posłuszny, w domu nic nie niszczy, ma 4 lata, wabi się Max. Lecz mam problem, bardzo agresywnie reaguje na psy :shake: z sukami nie ma najmniejszego problemu, obcych nie zaczepia, trochę ciągnie na smyczy, ale z tymi psami to jest naprawde udręka. Każdego bez wyjątku by zjadł,.. raz doszło do sytuacji gdy Max byl luzem i podbiegl do Niego inny pies, zaczeli sie bardzo gryzc, nie wiem do czego by dfoszlo gdyby nie ja i wlasciciel drugiego psa. wiec prosze o jakies rady, sugestie, moze jest sposob na oduczenie go tych zachowan[/QUOTE]
Trzeba by było znaleźć przyczynę takiego zachowania (może warto zapytać byłą właścicielkę). Agresja do innych psów może wynikać z: jakiegoś wydarzenia w przeszłości (pogryzienie przez innego psa), chęci obrony właściciela czy po prostu złego wychowania, itp.
Czy Max reaguje tak samo na psy i suki?

Zajrzyj do tego działu, może znajdziesz tam podobne tematy:
[URL]http://www.dogomania.pl/forums/412-Agresja[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Warto by było skonsultować się przynajmniej na jedno spotkanie z behawiorystą - żeby ocenił, czy jest to typowa agresja dominacyjna wobec innych samców (tu pomóc może wykastrowanie psa i nauka posłuszeństwa, ogólne szkolenie, skupianie na właścicielu), czy raczej agresja wynikająca ze strachu, powstała pod wpływem jakieś przykrego zdarzenia z przeszłości (wtedy również szkoli się psa, starając się odczulić go na widok innych psów; początkowo ćwiczymy z psem przy psach w dużej odległości, w jakiej nie wykazuje agresji, potem zmniejszamy dystans).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Asia&Ginger Max jak już napisałem, w ten sposób reaguję tylko na psy, suk się boi... Ogólnie Max u poprzednich właścicieli był odizolowany od innych psów.. Może to jest spowodowane, tym iż nie miał socjalizacji z innymi psami.. Narazie o behawiortyście nie ma mowy, bo mnie na Niego nie stać.. W sumie nie wiem, czemu podjołem taką decyję, ale jeśli Max jest już u mnie chciałbym żeby było wszystko ok..
Pozdrawiam i dzięki za odp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...