Jump to content
Dogomania

Refluks dwunastniczo - żołądkowy


Britta

Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma psa z ta przypadłością ? Moja Alfa jest ma ten refluks. Muszę jej podawać kilka razy dziennie posiłki. tzn. musi być krótki czas pomiędzy posiłkami. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że Alfa nic kompletnie nie chce jeść i stąd ma pusty żołądek i wymiotuje żółcią. Już nie wiem co robić. Proszę o pomoc jakie leki zastosować do weta idę w tym tyg. jeszce nie wiem kiedy dokładnie bo akurat jest na urlopie.

Link to comment
Share on other sites

W chwili obecnej nic nie podaję. Czasami Ranigast. Problem tkwi w tym że Alfa strasznie grymasi na jedzenie. Dochodzi do tego że muszę ja na siłę karmić. Nie ma takiej (ulubionej )potrawy którą wiem że z chęciąby ją zjadła. Jak ja pilnuję i kramię to wszystko jest w porządku. Ale np. wczoraj znowuż to straszne grymaszenie ( nie zjadła kolacji ) i efekt taki że dzisiaj rano znowu wymioty żółcią. Zbyt długa przerwa pomiędzy ostatnim popołudniowym posiłkiem. Na szczęście dzisiaj w ciągu dnia zjadła dwa posiłki więc mam nadzieję że wszystko bedzie ok.
Jeśli chodzi o ogólne samopoczucie to wszystko jest ok. Jest bardzo energiczna, ruchliwa i lubi się bawić. Nie ma żadnych oznak chorego psa. Tylko to grymaszenie przy jedzeniu. Dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Moj Toficzek ma wrazliwy przewod pokarmowy wiec tez mamy podobne problemy
najpierw grymaszenie, potem walka przy miskach bo on je i swoją i Tolki porcje jak nie zauwaze i potem wymiotuje
Alugastrin łagodzi mu żoładeczek, zapytaj veta, ja mam wrazenie ze to naprawde pomaga.
No a jak widze ze łazi obolały to nospę daje.

U nas z jedzeniem troche lepiej odkąd są we dwojke, ale i tak czasem grymasi. Na grymasy pomaga jedzonko gotowane, ewentualnie Cesarki.
A moze warto pomyslec o domowym, gotowanym jedzonku?

Link to comment
Share on other sites

Na refluks jest masa leków.U mnie np super się sprawdził controloc,kiedyś też brałam histac.Jest też lek gastronax zmniejszający ilość refluksów,pozostałe leki mają w zasadzie działanie polegające na zmniejszeniu wydzielania soków zoładkowych,gastronax reguluje samo zarzucanie tresci zolodkowej,ale są rozne opinie o tym leku,ja go szybko przestałam brac,za radą lekarza oczywiscie,takze psu tez bym go nie dawała.Cordinax o którym pisałam tez jest ludzkim lekiem i bardzo dobrze sie sprawdził u mojej kotki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...