Jump to content
Dogomania

Bydgoszcz 14.02.2010. 2xCAC.


J.G

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temat bardzo pierwsza klasa.
I aby ponownie pewna pani czytająca a nie udzielająca się na forum nie powiedziała że się tu "WYMĄDRZAM" to ja proponuje Wioletto abyś założyła ten bardzo interesujący temat od początku pod konkretnym tytułem,bo tu w wystawach nie jest widoczny a szkoda aby wystawy w Bydgoszczy które nie wszystkich interesują go przytłoczyły.

Link to comment
Share on other sites

Jacek ma rację! Przydałby się watek UMASZCZENIA. Wiolus, ale rewelacyjną robotę zrobiłas! Superciekawe to jest.
a w nowym wątku mozna dac odniesienie do bydgoskiego, żeby już nie powtarzać tego, co jest.
JANECZKO!
Przez kilka miesięcy nasze telefony z Wiolą zaczynały się od słów: oj, będziemy szczekały u Janki pod stołem.
Zaraz potem zmieniałyśmny zdanie: Ty, nie będziemy szczekały, on jest normlanie niebieski.
A potem znowu były chwile zwątpienia:.. e... będziemy szczekały.
I tak mamy nadal.

A co do fioła Wioli na tle umaszczeń, to potwierdzam: ona wie o nich chyba wszystko! ma bogate archiwum i w końcu... JEST JEDYNYM HODOWCĄ POMKÓW w POLSCE, KTÓRY MA TAKIE UMASZCZENIA ZE SWOIM PRZYDOMKIEM: CZARNY ZE SREBREM, KREM (chociaz WHITE jest wręcz biała), SREBRNY WILCZASTY. Pomijając orange i orange sable, ktore tez ma.
Wiola, jak pokręciłam to mnie popraw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smoczepole']Jacek ma rację! Przydałby się watek UMASZCZENIA. Wiolus, ale rewelacyjną robotę zrobiłas! Superciekawe to jest.
a w nowym wątku mozna dac odniesienie do bydgoskiego, żeby już nie powtarzać tego, co jest.
JANECZKO!
Przez kilka miesięcy nasze telefony z Wiolą zaczynały się od słów: oj, będziemy szczekały u Janki pod stołem.
Zaraz potem zmieniałyśmny zdanie: Ty, nie będziemy szczekały, on jest normlanie niebieski.
A potem znowu były chwile zwątpienia:.. e... będziemy szczekały.
I tak mamy nadal.

A co do fioła Wioli na tle umaszczeń, to potwierdzam: ona wie o nich chyba wszystko! ma bogate archiwum i w końcu... JEST JEDYNYM HODOWCĄ POMKÓW w POLSCE, KTÓRY MA TAKIE UMASZCZENIA ZE SWOIM PRZYDOMKIEM: CZARNY ZE SREBREM, KREM (chociaz WHITE jest wręcz biała), SREBRNY WILCZASTY. Pomijając orange i orange sable, ktore tez ma.
Wiola, jak pokręciłam to mnie popraw.[/QUOTE] Mariolciu -WSZYSTKIEGO -to nikt nie wie i zapewne nie będzie wiedział nigdy, choćby nie wiem,jakie miał parcie i jak mocno rozpychał się łokaciami -nic na siłę-pokora w zyciu potrzebna-oj bardzo potrzebna.

Z umaszczeniami nic nie pokręciłaś-ale to wielka zasługa moich 2 importowanych piesków OZZIKA I GROVCIA,które mają tak róznorodną paletę umaszczeń w rodowodach czytaj: jedyne w Polsce pomeraniany ,które posiadają w rodowodach umaszczenia wolf-sable,grey-wolf,black and tan,creme, white(linię amerykańską -RAFFINAN`s słynącą z pieknych śnieżno białych typowych POMERANCÓW-LINIE TOY BOX ,DERRONILLS,ADKINS,GRAFENHORSTS,PICCOLINIS,KONTRAPUNKT(moja EVCIA),CHACRES,CJ`s,GARTEN EDEN,PALATINA AURORA,SOFFIES,IRRET,CYGAL`s,STARLITE,VELVET,TINIEST TOY`s itd. Na te interesujace linie zlozyły się tak -osobiscie dla mnie - cudowne umaszczenia -ktore ubóstwiam.

