Jump to content
Dogomania

PILNE! Pies dyszy, chwieje sie na nogach.


Agasia

Recommended Posts

Nie wiem co mam robic. Mianowicie mojemu 10-letniemu beaglowi najwyrazniej cos dolega, a zupelnie nie wiem co sie dzieje. Nie wiem czy nagle, ale jak wrocilam do domu ok. 14 nic nie zauwazylam, teraz chodzi po domu i strasznie dyszy, chowa sie po katach, wyraznie chwieje sie na nogach, prawie spadl ze schodow. Zachowanie przypomina mi suke, ktora przygotowywuje sie do porodu. Psiak nie chce jesc, a o tej porze wszystkie psy sa karmione i wrecz rzucaja sie na miski (z reguly jest duzym zarlokiem) co potwierdza, ze cos jest nie tak. Najgorsze jest to, ze wszyscy czlonkowie rodziny wyjechali na urlop i jestem z psami sama, niezmotoryzowana, daleko od weterynarza. Nie wiem czy mam panikowac i wzywac kogos, kto pojechalby ze mna do weta, szczegolnie ze nie mam zaufania do tutejszych lekarzy. Na domiar wszystkiego pies ma przykre wspomnienia i boi sie weterynarzy, wszelkie badania to trud w uspokajaniu go, potrafi warknac gdy ktos sie "zle do niego zabiera".

Prosze o jakies wskazowki co to moze byc!

Link to comment
Share on other sites

Objawy, które opisujesz świadczą o złym samopoczuciu psa, chwianie się, utrata równowagi może być spowodowana zarówno bolesnością, jak i np. zaburzeniami neurologicznymi. Trudno radzić przez Internet, ale bezpieczniej byłoby skonsultować się z wetem jak najszybciej, mimo utrudnień, jakie w obecnej chwili masz. Możesz postarać się wybadać psa dotykowo, zmierzyć mu temperaturę, by mu tego zaoszczędzić u lekarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...