Jump to content
Dogomania

Stzryżony west. Co dalej?


Claudia_Jazz

Recommended Posts

West potrzebuje trymowania grzbietu ponieważ:
- jest to rasa szorstkowłosa, martwy włos, który nie jest usuwany zbyt długo siedzi w skórze, zabiera miejsce młodemu włosowi, który przez to rośnie upośledzony, cienki, zwykle matowy, falisty
-ponadto pies może mieć przez nieskubanie problemy skórne (choć osobiście jeszcze się nie spotkalam)
-no i pies skubany ma ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, brudem, wilgocią

Strzyże się miękkie czesci psa jak łapy, firankę.

Na pewno przyda sie grzebień, pudlówka. Co do trymera nie wiem, czytałam że westom nie wyjmuje się podszerstka, ale nie znam sie na nich. W każdym razie wlos okrywowy można wyjmować palcami (co polecam).

Link to comment
Share on other sites

Claudia ,czy chcesz się nauczyć strzyżenia westa i pielęgnacji? To wszystko trzeba pokazać i opowiedzieć. Około 5 godz.
wyczesanie , trymowanie, strzyżenie oraz zależy jak pies reaguje.

Ciekawa odpowiedź Leepy,nie zna się na westach,ale opisuje.
Ze szczotką do czesania i palcami do trymowania,thriller czy horror o to jest pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Grey a ty sie znasz?
Jestem zdecydowną zwolenniczką trymowania. Strzyżenie badzo pogarsza stan włosa! Sierść robi się miękka szybko odrasta, brudzi się i kołtuni. Jeżeli sama chcesz nauczyć sie prawidłowo pielęgnowac swojego westa radzę Ci skontaktowac się z jakimś hodowcą, który zgodzi podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem. Jezeli uważasz, ze to zbyt meczące i czasochłonne to musisz poszukać dobrego fryzjera! Mysle, ze dużo cennych inforamcji znajdziesz na forum miłośników westie.

Link to comment
Share on other sites

Grey, napisałam rzeczy których jestem pewna. Których nie jestem zaznaczyłam. Nie muszę być specjalistką danej rasy aby wiedzieć, ze trymowanie jest wskazane.

Szczotka jak najbardziej służy do czesania, a palce do skubania. Myślę, że zauważyłeś że jesteś jedną z bardzo niewielu osób, które się z tym nie zgodzą. Stąd dziwi mnie taka pewność siebie. To się oczywiście ceni pod warunkiem, że masz odpowiednie argumenty. Na razie twoje zdanie nie jest dla mnie zrozumiałe. Odnoszę wrażenie że po prostu nie umiesz się posługiwać tym sprzętem. Dlatego tak się nad nim pastwisz.

Link to comment
Share on other sites

Canis1 po co te pytanie do mnie.Jak bym westików osobiście nie robił,to żadnego słowa nie napisałbym.

Leepa,czy to trzeba być specjalistą od każdej rasy? Ja jak się spotykam,to każdemu pokazuję,tłumaczę dlaczego tak robię i każdy właściciel psa wie wszystko ,czy to wykorzysta, to już każdego sprawa.

Link to comment
Share on other sites

West nie powinien byc strzyrzony!! Na początek radze Tobie abyś poczekała aż sierśc dobrze odrośnie, naprawde dobrze, a potem zgłoś się do dobrego gromera poszukaj ich na [URL="http://www.westie.net.pl"]www.westie.net.pl[/URL] , mam tylko nadzieje że włos Twojego Westa da się jeszcze "naprawic"...
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Claudia Westiki są psiakami szorstkowłosymi tak jak napisała leppa więc co za tym idzie nie wymieniają sierści przez wiosenne lnienie. Jedyną szansą na wymianę włosa jest własnie trymowanie czyli wyrywanie martwego włosa okrywowego. Jeśli chcesz mieć nie lniącego się psa to go trymuj, ja jak średnio po dwóch miesiącach widze że na spodniach zostaje mi więcej jak trzy włoski mojego Alexa to wtedy czas na trymowanie. Do grzbietu polecam trymer grabkowy o rozstawie 1,5mm (koniecznie zainwestuj w jakiegoś marsa, naprawdę się opłaca) do wyrywania włosa [B]okrywowego[/B] a nie podszerstka, podszerstek u Westików zostaje. Główkę brzuszek i łapki podobno warto skubać palcami ale ja też przejeżdzam trymerem, bo wygodniej i szybciej. Był jakiś wątek odnośnie problemów skórnych i ktoś się wypowiadał że zazwyczaj wszystkie Westiki które przychodzą z problemami skórnymi są golone..... więc jak masz Westika którego się trymuje to czemu go strzyżesz, po co kupowałaś Westika skoro nie chcesz trymować!!!!!!!!!! Bez sensu, to tak jakbyś kupiła żółwia lądowego i wsadziła go do wody.............................nie mówie tego złośliwie ale wszędzie pełno wiadomości na temat trymowania westików, a poza tym ładniejszy jest Westik trymowany a nie waciak, zobacz sobie na westie.net jak masz jeszcze jakies pytania to dawaj na pv

Link to comment
Share on other sites

no i czego jeszcze nie dodalam, a dla wielu istotne:
- pies nietrymowany gubi w końcu sierść, trymowany nie ;]

Grey, o tej specjalizacji chodziło mi, że ja nie jestem specjalistką, ale nie muszę nią być aby wiedzieć że trzeba tego psa trymować. To była odpowiedź na twoje "nie zna się na westach,ale opisuje". Zrozumiałam to jako ironię ze względu na kontekst w dalszej części wypowiedzi.

( Le Coyotte, zapchaną masz skrzynkę więc nie moglam odp. dzięki ;) )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...