Jump to content
Dogomania

TYSKIE MRUCZKI - Potrzebne wsparcie finansowe


Caragh

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niech Twoje zwierzaki czują się lepiej. Fajnie że dobre wieści przydadzą mi się dzisisiaj, bo ból straszny czuję odszedł kolejny psiak Duszek tak bardzo chciałam wierzyć że będzie dobrze, ale instynkt podpowiadał że on wkrótce odejdzie każdego dnia kiedy wchodziłam na jego wątek czułam lęk, a jednak chciałam wierzyć że będzie żył. :-(
Przepraszam Justa że piszę to tutaj ale na jego wątku nie potrafię narazie napisać nic.
Ciągle jeszcze w pamięci mam inne które odeszły między innymi Myszkę,a tu kolejny, czuję się koszmarnie :-(

Link to comment
Share on other sites

Iljova doskonale wiem co czujesz :(:(:( Przecież Myszunia odeszła 7 miesięcy i 7 dni temu , a Tarunia Tenorek będzie dwa lata w grudniu , a 5 kociąt rok temu zabiła PP , a Miluś w grudniu to juz 3 lata zabił go FIP [*] Ale musimy wierzyć że tam po drugiej stronie są szczęśliwe i patrza na nas z góry i nam kibicują w tym co robimy ...

Link to comment
Share on other sites

A Emi już wykąpana na noc , leki podane , siku w pampersie było dosłownie kilka kropel ale tez pęcherz nie jest duży , oby do następnego mycia ( nocnego około 4 - 5 nad ranem ) będzie siku . A teraz już muszę sie położyć bo juz nie mogę na oczy patrzeć :roll:
A teraz Emi troszkę zjadła i sie bawi kocim ogonem zwisającym z klatki Krecika :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Emi dziś znów była wyciskana bo nadal ma problem z siku :( , dostała Niwalin , Nospe ,a na qupala diarseryl , Nifuroxazyd bo nadal jest za bardzo luźny qupal , choć juz znacznie lepiej jest niz było na początku :) Odparzenia tez sa znacznie mniejsze :P
A Emi zaraz po kąpieli poszła jeść a teraz sie bawi myszką zawieszona na sznurku :lol:

Przed kąpielą Emi chciałam jeszcze wyjść z Fiibim bo Pedro juz był wcześniej ale mi nie wyszedł z swej budki , chyba znów go bolą łapki :(

Link to comment
Share on other sites

Emi nadal nie sika sama :cry: , była dziś dwa razy wyciskana , jest to bardzo niepokojące , dostała dziś tez Niwalin , Nospe i inne leki .

A Eustaszek to taki dobry wujek bo sie opiekuje Emi :lol: , lubi z nią siedzieć a nawet się z nią bawić :lol:
Na szczęście on nie ma już żadnych problemów z siku , oby Emi też sie poprawiło ...

Bardzo sie ciesze że Lussi tak dobrze trafiła :lol: teraz jeszcze na domek czekają :
Maniek , Urwis , Matylda , Kika , Czort , Bruno ......

Link to comment
Share on other sites

A dziś kochana Emi dostała trzecia dawkę Zylexisu :) , dostała tez Niwalin i Nospe , niestety nadal trzeba ją wyciskać :( ale po za tym apetyt dopisuje , bawi sie i mizia :lol:

A Ozzi mnie martwi bo ma juz bardzo duży pęcherz :cry:

A też dzis tyskie mruczki będą mieli ucztę mięsną , tylko musi mięsko sie ostudzić , jak myślicie kto nie może się już doczekać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No a dziś byłam u weta z Tygryskiem lejkiem , bo ma tak jakby zaparcie bo siedzi jak do qupala , a idzie tylko odrobinka śluzu a to go bardzo męczy i to poza kuweta :(
Tez od pewnego czasu zaczął chudnąc i czasami wymiotować .
Dostał zastrzyk rozkurczowy i została pobrana krew do badań , a do domu dostał kontrast i w zależności jak będzie lepiej to go nie podajemy a jak gorzej to będzie go musiała dostać i mieć RTG .

Emi nadal jest wyciskana , dostaje Niwalin i nospe .

Link to comment
Share on other sites

Niestety Tygrysek ma podwyższone leukocyty i jakiś inny parametr:( Od jutra beda podawane leki ...

A Emi dziś dostała piłeczkę na sznurku i szaleje jak pijany zając , leki tez podane , nadal nie sika sama Dostała tez dziś od mojej koleżanki 2 Chitopany i spryskujemy , odparzenia powoli sie goją .

Martwi mnie że nikt nie dzwoni w sprawie adopcji a domu szukają :
Małgosia , Urwis , Maniek , Mati , Kika , Czort , Bruno ...

Link to comment
Share on other sites

Kopiuje ze stronki Przystani Ocalenie :

Czy starość musi być tragiczna???- dramat starego człowieka i starego konia

Marianka ma ponad 30 lat. Od kilkunastu mieszka w gospodarstwie swoich właścicieli. Tam przeżyła dużą część swojego życia, a za pracę dostała dom, opiekę i wyżywienie. Niestety przyszła starość- w obecnym miejscu nie ma możliwości zapewnienia jej odpowiedniej opieki. W gospodarstwie jest jeszcze córka, która wyjeżdżając do pracy musi sama oporządzić konia i pozostawić go samego do powrotu z pracy.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy wiele próśb o pomoc dla koni. Często odpowiadamy Państwu, zgodnie z prawdą, że niestety brakuje miejsca lub środków na utrzymanie kolejnych koni. Wiemy dobrze, że taka odpowiedź jest przykra dla proszących, ale w danej sytuacji nie możemy w żaden sposób pomóc. I bardzo często znajdujecie Państwo pomoc u innych osób czy fundacji, czasem sami podpowiadamy do kogo się zwrócić. Jednak nie potrafimy zostawić bez pomocy tych, które na żadną inną pomoc nie mogą liczyć ze względu na wiek czy choroby. I tak jest w tym przypadku: właściciele nie chcą oddać swojego końskiego przyjaciela na rzeź, ale proszą żeby zabrać Mariankę do nas, aby mogła dożyć u nas szczęśliwie końca swoich dni. Koniem zainteresowali się oczywiście okoliczni handlarze, ale wiadomo w jakim celu, bo kto kupi ponad 30- letniego konia, który nie nadaje się już do pracy?

Wcześniej trafił do nas Zenuś - stary konik, dla którego miejsce u nas wyszukał stary właściciel prosząc, abyśmy pozwolili jego przyjacielowi pożyć szczęśliwie na starość. No i u nas odszedł na wiecznie zielone pastwiska! Właściciele chcą oddać Mariankę za darmo, jednak musimy pokryć koszt transportu, a to ponad 700 km w dwie strony. Z całego serca prosimy o wsparcie na transport Marianki do Przystani oraz na jej utrzymanie. Za wszelkie wpłaty na konto zbiórkowe z dopiskiem: „Dla Marianki” z całego serca dziękujemy. Takie historie są bardzo wzruszające, świadczą o tym, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią sercem odpowiedzieć na bezgraniczną miłość i poświęcenie ze strony zwierząt, które całe życie oddały swoim właścicielom. Są jeszcze ludzie, którzy nie przeliczają wszystkiego na pieniądze! Marianka zasłużyła na spokojną starość, a nie na rzeż, a jej opiekunowie zasłużyli na pomoc- dlatego ośmielamy się prosić Was kochani o wsparcie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kamila_s']dobra Justynko..dzis oglosze Urwiska:-)[/QUOTE]

Bardzo , bardzo dziękuje :lol::lol::lol:

Jutro jedziemy do weta z Emi bo nadal nie sika sama a Niwalin już skończyła brać , bardzo mnie to martwi :(
Do weta też pojedzie Tygrys po dzisiejszym podaniu kontrastu , a nie było to łatwe , oj nie :roll:

Nikt nie dzwoni w sprawie adopcji ...

