Jump to content
Dogomania

Amber house Bydgoszcz - czy ktoś ma/miał szczeniaczka z tej hodowli?


Aga12

Recommended Posts

Mnie najbardziej zależy czy pieski z tej hodowli,nie mają ukrytych wad genetycznych,czy hodowca jest rzetelny,nie chcę trafić na naciągacza.To będzie mój pierwszy zakup yorka,jestem więc zielona w tym i boję się ,żeby mi ktoś nie wciskał szczeniaka,z którym na oko dla laika jest wszystko w porządku,a po kilku tygodniach,miesiącach okaże się,że coś mu dolega w sensie złej budowy,wady genetycznej, itd.i spędzę z nim więcej czasu u weta niż w domu.Oczywiście nie chodzi mi tu o zwykłe choroby,bo tego nie da się przewidzieć i tu nie miałabym pretensji.
A może polecilibyście mi jeszcze inną,sprawdzoną hodowlę z Bydgoszczy lub okolic?

Link to comment
Share on other sites

Może Tigrunia zechce się wypowiedzieć jak zajrzy na forum ;)
Co do szczeniaków,to ja chciałabym pieskagdzieś około sierpnia,więc jest jeszcze trochę czasu.
Princess_York dzięki za stronkę z hodowlami,juz jakiś czas temu,też na nia natrafiłam i przeglądałam.Zadzwoniłam też nawet do 3 hodowców:Amber House,Ars Ashanti i Zodiac's love.Pani z Zodiac's love,raczej mnie zbywała i chyba nie miała ochoty na udzielanie informacji.Powiedziała,że jak tylko jakieś szczenięta będzie miała w wakacje to do mnie oddzwoni,bo mój numer jej się wyświetlił,co akurat mało prawdopodobne,ponieważ mam włączoną opcję w telefonie,żeby się mój numer właśnie nie wyświetlał,dziwne wrażenie na mnie zrobiła.Natomiast Pan z Amber House i Pani z Ars Ashanti,byli bardzo mili,długo i chętnie ze mną rozmawiali o szczeniaczkach,pielęgnacji,bardzo chętnie odpowiadali na moje pytanie i ogólnie dobrze mi się z nimi rozmawiało już przez telefon,więc jakoś tak skłaniałabym się w kierunku zakupu pieska z tych hodowli.
Ale jesli ktoś mi może coś polecić innego będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga12']Mnie najbardziej zależy czy pieski z tej hodowli,nie mają ukrytych wad genetycznych,czy hodowca jest rzetelny,nie chcę trafić na naciągacza.To będzie mój pierwszy zakup yorka,jestem więc zielona w tym i boję się ,żeby mi ktoś nie wciskał szczeniaka,z którym na oko dla laika jest wszystko w porządku,a po kilku tygodniach,miesiącach okaże się,że coś mu dolega w sensie złej budowy,wady genetycznej, itd.i spędzę z nim więcej czasu u weta niż w domu.Oczywiście nie chodzi mi tu o zwykłe choroby,bo tego nie da się przewidzieć i tu nie miałabym pretensji.
A może polecilibyście mi jeszcze inną,sprawdzoną hodowlę z Bydgoszczy lub okolic?[/QUOTE]
W Amberhouse na pewno Cię nie oszukają ;)
[quote name='Aga12']Może Tigrunia zechce się wypowiedzieć jak zajrzy na forum ;)
Co do szczeniaków,to ja chciałabym pieskagdzieś około sierpnia,więc jest jeszcze trochę czasu.
Princess_York dzięki za stronkę z hodowlami,juz jakiś czas temu,też na nia natrafiłam i przeglądałam.Zadzwoniłam też nawet do 3 hodowców:Amber House,Ars Ashanti i Zodiac's love.Pani z Zodiac's love,raczej mnie zbywała i chyba nie miała ochoty na udzielanie informacji.Powiedziała,że jak tylko jakieś szczenięta będzie miała w wakacje to do mnie oddzwoni,bo mój numer jej się wyświetlił,co akurat mało prawdopodobne,ponieważ mam włączoną opcję w telefonie,żeby się mój numer właśnie nie wyświetlał,dziwne wrażenie na mnie zrobiła.Natomiast Pan z Amber House i Pani z Ars Ashanti,byli bardzo mili,długo i chętnie ze mną rozmawiali o szczeniaczkach,pielęgnacji,bardzo chętnie odpowiadali na moje pytanie i ogólnie dobrze mi się z nimi rozmawiało już przez telefon,więc jakoś tak skłaniałabym się w kierunku zakupu pieska z tych hodowli.
Ale jesli ktoś mi może coś polecić innego będę wdzięczna.[/QUOTE]
No więc tigrunia jest :multi: I spieszy z pomocą ..
Jak już wspomniałam Amberhouse to dobry wybór. Ludzie uczciwi, rzetelni zawsze doradzą/odradzą .. nie ma obaw - często u nich jestem bo mają sklep internetowy dla psiaków. Ostatnio jak byłam (z miesiąc temu) widziałam szczeniaki.. bardzo fajne, wesołe, dobrze zbudowane :loveu:
Hodowlą Ars Ashanti zajmuje się moja znajoma wraz z mamą - obie są groomerkami. Obie gaduły więc nie dziwię się, że zrobiły dobre wrażenie na Tobie bo o psach na prawdę mogą godzinami .. :loveu: Szczeniaków aktualnie nie mają ale warto zaczekać bo suki mają rewelacyjne!! A dobór partnera na pewno będzie dobrze przemyślany!
W Lazurycie z tego co wiem i obserwuję psiaki są małe i takie też są hodowane.. Dużo hodowców tam kupuje ale to nie pieski w moim typie ;)
Co do Zodiac's Love nigdy się tą hodowlą nie interesowałam i nie wiem jakie mają szczeniaki i jacy to ludzie.
No a ja szczeniaków spodziewam się dopiero na czerwiec .
Mam nadzieję, że pomogłam ;) W razie co - pytaj :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki Tigrunia za pomoc!!!Bo już się obawiałam,czy dobrze wybrałam hodowle.
Jeszcze pytanko,jeśli dobrze rozumiem,to pisałaś,że u Ciebie,planowane są szczeniaczki na czerwca,u Ciebie znaczy,że w hodowli Romantic Pasion,tej której baner jest pod Twoim wpisem.Popraw mnie jeśli coś pokręciłam.
A jeśli w czerwcu rodzą się szczeniaczki to kiedy można je zabrać do nowego domu?
Bardzo zależy mi na suczce z rodowodem,ale takiej na kolanka,do kochania,o zrównoważonym,spokojnym charakterze (takim spokojnym,na ile terier może być oczywiście)
Pozdrawiam
Aga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga12']Wielkie dzięki Tigrunia za pomoc!!!Bo już się obawiałam,czy dobrze wybrałam hodowle.
Jeszcze pytanko,jeśli dobrze rozumiem,to pisałaś,że u Ciebie,planowane są szczeniaczki na czerwca,u Ciebie znaczy,że w hodowli Romantic Pasion,tej której baner jest pod Twoim wpisem.Popraw mnie jeśli coś pokręciłam.
A jeśli w czerwcu rodzą się szczeniaczki to kiedy można je zabrać do nowego domu?
Bardzo zależy mi na suczce z rodowodem,ale takiej na kolanka,do kochania,o zrównoważonym,spokojnym charakterze (takim spokojnym,na ile terier może być oczywiście)
Pozdrawiam
Aga[/QUOTE]
Tia.. niestety mój baner nie odsyła do hodowli bo nie mogę się z tym uporać ale wystarczy, że wpiszesz w google to znajdziesz moją strone ;)
Jak maluchy urodzą się w czerwcu to pod koniec wakacji pewnie pójdą do nowych domków ale ciężko mi na tą chwilę przewidzieć dokładnie jak to będzie ;) Szczeniaki będą po Jess a ona jest bardzo spokojna, grzeczna i ułożona jednak jej synuś jest na maxa niegrzeczny i jest całkowitym jej przeciwieństwem! Szatan wcielony :loveu:
Po więcej szczegółów zapraszam na PW :razz:

