Jump to content
Dogomania

Nutram bez zbóż


gayka

Recommended Posts

[quote name='gayka']Naprawdę nikt nie ma doświadczenia?[/QUOTE]

witam,
ja właśnie 4 dni temu rozpoczęłam karmienie mojego malmuta seniora karmą Nutram.najpierw mieszałam z poprzednią karmą(Acana),a teraz czysto tylko nowa karma.jak dotąd spisuje się bardzo dobrze,żadnych rozwolnień,bączydeł itp.ale na lepsze wyniki jeszcze trochę będę musiała poczekać,bo to dopiero początek.
ale szczerze mówiąc zachęciły mnie bardzo wszystkie opinie na jej temat oraz przede wszystkim skład oraz to,że daje jej się mniej od pozostałych przez jej zbilansowanie.

Link to comment
Share on other sites

ojć...może jak przegłodzisz zacznie jeść ze smakiem;)bo rozumiem,że teraz ma okres przejściowy pomiędzy jedną a drugą-dlatego mieszasz?może jak dostanie samego Nutrama to ... zje.mój wcina równo:)jak an razie wszystko jest super,ale na lepsze wyniki jeszcze pewnie trzeba trochę jej pozjadać.troszkę mnie z początku zaniepokoiło oraz zdiwiło,bo miał dziwny kolor kału...zielonkawy,ale od wczoraj się już skończył.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ames']ojć...może jak przegłodzisz zacznie jeść ze smakiem;)bo rozumiem,że teraz ma okres przejściowy pomiędzy jedną a drugą-dlatego mieszasz?może jak dostanie samego Nutrama to ... zje.mój wcina równo:)jak an razie wszystko jest super,ale na lepsze wyniki jeszcze pewnie trzeba trochę jej pozjadać.troszkę mnie z początku zaniepokoiło oraz zdiwiło,bo miał dziwny kolor kału...zielonkawy,ale od wczoraj się już skończył.[/QUOTE]

tak właśnie zrobię! przed chwilą wróciła zaraza do miski i dojadła Nutrama , którego wcześniej zostawiła:)
tak, mieszam bo zmieniam. Jestem zdecydowana aby suka jadła tą karmę, więc łatwo się nie poddam. A jak trochę młoda schudnie to będzie super, bo się troszkę upaała na Royalu.
A Ty jak długo mieszałaś przy zmianie?

Link to comment
Share on other sites

mieszałam przez pięć dni stopniowo coraz więcej dodając Nutramu,a tak też kończył mi się poprzedni wór więc wyszło idealnie.dla mojego psiaka tyle w zupełności wystarcza.a druga z kolei-miałam z nią problem,bo mało co chciała jeść,ale w końcu zjada obecną karmę i w jej wypadku raz tylko wymieszałam a i taki tak wyjadła,co jej lepiej pasowało,a przebojów żołądkowych nigdy nie miała.więc na szczęście było ok.
To widzę,że Twoja mała zaczyna wcinać;)

Link to comment
Share on other sites

przycisnął ją głód to coś tam zjadła , ale i tak trochę zostawiła. Co chwile idzie do miski sprawdzić czy cos się nie zmieniło i wraca rozczarowana. Sunia nigdy nie lubiła karm bezzbożowych!! Mam nadzieję , że w końcu przestanie marudzić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ames']mieszałam przez pięć dni stopniowo coraz więcej dodając Nutramu,a tak też kończył mi się poprzedni wór więc wyszło idealnie.dla mojego psiaka tyle w zupełności wystarcza.a druga z kolei-miałam z nią problem,bo mało co chciała jeść,ale w końcu zjada obecną karmę i w jej wypadku raz tylko wymieszałam a i taki tak wyjadła,co jej lepiej pasowało,a przebojów żołądkowych nigdy nie miała.więc na szczęście było ok.
To widzę,że Twoja mała zaczyna wcinać;)[/QUOTE]

mam do Ciebie jeszcze pytanie o wielkość granulek , ja chyba musze kupić normalną wersję a nie dla psów małych, bo ten dla małych ma maluteńkie granulki jak dla kota.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli uważasz,że są zbyt drobne to kup jej karmę przeznaczoną dla wszystkich ras.ja karmię n.senior obecnie mojego malamuta i jest on przeznaczony dla wszystkich wielkości psów.wcześniej karmiłam innymi,ale gdy wchodziło się w pułap 'senior' to wszystkie nie miały już rozróżnienia co do rasy czy wielkości granulek,jedynie w mature&senior takie spotkałam,ale w samym senior już nie(chyba,że coś przeoczyłam). moja mixowa z kolei należy wagowo do najmniejszych,ale też dostaje karmę dla wszystkich ras(acana pacifica).
psina już nie wybrzydza?

Link to comment
Share on other sites

Niestety ta wersja bez zbóż jest tylko dla ras małych , wiec nie mam wyboru. W sumie dziwne, ze tylko dla małych robią bezzbozową....
Sunia już nie marudzi , może nie jest zachwycona ale zjada co i tak jest sukcesem, bo dotąd żadna karma light nie została zaakaceptowana. To jest najwazniejsze.Zmianę zniosła super, żadnych sensacji , co mnie bardzo zaskoczyło .

Link to comment
Share on other sites

hehe,albo to ja jestem ślepa;)bo nie widzę w żadnym opisie zaznaczenia,że jest tylko dla małych psów
nie wiem czy można linki podawać,ale
[url]http://www.sklep.mojejamniki.pl/pl/kinds-2-80-724-adult-corn-free.html[/url]
[url]http://www.krakvet.pl/nutram-corn-free-adult-p-13740.html[/url]
piszą tylko o tym,że dla dorosłych psów.

Link to comment
Share on other sites

no i wszystko jasne:)grain free są tylko dla małych ras:)ja nie doczytałam...dla małego pieska niby powinna być najlepsza,a mała Twoja połyka te kulki czy wydaje się Tobie,że są zbyt drobne?może jednak warto się przy tej trzymać.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ona raczej nie połyka, gryzie sobie , wiec może jest ok? zalezy mi żeby została na tej karmie, bo mala musi zachować dobrą wagę . Inna bezzbożowa jaką próbowałam to Acana i nie sprawdziła sie kompletnie.
Moze kiedyś bedzie taka wersja dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

[quote name='gayka']tak, na razie zostajemy przy niej. I tak potrzebuję conajmniej miesiąca żeby ocenić jak wpłaywa na sunię. Będę wymieniać suni light na zwykłą , żeby się nie nudziła.[/QUOTE]

odświeżam wiadomości : cały czas jesteśmy na Nutram Grain Free, zamiennie z Acaną ( tylko Pacyfica) i takie połączenie bardzo suni służy. ładnie trzyma wagę, fajnie się umięśniła.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...