Jump to content
Dogomania

Proszę o pomoc!


Marcyś

Recommended Posts

Nie wiem czy to jest dobre miejsce ale zaryzykuję:)
Więc mieszkam w małej wsi i od jakiegoś czasu męczy mnie pewna sprawa mianowicie problem psów na wsi. Wiadomo że jest to problem dość powszechny ale mi chodzi o to czy można , czy ja mogę jakoś tym biednym psiakom pomóc? Często spędzają one [U][B]CAŁE[/B][/U] życie na łańcuchu, jeść dostają raz na 2 tygodnie a woda w misce(o ile jest) jest porośnięta glonami. Jeśli nie są skazane na metrowy łańcuch to wałęsają się i często rozmnażają co powoduje stadka malutkich głodnych kundelków które i tak często zdychają przeżywając kilka miesięcy w głodzie. Czy można temu zaradzić? Czy są jakieś instytucje zajmujące się pomocą tym stworzeniom? Czy mogę coś zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że możesz pomóc:lol:
Pewnie nie od razu efekty będą oszołamiające ale nawet jeśli uda Ci się ulżyć choćby tylko kilku psom z Twojego otoczenia to choć to kropla w morzu potrzeb w skali globalnej ale [U]dla nich[/U] będziesz Bogiem i wybawcą. A ziarnko do ziarnka....
Poczytaj wątki z działu "psy w potrzebie" - przekonasz się, że jest wielu takich jak Ty , którzy chcą coś robić ( i robią!) w miarę swoich możliwości i doświadczenia.
Nie wiem z jakiej okolicy Polski jesteś ale z pewnością gdzies niedaleko jest jakaś "organizacja prozwierzęca"( użyj np. wyszukiwarki internetowej;)) - warto ją odszukać i ew. się przyłączyć ( w grupie zawsze raźniej zwłaszcza gdy się dopiero nabiera doświadczenia)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...