Osobiscie uważam,iż niesmacznym byloby przez duze FEEE, aby pisać,chociażby na swojej stronce,iż posiadam jedyne w Polsce szpice z tak zrozniocowanymi miedzynarodowymi rodowodami,bo każdy z Hodowców Pomeraniana w Polsce (tych uczzciwych) stara się dobierać materiał hodowlany-przemyslanie(oczywiscie na miarę swoich możliwości finannsowych-bo to niestety ma rownież wielki wpływ na znalezienie -REPRODUKTORA) -wiedząć,że zaowocuje to w przyszlosci na jakosci szczeniąt. Ale o tych zróznicowanych umaszczeniach może masz rację -WARTO coś skrobnąć na stronce-PRZEMYSLĘ TO-DZIĘKI.

Chylę czoła przed tymi,ktorzy dbają o rozwoj przyszlego pokolenia w hodowlach,ktore czynią to z wielkim sercem,zaangazowaniem i wielkim poswięceniem ale przy tym z uczciwością (chociażby wobec samego siebie), usmiechem,zdrowo pojętą ambicją, nie urągając innym oraz bez niepotrzebnego opluwania psów konkurencji.Cenię sobie u wystawców-hodowców to,kiedy schodząc- jako przegrani z ringu potrafią przyjać tę przegraną godnie na klatę,wypić szampanika,"zeżreć" kawał torta i zdrowo pożartować w milej KOMPANIJI.
ALE JAJA BYLYBY,GDYBY NA RINGU PODCZAS OCENY PSÓW W TOWARZYSTWIE SĘDZIEGO-OCENIAŁBY WYSTAWCÓW -LUDZKI BECHAWIORYSTA I WYPISYWAŁBY tzw KARTY OCEN ZACHOWAŃ-WYSTAWIAJACEGO-SUUUUUPER ale bylby numer.A MIAŁBY O CZYM PISAĆ-OJ MIAŁBY-ha ha ha.

Link to comment
Share on other sites

No ty to masz pomysły!
Jeden z moich ulubionych filmów "traktuje" właśnie o wystawcach na prestiżowych wystawach. To cudna komedia pokazująca fioła właścicieli psów. Wydaje mi się, że wszyscy mamy fioła:). Jedni mniejszego, inni większego. Ja chyba mam, ale nie potrafię określić skali. Behawiorysta by mi powiedział.
A poza tym, zazwyczaj bardzo mi się podobają psy konkurencji. Mam nawet takich ulubieńców, o których zawsze pytam przy byle okazji:). Bo przepiękne są.

Link to comment
Share on other sites

Oj ja też MAM -hihihi .
A może zamiast RANKINGU WYSTAWOWEGO -STWÓRZMY RANKING PRZYSLOWIOWEGO FIOŁA U WYSTAWCÓW-zapewne znalazł by się jakis Behawiorysta,ktory pomógł by nam w okresleniu skali.

Jestesmy Z Mariolką -jako 2 pierwsze ochotniczki.

A- ja też widziałam,ten cudowny film przedstawiajacy w sposób karykaturalny ŚWIATEK KYNOLOGICZNY.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']pijesz do mnie Wiolu ?[/QUOTE] .......Marto NIE BARDZO ROZUMIEM twoją wypowiedz? Napisalam POSIADAM cyt. z w/w mojego postu ..... iż posiadam jedyne w Polsce szpice z tak zrozniocowanymi miedzynarodowymi rodowodami-jeżeli przeczytalaś post uważnie -widząc wymienione wczesniej linie hodowlane-post dotyczy umaszczeń i rodowodów miedzynarodowych moich psów- Marto nie twoich o ktorych nawet nie wspomniałam...... a i ble ble ble ble -Marteczko tego już nie pisałam.

Marto -skrzywienie zawodowe o którym często sama piszesz w swoich postach proszac o wybaczenie innych w chwili obecnej wzięlo rónież górę i ja WYBACZAM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deptusie'].......Marto NIE BARDZO ROZUMIEM twoją wypowiedz? Napisalam POSIADAM cyt. z w/w mojego postu ..... iż posiadam jedyne w Polsce szpice z tak zrozniocowanymi miedzynarodowymi rodowodami-jeżeli przeczytalaś post uważnie -widząc wymienione wczesniej linie hodowlane-post dotyczy umaszczeń i rodowodów miedzynarodowych moich psów- Marto nie twoich o ktorych nawet nie wspomniałam...... a i ble ble ble ble -Marteczko tego już nie pisałam.

