Jump to content
Dogomania

Szkolić?

gdgt

Recommended Posts

Moja sunia ma już 10 miesięcy, od 7 miesięcy mieszka u mnie. Przed tem żyła w schronisku i dlatego od samego początku się mnie słuchała i pilnowała. NIe ma problemu z przychodzeniem na każde zawołanie ani z chodzeniem przy nodze. Aportuje patyki, piłeczki.
Ma czasami problemy z podejściem do grupy psów - boi się stada.:shake: Pojedyńczych psów się nie boi.
Czy mam iść z nią na zwykłe szkolenie, na którym uczy się psów chodzenia przy nodze, czy na jakieś bardziej zaawansowane? A może na żadne? Szczerze mówiąc nie mam żadnych ambicji w stosunku do niej... :oops: Mogła by być tylko trochę odwazniejsza...

[quote name='Klaudia:-)']Z tym,że za dorosła się nie zgodzę.bo moja sunia chodziła do przedszkola w wieku 6 lat,zeby przed treningami agility przyzwycziła się do zamieszania i dużej liczby psów.[/quote]
:crazyeye: A to pierwszy raz o czymś takim słyszę. Sorry. :niewiem:

[quote name='Klaudia:-)']To też zależy od klubu,bo np. u nas do przedszkola trafiają nie tylko szczeniaki,ale także psy bojaźliwe,agresywne i mające rozmite problemy. Jest to połączenie socjalizacji z posłuszeństwem,daje duże efekty.[/quote]
Ano widzisz, a u nas przedszkole, to przedszkole, chodzą do niego tylko szczeniaki. I jak pytałam o przedszkole, to Asti miała wtedy 4,5 m-ca i to był ostatni dzwonek, żeby się załapała do grupy przedszkolaków. :eviltong: