Jump to content
Dogomania

Hodowla "Białe Bursztynki"


bursztynki

Recommended Posts

  • Replies 210
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bursztynki']Problemy z Rozą,od dnia przyjazdu do Nas strzsznie się drapie,byliśmy u weta ,podał jej stronghold.Mam nadzieje że będzie dobrze,i nie okasże się ze mała ma swieżbowca ,bo chyba bym oszalała.....[/QUOTE]
Dostała sterydy ????Przynajmniej coś mi sie z tą nazwą kojaży ...Może sie myle :( Miejmy nadzieje że bedzie dobrze .Malutka biedna Roza ...Jeżeli był by to świerzbowiec to reszta kudłaczy moze sie zarazieć chyba ze to Nużyca...Trzymamy kciuki że bedzie wszystko w porzatku...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Roza jest na diecie i już się nie drapie.Pigmencik na nosku już ładnie dochodzi,więc jest ok.Około 10 kwietnia urodzą się szczeniaczki ,więc będzie znowu wesolutko....

[B][COLOR=darkred]Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy smacznego jajka,mokrego śmingusa ,Zdrowych i rodzinnych świąt .[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#8b0000]Hodowla Białe Bursztynki z Gdańska[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Dziekujemy za życzenia :) I skromne odemnie :)
Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry Śmigus zraszał skronie,
dużo szczęścia sypiąc w dłonie
z okazji Świąt Wielkanocnych
Smacznego jajka i mokrego dyngusa życzy Julita i Pedro

I trzymamy kciuki żeby Caci urodziła piękne zdrowe szczeniaczki :loveu:
I dobrze ze Roza sie nie drapie <jupi>

Ps :Pedrusiowi odbarwia sie nosek jest jakiś sposób zeby znów był czarny ????

Link to comment
Share on other sites

Kochani, ja na większość problemów z pasożytami polecam preparat o nazwie Advocat. Jest to nowoczesny preparat, który działa nie tylko na świerzby i masę różnych pasożytów ale działa też odrobaczająco. Jest naprawdę rewelacyjny. Jeżeli w odstępie 4 tygodni powtórzycie zakroplenie będzie też działał na nużycę.
W sprawie noska - biały hawańczyk musi mieć czarny nos. Brązowe nosy są dopuszczane wyłącznie u psów o maści brązowej, rudej, czekoladowej i w tych odcieniach.

Link to comment
Share on other sites

Advacati strondghold to preparaty o podobnym działaniu na pasożyty zewnętrzne i wewnętrzne,ja też polecam.
A co do pigmentu,to z doświadczenia wiem że u psiaków czysto białych i biało czarnych pigmencik dochodzi wolniej ,i oczywiście tak jak wspomniałaś musi byc czarny.Pięknie wyglądają te czarne "guziczki" u jasnych hawańczyków.

Link to comment
Share on other sites

Mój pedruś nie ma pół noska czarnego a mół brązowego .Brązową cześć ma tylko na górnej czesci noska weterynarrz powiedziała na na zime i wiosne jaśnieją .To co w takim razie z wystawami jak nie bedzie miał czarnego ??? a oto fotka
nie jest dobrej jakości ....
[URL]http://i40.tinypic.com/212gydd.jpg[/URL]
[URL]http://i43.tinypic.com/1zeedrl.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hawanko, na zdjęciu nie rzuca się to zbyt mocno w oczy. Pociesz się, że jeszcze niewielu sędziów w Polsce zna się dobrze na tej rasie, więc jest duża szansa, że nie zwrócą na to uwagi. Niestety, nosek u białego pieska musi być czarny. A w jakim wieku jest Pedro ? Bo noski u maluszków faktycznie mogą przez nawet kilka miesięcy odpowiednio się odbarwiać.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, nie ma sensu martwić się na zapas. Pojedziesz na wystawy i zobaczysz jak będzie oceniany. Przed wybraniem się zawsze sprawdź kto sędziuje bo niektórzy sędziowie to siekiery.
Ja nie słyszałam, że nosy na zimę jaśnieją, u moich tak nie było. Ale popytam....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...