Jump to content
Dogomania

Chorzów dn. 10.09.2006r. Krajowa


Tomex

Recommended Posts

  • Replies 660
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='warg2003warg']Ja ze względu na sędzię z moimi szeltusiami na tą wystawę nie pojadę , a szkoda, bo lubię chorzowskie wystawy i staram się na nich co roku być.Przyjadą licznie czesi i wygrają.:cool3:[/quote]

Nie przesadzajmy !!! 2 lata temu na chorzowskiej wystawie też sędziował sędzia z Czech i jakiegoś wielkiego "nalotu" wystawców zza południowej granicy nie było, a wsród wystawiających collie i sheltie nie było żadnego obcokrajowca. Sędzia Mlada Svobodova jest cenionym za granicą sędzią, oceniającym w całej Europie i specjalistą w dwóch rasach collie & sheltie, które ma również oceniać w Chorzowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JASMIN']A czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na temat p. Doroty Witkowskiej? Czy ktoś był przez nią oceniany, jak ona sędziuje?[/quote]
Babka z klasa, mila i kulturalna, zarowno dla wystawcow jak i psow. Uwazam, ze w mojej rasie ma duze wyczucie, chetnie bede do niej zglaszac, ale niestety nie dosc czesto sedziuje rodezjany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Babka z klasa, mila i kulturalna, zarowno dla wystawcow jak i psow. Uwazam, ze w mojej rasie ma duze wyczucie, chetnie bede do niej zglaszac, ale niestety nie dosc czesto sedziuje rodezjany.[/quote]

Dzięki za odpowiedź ja mam jamniki długowłose... Z resztą i tak zgłaszam do Chorzowa bo Chorzów mam "pod nosem" :lol:

Link to comment
Share on other sites

tomex , ale sędzia sprzed dwóch lat to inny człowiek.tegoroczna sędzina to wieloletnia hodowczyni sheltie, zna sie na rasie.ale ma poważna wadę jest patriotką w sensie kynologicznym i bierze pod uwagę koniec smyczy.Pamiętam pewne zdarzenie wystawa w Czechach mój pies Cac i res-cacib, ocenia czeski sędzia.sędzina ,która ma być w chorzowie robi głośną scenę, podchodzi do sędziego i krzyczy na niego .to jej pies miał wygrać a nie mój.Jest natrętna , że aż sam sędzia mówi stanowczo, że nie chce już dyskutować.a napisać ci więcej przykładów dot. nie tylko mojego psa.potrafi z dużym uśmiechem na twarzy powiedzieć co przykrego, ma się wrażenie , że sprawia jej to radość. moje uwagi dotyczą szetlandów.by może innymi rasami które nie hoduje ktoś ma inne spostrzeżenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']tegoroczna sędzina to wieloletnia hodowczyni sheltie, zna sie na rasie.ale ma poważna wadę jest patriotką w sensie kynologicznym i bierze pod uwagę koniec smyczy. [/quote]

Mimo wszystko nie sądzę by zwykła wystawa krajowa przyciągnęła czeskich wystawców w jakiejś "oszałamiającej" liczbie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zeliika']Czy ktos zna Zygmunta Labedzkiego, przypisanego do VI grupy?[/quote]

przyłaczam się do pytania. Czy ktoś zna tego sędziego?. Czy ocenia on coś ponad VI grupę. Czy zna nasze polskie rasy?

Zeliika - ze swej strony będę się dowiadywać.

A i pytanie w 2 stronę - Liliana Bachurzewska - też VI grupa, coś wiecie.?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']A i pytanie w 2 stronę - Liliana Bachurzewska - też VI grupa, coś wiecie.?[/quote]
Kiedys trafilamn w necie na strone jej hodowli z Krainy Szczescia [URL="http://www.bsb.webserwer.pl/"]http://www.bsb.webserwer.pl/[/URL]
Jak mozna przeczytac, ta pani hoduje boskery i beagle i przez 20 lat mieszkala w RPA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela_i_Morfeusz']Wprawdzie do wystawy jest jeszcze troche czasu, ale na dzien dzisiejszy na pewno sie wybiore. Mam barzdo mile wspomnienia z zeszlego roku (BOB), zagraniczni sedziowie w tym, a poza tym mam bliziutko wiec grzechem byloby nie przyjechac :lol: [/quote]

Tak - to rzeczywiście byłby grzech i do tego [B]ciężki :lol: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']przyłaczam się do pytania. Czy ktoś zna tego sędziego?. Czy ocenia on coś ponad VI grupę. Czy zna nasze polskie rasy?
[/quote] Mogę coś powiedzieć o p.Łabędzkim - sędziował w Płocku w zeszłym roku gr. VII. Sedzia ten nie uznaje praktycznie Mł.Ch.Pl, a z racji czego przyznaje w klasie młodzieży w przeważającej częsci oceny bardzo dobre. Z tego co wiem ma uprawnienia sędziowskie od ok.15lat, ale nadal na sędziego krajowego.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...