Jump to content
Dogomania

Kręgosłup a łapki - błagam pomóżcie!


Pilar.

Recommended Posts

Dzisiaj mój piesek (pinczerek miniaturowy) przez może jakieś 40 s, nie więcej niesiony był na rękach w takiej pozycji jak nosi się niemowlaka czyli na pleckach. Czy mogło dojść do jakiegoś urazu? Kajtek, od kilku godzin nie chodzi. Sprawia mu to wyraźne kłopoty. Chodzi tu o tylne łapki... Boję się, że to od tego noszenia cos mu się mogło stać... Nie mam pojecia co mu dolega... Proszę odpowiedźcie mi nawet dzisiaj jeśli dacie radę, bo nie wytrzymam do jutra ze strachu, bo dopiero jutro ppojedziemy do weternarza. Błagam was o pomoc, nie mogę patrzeć jak mój Maluszek cierpi...

Pilar.

Link to comment
Share on other sites

mało szczegółowy opis tego niechodzenia... to moze byc wiele rzeczy .. przez internet ciezko cos poradzic
napewno piesek jutro u weta powiniem być zbadany neurologicznie i ewentualne RTG kregosłupa ledzwiowego, i zaleznie od tego co sie okaze moze jakies dalsze badania
Czy piesek ma chłodne tylne konczyny czy nie ?? nie chodzi wcale ??? czuje ból ???? jest porazony spastycznie ?? to takie podstawowe pytania zeby powiedzic cokolwiek ,powrózyć i to hipotetycznie, bo przez neta tak naprawde ciezko cos ustalic

Link to comment
Share on other sites

mogło dojść do wypadnięcia dysku- zbieg okolicznosci albo faktycznie niefortunna pozycja
do czasu wizyty u weta postaraj się ograniczyć mu ruch, nie podnoś ( jesli to konieczne to chwytaj równoczesnie pod pupę i mostek tak aby nie wyginać ani naciągać kręgosłupa), nie pozwalaj skakać po meblach , najlepiej jesli będzie spokojnie lezał w takiej pozycji jaką sam wybierze .
gdyby bardzo cierpiał to możesz mu podać 1/4 czopka pyralginum ( [B]1/4 [/B]z 750mg) na noc ale nie więcej żeby jutro wet miał wyraźny obraz choroby .
i do weta radzę przenieść go w torbie ze sztywnym/równym dnem wyścielonym np. ręcznikiem czy kocem a nie na rękach

Link to comment
Share on other sites

Co do kończyn to sa hmm... normalne. Takie jak zawsze. Jeśli postawimy go na podłodze to zrobi dosłownie dwa, trzy kroczki na takich sztywnych tylnych łapach i koniec. Stoi. Jesli go dotykamy to nie piszczy. Ogólnie to reaguje na swoje imię, pije, je karmę, ale nie chce chodzic, nie może się przeciagnąc. Co znaczy poraznony spastycznie? Przepraszam za byc moze głupie pytania, ale nic mi to nie mówi.

Jesli faktycznie wypadł mu dysk, to czy będzie w przyszłości sprawny?

Boże, dziękuję, ze odpowiedzieliście! Całą rodzina umieramy z niepokoju o nasze Kochanie.

Link to comment
Share on other sites

nie ma co wróżyć co to, bo to sie okaze po badaniu dopiero, zgadzam sie z taks że nalezy mu uniemozliwić ruch,nie powieniem chodzic, tymbardziej skakac, taks pisze o dysku bo jak widze "siedzi" w jamnikach a u nich to czesta przypadłosc, U twojego psa nie musi to być dysk ale oczywiscie może... ( dyskopatie leczy sie poczatkowo farmakologicznie , ale najczesciej konczy sie operacja - piesek jest potem sprawny ale trzeba na niego uwazac, żeby nie skakał i nie chodził po shodach itd- sama mam takiego psa) ale nie wiadomo czy to dyskopatia wiec bez paniki, Unieruchomcie pieska jak powiedział mój przedmówca a jutro sie okaze,

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, bardzo Wam dziękuję.

Mam nadzieję, że jutro poczuje się lepiej. Wszystko wskazuje właśnie, że to z jego łapkami coś nie tak. Zastanawialiśmy się czy to moze dlatego, że 'ukradł' dzisiaj ze stołu kosci drobiowe, ale nie ma wymiotów ani ogólnych objawów zatrucia. A czy piesek mógl sobie jakby to powiedziec 'przemrozic' łapki? Często wychodzi na dwór, czasem siada na zimnej ziemi, a teraz jest zimno i może go przewiało?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...