Link to comment
Share on other sites

Tygrys szczęście po tym zrobił kupala tak spieczonego i wielkiego że szok 8O , żałuje że nie zrobiłam zdjęcia :twisted:
U weta dostał kolejne zastrzyki i nie robiliśmy RTG bo jak sie załatwił to drożność jest :ok:
do czwartku ma antybiotyk i w piątek do kontroli .

A Emi tez dostała dziś steryd i witaminy i w piątek tez do weta . Emi będzie teraz na innej karmie na i/d PRESCRIPTION Gastrointestinal Health wzięłam opakowanie 1.5 kg ( była na RC dla kociąt ) bo nadal ma lekka biegunkę co nie służy gojenia sie odbytu , dostaliśmy tez lek robiony :)

No i Ozzi tez dostał co tygodniowy antybiotyk .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Franklin Gothic Medium][SIZE=5][COLOR=blue][U][I][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/216345-O-kurka%21-...porcelanowa-dla-Tyskich-Mruczk%C3%B3w?p=17837734#post17837734"]http://www.dogomania.pl/threads/216345-O-kurka!-...porcelanowa-dla-Tyskich-Mruczk%C3%B3w?p=17837734#post17837734[/URL]
ZAPRASZAM NA BAZAREK DLA TYSKICH MRUCZKÓW[/B][/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

U Emi bardzo źle się goją odparzenia , jak już trosze lepiej to za chwile jest gorzej :( Teraz mam ją bez pampersa aby powietrze dochodziło do ran bo aż krwawi :cry: , kurcze juz nie wiem czym smarować aby sie lepiej goiło a jeszcze mamy te luźne kupale mimo karmy wet , nifuroksazydu , biotyku :|
A innym problemem jest pranie kocyków , kocy , ręczników bo idzie tak około 3-5 pralek codziennie i nie schnie tylko sie kisi a woda dosłownie spływa z szyb okiennych :roll:
a musze mieć okno zamknięte i załączony kaloryfer bo Emi jest często myta ...
[color=#BF0080]I tu wielka prośba o niepotrzebne koce , kocyki , ręczniki , poszwy , prześcieradła , kołdry , kołderki , narzuty abym mogła po zabrudzeniu choć triche ich wyrzucać [/color]

A Tygrys znów zrobił kupala , a ile sie przy tym nagadał i jutro z nim i Emi jade do weta ...
A zalecenie weta aby jadł tuńczyka w oleju bardzo mu pasi i nie tylko jemu :roll:

Martwi mnie że nikt juz nie dzwoni w sprawie addopcji a kotow dużo jeszcze szuka domu :| i będę musiała chyba znów wykupić pakiety ogłoszeniowe a nie mam za co :roll

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Book Antiqua][SIZE=6][COLOR=darkred][U][I][B] [URL="http://www.facebook.com/home.php#%21/event.php?eid=297216386955778"]EMI-WYDARZENIE NA FB[/URL]

[/B][/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=6][COLOR=darkred][U][I][B][URL="http://www.facebook.com/home.php#%21/event.php?eid=297216386955778"]:bluepaw::bluepaw::bluepaw::bluepaw::kociak:[/URL][/B][/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kociara82'][FONT=Book Antiqua][SIZE=6][COLOR=darkred][U][I][B] [URL="http://www.facebook.com/home.php#%21/event.php?eid=297216386955778"]EMI-WYDARZENIE NA FB[/URL]

[/B][/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Book Antiqua][SIZE=6][COLOR=darkred][U][I][B][URL="http://www.facebook.com/home.php#%21/event.php?eid=297216386955778"]:bluepaw::bluepaw::bluepaw::bluepaw::kociak:[/URL][/B][/I][/U][/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Bardzo dziękujemy :lol:

Emi 4 raz posypana Dermatole i jest juz widoczna poprawa i jakby qupal troszkę lepszy :) No i nadal nie zakładam pampersa i bardzo brudzi kocyki i chyba bede musiała kupić podkłady a one tanie nie sa :shake: bo z praniem juz nie wyrabiam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...