Marto -skrzywienie zawodowe o którym często sama piszesz w swoich postach proszac o wybaczenie innych w chwili obecnej wzięlo rónież górę i ja WYBACZAM.[/QUOTE]

ale fajnie się czyta to co piszesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']z kim się przystaje - takim się staje - umiejętności literackie pewnie WIola ma po Tobie :)

A Fijołeczka ma tu każdy - jeden większego drugi mniejszego :) jeden w kolorze black and tan inny orange etc[/QUOTE] Marto- umiejętnosci literackie i tu się mylisz odziedziczyłam nie po mojej SIOSTRZE DUCHOWEJ -MARIOLCI ale wyssałam je z mlekiem mojej kochanej MAMUSI-Wandeczki.

Oj -tak a tu masz rację FIOLECZKA TO JA MAM W KOLORZE black and tan,wolf-sable,grey-wolf,creme,black and silver,orange sable i przypałętał się NOWY W KOLORZE ORANGE-DZIEWCZYNY TYLE FIOŁÓW I W TAKICH UMASZCZENIACH -TO MUROWANE UZDROWIENIE BADZ KOMPLETNY FIOŁ-UZALEZNIENIE-oj w tym przypadku to już nawet Behawiorysta by nie pomógł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deptusie']Marto- umiejętnosci literackie i tu się mylisz odziedziczyłam nie po mojej SIOSTRZE DUCHOWEJ -MARIOLCI ale wyssałam je z mlekiem mojej kochanej MAMUSI-Wandeczki.

Oj -tak a tu masz rację FIOLECZKA TO JA MAM W KOLORZE black and tan,wolf-sable,grey-wolf,creme,black and silver,orange sable i przypałętał się NOWY W KOLORZE ORANGE-DZIEWCZYNY TYLE FIOŁÓW I W TAKICH UMASZCZENIACH -TO MUROWANE UZDROWIENIE BADZ KOMPLETNY FIOŁ-UZALEZNIENIE-oj w tym przypadku to już nawet Behawiorysta by nie pomógł.[/QUOTE]


fakt , ty masz dodatkowy "kolorowy" zawrót głowy ( nawet mi się rymuje :P) u mnie chociaż schizofernia nie wchodzi w grę, bo kolor wciąż i niezmiennie ten sam ... (orange)
I pewnie każdy następny też taki będzie :)
Blado wypadam, przy takich "fijołach" :
[QUOTE]black and tan,wolf-sable,grey-wolf,creme,black and silver,orange sable [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']fakt , ty masz dodatkowy "kolorowy" zawrót głowy ( nawet mi się rymuje :P) u mnie chociaż schizofernia nie wchodzi w grę, bo kolor wciąż i niezmiennie ten sam ... (orange)
I pewnie każdy następny też taki będzie :)
Blado wypadam, przy takich "fijołach" :[/QUOTE] A co tam Marto-umaszczenie naszych FIOŁÓW nieważne,liczy się to,że to FIOŁ -POMERANIANOWY-a co do koloru to już taka grupka PODFIOŁKÓW-ha ha ha

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co? Apropos dyskusji o umaszczeniach, przypomina się stare przysłowie koniarzy:
- Nie miałeś konia karego, nie miałeś żadnego!
Zaraz włącza się drugi koniarz ze starym przysłowiem koniarzy:
- Nie miałeś konia gniadego, nie miałeś żadnego!
Wiadomo, że miłośnik siwej maści dosłożył swoje:
- Nie miałeś konia siwego, nie miałeś żadnego!

No i czy my nie jesteśmy, jak ci koniarze? Wniosek: pomeranian to taki mały konik! Amen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']Temat bardzo pierwsza klasa.
I aby ponownie pewna pani czytająca a nie udzielająca się na forum nie powiedziała że się tu "WYMĄDRZAM" to ja proponuje Wioletto abyś założyła ten bardzo interesujący temat od początku pod konkretnym tytułem,bo tu w wystawach nie jest widoczny a szkoda aby wystawy w Bydgoszczy które nie wszystkich interesują go przytłoczyły.[/QUOTE]JACEK-MARIOLCIA MACIE RACJĘ Z ZALOZENIEM NOWEGO TEMATU -UMASZCZENIA-niepotrzebnie "zasmieczmy" wątek KWPR -BYDGOSZCZ 2010.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...