Link to comment
Share on other sites

OK,Tigrunia,dzięki raz jeszcze.
Jak już zakroję poszukiwania szczeniorka w czerwcu na większą skalę,to dam znać :)
A co do synusia Jess,to chłopaki generalnie są takimi rozrabiakami.Zauważam tą prawodłowość od kilku lat i to nie tylko w przypadku psich czy ludzkich dzieci ;)
Dlatego wolałabym suczkę.Chociaż to też zależy od wychowania psa.Jak mi powiedział pan z Amber House,jak się pozwoli psu wejść sobie na głowę,to potem nie ma się co dziwić,że wyrośnie yorek skaczącyz kanapy na stół ze stołu na krzesła,rozwalający cały dom itd.
Tak więc podobno to jaki pies będzie zależy w 50 % od charakteru i w 50% od wychowania przez właściciela.Piszę "podobno" ponieważ sama psa nie mam,więc nie wiem jak to w praktyce jest ;)
Pozdrawiam
Aga

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga12']OK,Tigrunia,dzięki raz jeszcze.
Jak już zakroję poszukiwania szczeniorka w czerwcu na większą skalę,to dam znać :)
A co do synusia Jess,to chłopaki generalnie są takimi rozrabiakami.Zauważam tą prawodłowość od kilku lat i to nie tylko w przypadku psich czy ludzkich dzieci ;)
Dlatego wolałabym suczkę.Chociaż to też zależy od wychowania psa.Jak mi powiedział pan z Amber House,jak się pozwoli psu wejść sobie na głowę,to potem nie ma się co dziwić,że wyrośnie yorek skaczącyz kanapy na stół ze stołu na krzesła,rozwalający cały dom itd.
Tak więc podobno to jaki pies będzie zależy w 50 % od charakteru i w 50% od wychowania przez właściciela.Piszę "podobno" ponieważ sama psa nie mam,więc nie wiem jak to w praktyce jest ;)
Pozdrawiam
Aga[/QUOTE]

Sprzeciw!!! :)
Ja mam i psa i sunie. U mnie suczka to mala rozszczekana wariatka. A pies spokojny i zrównoważony, nie szczekliwy i okropnie grzeczny.
Więc widzę, że nie ma różnicy. Bo u mnie dziewuchy rządzą:D
Pozdrawiamy i życzymy udanego wyboru a potem przedstawienia na forum maleństwa:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...